Co wziąć na spacer z psem? – Najważniejsze akcesoria

Spacery z psem to nasz codzienny obowiązek. Bez względu na to, czy wychodzimy jedynie na chwilę, by pupil mógł załatwić najważniejsze potrzeby fizjologiczne czy też ruszamy na kilkugodzinną przechadzkę do lasu, zawsze warto mieć ze sobą odpowiednie akcesoria spacerowe dla psa. Co wziąć na spacer z psem, by być gotowym na wszystko?

Szelki lub obroża z identyfikatorem

Pierwszym i najważniejszym elementem jest dobrze dopasowana obroża lub szelki dla psa, które umożliwią nam przypięcie psa na smycz i kontrolę nad nim. Nawet jeśli nasz pupil doskonale się odwołuje i świetnie chodzi bez smyczy, są sytuacje w których będziemy potrzebowali go na chwilę zatrzymać przy sobie, dlatego zawsze idąc na spacer nasz psiak powinien mieć na sobie jedną z tych rzeczy. Co równie istotne – powinien posiadać identyfikator, by w razie ucieczki umożliwić znalazcy szybki kontakt z nami.

Smycz i linka spacerowa

Na zwykły, krótki spacer fizjologiczny dookoła bloku wystarczy tradycyjna smycz miejska lub przepinana. Jednak jeśli mamy w planach dalszą wędrówkę, warto wziąć ze sobą dłuższą linkę, która zapewni czworonogowi większą swobodę i możliwość eksploracji przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Dobór odpowiedniej smyczy dla psa, która będzie dostosowana do jego indywidualnych potrzeb i charakteru, jest kluczowy dla zapewnienia komfortu i bezpieczeństwa naszemu czworonogowi.

Woreczki na odchody

Choć większość świadomych psiarzy doskonale zdaje sobie sprawę z obowiązku sprzątania po swoim pupilu, czasem zdarza nam się zapominać o zabraniu ze sobą woreczków na odchody. Dobrze jest mieć przygotowany odpowiedni zapas, który zawsze będziemy mieli ze sobą. Świetnym rozwiązaniem mogą być specjalne etui dopinane do smyczy, a także osobna rolka woreczków chowana w plecaku do którego chowamy akcesoria na spacer z psem.

Przysmaki treningowe i saszetka treningowa

Spacer z psem to nie tylko okazja do załatwienia potrzeb fizjologicznych. To także doskonały czas na szlifowanie różnych umiejętności czy trening w nowych okolicznościach. Nawet idąc na krótki spacer fizjologiczny warto mieć ze sobą saszetkę na przysmaki i zapas ulubionych smakołyków. W końcu także w trakcie przechadzki dookoła bloku może zdarzyć się trudna sytuacja, za którą warto psa nagrodzić. Dzięki temu nasz psiak będzie doskonale zdawał sobie sprawę z tego, że w każdej chwili może liczyć na nagrodę z naszej strony, dlatego chętniej będzie słuchał się naszych poleceń w trakcie spacerów.

Zabawki

Smakołyki to nie jedyna metoda nagradzania psa, a trening nie musi oznaczać wykonywania nudnych poleceń. Na spacerze możemy popuścić wodze fantazji i doskonale bawić się z naszym pupilem. Dlatego zawsze, zwłaszcza idąc na dłuższą wyprawę, warto mieć ze sobą szarpak, piłkę bądź puller dla psa.

Zapas wody i miska

To szczególnie istotne w lecie, gdy temperatury potrafią być naprawdę wyczerpujące. Idąc na dłuższy spacer zawsze warto wziąć ze sobą butelkę wody oraz składaną miskę, by pies mógł się napić, gdy tylko tego potrzebuje. Słabym pomysłem będzie pozwalanie futrzakowi na picie wody z jeziora lub kałuży, ze względu na ryzyko zarażenia leptospirozą lub złapania pasożytów.

Shopping Cart