ozonoterapia

Czym jest ozonoterapia? Jakie przynosi efekty?

Coraz więcej osób szuka alternatywnych metod terapii, które mogą poprawić jakość naszego życia, zahamować procesy starzeniowe, a nawet wspomóc leczenie różnego rodzaju chorób i innych problemów zdrowotnych. Przykładem może być szybko zyskująca na popularności ozonoterapia. Czym jest ta metoda terapii? Jakie może przynieść efekty? Kto powinien się nią zainteresować? Zapraszamy do lektury naszego artykułu.

 

Co trzeba wiedzieć o ozonoterapii?

Ozonoterapia to metoda leczenia oparta na procesie inaktywacji, czyli neutralizowania patogenów chorobotwórczych przy pomocy mieszaniny ozonu i tlenu (stąd też nazwa metody). Taka mieszanina, oczywiście dobrana w odpowiednich proporcjach, unieszkodliwia groźne bakterie, wirusy czy grzyby, co ma kluczowe znaczenie dla przebiegu leczenia wielu chorób.

Ozonoterapia nie jest też nową metodą. W medycynie alternatywnej wykorzystuje się ją już od lat 20. XX wieku, a prekursorem ozonoterapii był irlandzki lekarz George Stoker.

To warto wiedzieć

Ozonoterapia może być traktowana jako uzupełnienie lub alternatywa dla tradycyjnej antybiotykoterapii. Podkreślamy przy tym, że o kwalifikacji do zabiegu powinna decydować wcześniejsza konsultacja lekarska.

W jakich przypadkach sprawdza się ozonoterapia?

Zaletą tej metody jest fakt, iż ma ona szerokie zastosowanie terapeutyczne i jest jedną z najbardziej wszechstronnych metod leczenia. Z ozonoterapii korzystają osoby, które zmagają się zarówno z chorobami o podłożu infekcyjnym, jak i z chorobami przewlekłymi. Można tutaj wymienić przede wszystkim:

  • infekcje bakteryjne, wirusowe i grzybicze,
  • cukrzycę,
  • boreliozę,
  • choroby nowotworowe,
  • choroby dermatologiczne,
  • schorzenia wątroby,
  • choroby układu krążenia.

Więcej o tym, jakie są wskazania do ozonoterapii możesz przeczytać w artykule na stronie https://strefakomfortu-katowice.com/ozonoterapia-w-katowicach-poznaj-kilka-faktow-na-temat-tej-nowatorskiej-metody-leczenia/.

Jak wygląda zabieg ozonoterapii?

Od razu podkreślmy, że zabieg ten może zostać przeprowadzony wyłącznie przez lekarza lub wykwalifikowaną pielęgniarkę, co już gwarantuje pacjentowi maksymalne bezpieczeństwo.

Najpopularniejszą formą ozonoterapii jest nasycenie krwi ozonem. W tym celu pielęgniarka pobiera około 200 ml krwi z żyły pacjenta, następnie krew jest wzbogacana o odpowiednią dawkę gazu i wprowadzana z powrotem do krwioobiegu. Cały zabieg trwa około 10-15 minut, jest praktycznie bezbolesny, a krótko po jego zakończeniu pacjent może wrócić do domu.

Częstotliwość zabiegu

Ozonoterapia może przynieść bardzo dobre efekty lecznicze, natomiast są one ściśle uzależnione od liczby zabiegów. Określa ją lekarz kwalifikujący do ozonoterapii, na podstawie badania wstępnego i oceny stanu zdrowia pacjenta.

Zwykle zaleca się skorzystanie z 10 do 20 zabiegów, po dwa w tygodniu. Nie jest to zatem specjalnie uciążliwa forma terapii, nawet dla osób, które nie narzekają na nadmiar wolnego czasu.

Ile to kosztuje?

Cena pojedynczego zabiegu ozonoterapii zależy od tego, czy pacjent podda się standardowemu nasyceniu krwi ozonem, czy może skorzysta z tzw. kąpieli ozonowej lub zdecyduje się na podanie ozonu bezpośrednio do organizmu (np. do uszu czy pochwy).

Zdecydowanie najkorzystniej jest wykupić pakiet obejmujący taką liczbę zabiegów, jaką zalecił lekarz. Wówczas cena pojedynczego zabiegu (ozonoterapia krwi) wyniesie mniej niż 200 złotych (oczywiście w zależności od miejsca, w którym zabieg zostanie przeprowadzony).

Gdzie skorzystasz z ozonoterapii w Katowicach?

Jeśli chcesz sprawdzić działanie ozonoterapii i przekonać się, czy rzeczywiście ta metoda terapii może się sprawdzić w przypadku Twoich problemów zdrowotnych, to polecanym adresem w Katowicach jest Centrum Psychologiczno-Medyczne Strefa Komfortu.

Centrum oferuje nie tylko zabiegi ozonoterapii, ale także m.in. wlewy witaminowe oraz całe spektrum wsparcia psychologicznego, włącznie z psychoterapią indywidualną i grupową. Pełną ofertę sprawdzisz na stronie https://strefakomfortu-katowice.com/oferta/.

Shopping Cart