soczewki toryczne

Co warto wiedzieć przed zakupem soczewek torycznych?

Astygmatyzm jest coraz bardziej powszechnym zjawiskiem, zarówno wśród dorosłych, jak i wśród dzieci. Do niedawna astygmatycy byli skazani na noszenie okularów. Dziś mogą bez problemu korzystać również z soczewek kontaktowych. Czym charakteryzują się soczewki dla astygmatyków? Ile kosztują soczewki toryczne i gdzie można je kupić?

Jakie soczewki na astygmatyzm?

Soczewki na astygmatyzm różnią się od zwykłych soczewek kontaktowych. W przeciwieństwie do nich nie są wycinkiem kuli, a figury geometrycznej o nazwie torus. Stąd też nazwa – soczewki toryczne. Taki kształt pozwala załamać promienie świetlne zarówno w przekroju poziomym, jak i pionowym, dzięki czemu soczewka doskonale dopasowuje się do niekształtnej rogówki oka.

Istnieją dwa typy soczewek dla astygmatyków. Jakie soczewki toryczne kupić? Najpopularniejsze, miękkie soczewki toryczne pozwalają na korekcję astygmatyzmu wynikającego z nieprawidłowej krzywizny rogówki lub soczewki oka. Jest to tzw. astygmatyzm regularny, rogówkowy i soczewkowy. Są to najpowszechniejsze rodzaje niezborności. Drugi typ soczewek torycznych przeznaczony jest dla osób, u których nie ma możliwości korekcji niezborności przy pomocy soczewek miękkich lub okularów. Są to twarde soczewki kontaktowe toryczne, dedykowane dla osób z astygmatyzmem nieregularnym, który wynika z uszkodzeń mechanicznych, chorób oka czy operacji przeszczepu rogówki.

Jakie soczewki toryczne kupić?

Podobnie jak w przypadku zwykłych soczewek kontaktowych, tak również w przypadku soczewek torycznych, dobór rodzaju zależy przede wszystkim od własnych preferencji. Na rynku dostępne są różne modele, dedykowane osobom o wrażliwych oczach, a nawet takie, które nie wymagają zdejmowania na noc. Można kupić zarówno soczewki toryczne dzienne, tygodniowe, dwutygodniowe, jak i miesięczne.

Ile kosztują soczewki toryczne?

Cena soczewek torycznych waha się w zależności od marki oraz rodzaju. Za opakowanie 30 sztuk soczewek jednodniowych zapłacimy średnio od 89 do około 115 złotych. Z kolei opakowanie 6 sztuk soczewek miesięcznych to koszt od 139 do około 160 złotych. Warto pamiętać, by przy wyborze soczewek nie kierować się jedynie ceną, ale przede wszystkim wygodą stosowania.

Gdzie kupić soczewki toryczne?

Soczewki toryczne, podobnie jak zwykłe soczewki kontaktowe bez problemu można zakupić w salonach optycznych. Jeśli jednak zależy nam na większych możliwościach wyboru i niższych cenach, warto sprawdzić ofertę sprawdzonych sklepów internetowych. Tam nie tylko będziemy mieli możliwość porównać poszczególne modele, ale także wybrać taki, który najlepiej sprawdzi się w naszym przypadku.

Shopping Cart