Kiedy wypadające włosy powinny zaniepokoić?
Wypadające włosy to powszechna dolegliwość, dotykająca miliony osób na całym świecie. Czy jednak zawsze utrata włosów powinna być powodem do niepokoju? Niekoniecznie. Warto wiedzieć, że wypadanie włosów, samo w sobie, jest zjawiskiem zupełnie normalnym – stanowi nieodłączny, końcowy etap ich naturalnego cyklu wzrostu. Proces ten zachodzi nieustannie, prowadząc do dziennej utraty od 80 do nawet 100 włosów.
Problem jednak pojawia się wtedy, gdy nagle, w przeciągu krótkiego okresu, wypadające włosy zaczynają się pojawiać w znacznie większych niż zwykle ilościach – na poduszce, szczotce, ubraniach czy w czasie mycia. Bardzo często nadmiernej utracie włosów towarzyszy pogorszenie ich kondycji – przesuszenie, łamliwość czy utrata blasku. Objawem, który nie pozostawia żadnych wątpliwości, że coś jest nie tak, są natomiast dające się zaobserwować prześwity oraz ogólne przerzedzenie fryzury.
Przyczyny wypadających włosów
Etiologia wypadających włosów może być różna. Wśród najczęstszych przyczyn ich nagłej, nadmiernej utraty wymienia się następujące czynniki:
- uwarunkowania genetyczne,
- zmiany hormonalne,
- niewłaściwa dieta,
- choroby wewnątrzustrojowe oraz infekcje,
- stan zapalny organizmu,
- nieodpowiednia pielęgnacja,
- intensywne zabiegi fryzjerskie,
- czynniki mechaniczne,
- zakażenia i choroby skóry głowy – np. grzybica, ŁZS,
- przeciążenie układu nerwowego,
- stres, traumatyczne przeżycie,
- promieniowanie UV,
- zmiany klimatu,
- poród,
- niektóre leki.
Co zrobić, gdy wypadają włosy?
Wypadające włosy to nie tylko problem estetyczny. Nie bez przyczyny bywają one często nazywane markerem zdrowia organizmu – podobnie jak skóra reagują bowiem nie tylko w pierwszej kolejności na zachodzące w nim zmiany, ale też robią to w sposób, którego nie da się przeoczyć.
Co robić, gdy wypadają włosy? Przede wszystkim – poszukać przyczyny. Trafna diagnoza wypadających włosów pozwala na dobór właściwej terapii i daje duże szanse na wyleczenie lub przynajmniej wyhamowanie procesu łysienia. Warto przyjrzeć się diecie – wypadające włosy bardzo często są oznaką niedożywienia organizmu – a to z kolei pociąga za sobą nierzadko zmiany we wszystkich kluczowych układach, w tym hormonalnym. Nadmierna utrata włosów najczęściej wiąże się z niedoborem witamin z grupy B, żelaza, biotyny, witaminy D, a także zbyt niską podażą białka.
Preparaty na wypadanie włosów
Genetyczne, hormonalne, pielęgnacyjne, środowiskowe – niezależne od tego, co leży u podłoża wypadania włosów, należy je wesprzeć nie tylko od środka, lecz także od zewnątrz. Pielęgnacja oparta na odpowiednio dobranych preparatach na wypadanie włosów może pomóc w zahamowaniu ich utraty, a także wspomóc odrost, działając wzmacniająco i stymulująco na same cebulki. W zależności od produktu, kosmetyki tego typu mogą uzupełniać już prowadzoną kurację lub też być stosowane w roli samodzielnego środka leczniczego. Szeroki wybór kosmeceutyków na wypadanie włosów oraz preparatów na łysienie znajdziesz pod adresem: https://www.4skin.pl/sklep/wskazanie/lysienie-wypadanie-wlosow.
Preparaty na łysienie i wypadanie włosów
Preparaty na łysienie i wypadanie włosów dostępne są w różnej formie – m.in. leczniczych szamponów, odżywek i masek, na których można oprzeć codzienną pielęgnację, jak również bardziej skoncentrowanych produktów do zaawansowanych kuracji, jak wcierki czy ampułki. Decydując się na ich zakup, warto postawić na renomowane marki dermokosmetyczne, których kosmetyki posiadają przebadane, bezpieczne i skuteczne w działaniu formuły. Wybierając je w sklepie https://www.4skin.pl/, zyskujesz gwarancję oryginalności produktów – co jest niezwykle istotne w dobie zalewu internetu rozmaitymi podróbkami. Dużym plusem jest także możliwość skorzystania z darmowej porady profesjonalnego kosmetologa. Specjalista pomoże w trafnym doborze preparatu – odpowiednim do występującego problemu i aktualnej pielęgnacji.
Sprawdź również, jak zagęścić brwi i rzęsy: https://diysy.pl/reklama/jak-zagescic-brwi-i-rzesy/