Czym charakteryzuje się hulajnoga trójkołowa dla dzieci?

Hulajnoga trójkołowa jest jednym z rodzajów hulajnóg, przeznaczonym dla młodszych dzieci, które rozpoczynają swoją przygodę z tym pojazdem. Dedykowana maluchom w wieku od około dwóch do pięciu lat hulajnoga trójkołowa posiada dwa koła z przodu oraz jedno z tyłu, osadzone za podstawką na nogę. Trójkołowa hulajnoga posiada system skrętno-balansujący. Dzięki niemu dziecko w początkowej fazie nauki jazdy na hulajnodze posiada ograniczoną możliwość skręcania oraz łatwiej mu o utrzymanie równowagi.

Dla kogo hulajnogi trójkołowe?

Hulajnogi trójkołowe przede wszystkim przeznaczone są dla dzieci w wieku przedszkolnym i przeważająca ilość tych pojazdów dostępna jest  rozmiarze, odpowiadającym potrzebom użytkowników w wieku od około dwóch, do pięciu lat. Dostępne są również hulajnogi trójkołowe już dla rocznych brzdąców oraz modele, przeznaczone dla dorosłych. Obydwa rodzaje cieszą się zdecydowanie mniejszą popularnością niż hulajnogi, produkowane z myślą o dzieciach przedszkolnych. Co posiadają hulajnogi trójkołowe, wpływając na bezpieczeństwo i komfort dzieci?

  • solidne kółka,
  • szeroką podstawę,
  • hamulec tylny, nożny,
  • regulację wysokości kierownicy,
  • miękkie osłonki w miejscu, w którym dziecko trzyma dłonie.

Dla dziecka w jakim wieku można kupić hulajnogę trójkołową?

Trójkołowe hulajnogi balansowe przeznaczone są dla dzieci, które skończyły dwa lata. W praktyce należy jednak pamiętać, że każde urządzenie, pojazd, zabawka odpowiednie są dla dziecka zgodnie z jego tempem rozwoju i predyspozycjami. Jeśli maluch już w wieku półtorej roku jest ruchliwy, uwielbia wszelkie pojazdy, a utrzymanie równowagi nie stanowi dla niego problemu, prawdopodobnie na hulajnodze trójkołowej poradzi sobie doskonale. Jeśli natomiast Twój trzylatek nie czuje się jeszcze gotowy, by spróbować swoich sił, nie namawiaj go na siłę. Wszystko w swoim czasie. Hulajnogi trójkołowe dedykuje się dzieciom do około piątego roku życia, które potrzebują bezpiecznej, łatwej w obsłudze hulajnogi o małym zakresie skrętności, regulowanej kierownicy oraz solidnej, szerokiej podstawce.

hulajnogi dla dzieci

Cechy hulajnogi trójkołowej-porównanie z tradycyjną hulajnogą

Tradycyjna, dwukołowa hulajnoga, przeznaczona dla dzieci w wieku szkolnym, młodzieży i dorosłych jest sprzętem, wymagającym umiejętności utrzymania równowagi, co w przypadku hulajnogi trójkołowej nie jest koniecznością. Efektowne hulajnogi trójkołowe są przedmiotami, posiadającym wyraźnie dopasowaną do gustu najmłodszych stylistykę oraz jaskrawe, widoczne kolory. Zdarzają się modele, wyposażone w kółka z oświetleniem LED. W modelach trójkołowych często dostępna jest kierownica składana z możliwością regulowania wysokości. Bezpieczna, wygodna w użyciu hulajnoga trójkołowa wyróżnia się najwyższą jakością wykonania oraz solidną, metalową konstrukcją. Hulajnogi dwukołowe bywają cięższe, wymagają też znacznie bardziej zaawansowane sprawności fizycznej. Wśród wielu rodzajów hulajnóg dwukołowych znajdują się modele wyczynowe, miejskie, elektryczne oraz z dużymi, pompowanymi kołami.

Więcej informacji o hulajnogach trójkołowych można znaleźć na stronie: https://qkids.pl/

Shopping Cart