Budownictwo modułowe staje się w ostatnich latach w Polsce coraz bardziej popularne. Jest ono jednak nie wykorzystywane nie tylko przy zaspokajaniu potrzeb mieszkaniowych, ale stanowi także rozwiązanie umożliwiające szybki rozwój biznesu. W jaki sposób? Dlaczego będąc przedsiębiorcą warto postawić na budynki modułowe? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.
Biura modułowe – rozwiązanie umożliwiające szybki rozwój biznesu
Wspomniana we wstępie rosnąca popularność biur modułowych wynika przede wszystkim z faktu, że jest to rozwiązanie, które umożliwia szybki rozwój biznesu. Biura modułowe są obiektami, które można wznosić praktycznie wszędzie, a ich postawienie wymaga znacznie mniej formalności niż w przypadku standardowych budynków murowanych. W efekcie firma bardzo szybko może zwiększyć dostępną przestrzeń biurową, a co za tym idzie rozwijać się, czy wykorzystywać panujące trendy bądź sezonowość w danej branży. Istotne w tym przypadku jest także to, że biura modułowe to obiekty, które w niczym nie ustępują budynkom murowanym, a pod wieloma względami również je przewyższają.
Zalety budownictwa modułowego
Wzrost popularności budownictwa modułowego zarówno wśród przedsiębiorców, jak i osób prywatnych wynika przede wszystkim z ich licznych zalet. Wymienić wśród nich należy przede wszystkim:
- szybkość budowy, ponieważ budownictwo modułowe jest najszybszą ze znanych obecnie technologii;
- ograniczenie formalności do minimum, ponieważ budynki modułowe o powierzchni nie przekraczającej 35 m² można wznosić bez pozwolenia na budowę;
- jakość, ponieważ elementy wytwarzane w wyspecjalizowanych fabrykach doskonale do siebie pasują;
- możliwość wznoszenia budynków modułowych praktycznie wszędzie, ponieważ zastosowana technologia sprawia, że nie pękają i nie osiadają. W efekcie mogą być zlokalizowane na skalistym, czy piaszczystym gruncie;
- możliwość rozbudowy, co pozwala dopasować budynek do zmieniających się potrzeb jego właściciela. Rozbudowa z reguły polega na “doklejeniu” kolejnego, takiego samego modułu.
Budynki modułowe – możliwości wykorzystania
Niewątpliwą zaletą budynków modułowych jest także różnorodność wykorzystywania, ponieważ sprawdzają się one nie tylko jako domy jednorodzinne, czy biura modułowe. Przedsiębiorcy mogą wykorzystać je także między innymi jako magazyny, obiekty przemysłowe, czy punkty usługowe. Bardzo ważną kwestią w tym przypadku jest nie tylko swoboda adaptacji, ale także możliwość zamówienia budynku, który będzie odpowiadał indywidualnym potrzebom. Niezależnie od sposobu wykorzystania danego budynku dla przedsiębiorcy istotne jest to, że może zacząć go szybko użytkować, a co za tym idzie czerpać korzyści z jego posiadania. Inwestycja w budynek modułowy może zatem szybko zacząć się zwracać, a w dalszej kolejności przynosić zyski.
Podsumowując należy stwierdzić, że biura modułowe to obiekty, które stanowią przyszłości biznesu. Jest to efektem nie tylko szybkości ich budowy, ale także stosunkowo niskich nakładów inwestycyjnych, co jest bardzo ważne z punktu widzenia przedsiębiorców.