Kroniki Akaszy – czym są?

W ostatnim czasie bardzo dużo mówi się o Akaszy oraz realnych efektach jakie daje praca z nimi. Czym Kroniki Akaszy są naprawdę? Czy wyobrażenie, które mamy na ich temat pokrywa się z tym  czym one są w rzeczywistości? Czy słowa i umysł są w stanie pojąć sens i znaczenie istnienia Kronik Akaszy dla całości istnienia?

 

Kiedy używasz terminu “Kroniki Akaszy”, co Ci jako pierwsze przychodzi na myśl? Pierwsze wyobrażenie, które podsuwa umysł to często ogromna biblioteka wypełniona przepastną wiedzą, inni zaś wyobrażają ją sobie jako swoistą Księgę Życia. Jakkolwiek byśmy do tego nie podchodzili, wspólnym elementem pod kątem wyobrażanej formy, sednem Kronik Akaszy jest baza danych, baza informacji, czy z innej perspektywy moglibyśmy postrzegać ją jako bazę energii. Inna perspektywa zakłada spojrzenie na ten zbiór informacji jak na oddzielny wymiar zwany Akaszą (Akashą). Jest to wymiar wyższy niż ten w którym się znajdujemy, a zatem jest to wymiar posiadający znacznie więcej światła o znacznie większej częstotliwości oraz wibracji.

Idea istnienia Kronik Akaszy zakłada, że każda myśl, emocja, działanie które istnieją w czasoprzestrzeni, a zatem z naszej perspektywy z przeszłości, teraźniejszości i przyszłości są przechowywane jako struktura energetyczno informacyjna. Z jeszcze innej perspektywy możemy postrzegać Kroniki Akaszy jako superkomputerowy system funkcjonujący we Wszechświecie, który działa jak  centralny magazyn wszelkich informacji funkcjonujący dla najwyższego dobra wszystkich istot. 

Co więcej jednak Kroniki Akaszy są czymś znacznie więcej niż tylko baza danych, gdyż Kroniki Akaszy są interaktywne i mają wpływ na sposób w jaki doświadczamy i odbieramy życie, na naszą świadomość, na nasze relacje, uczucia, systemy przekonań oraz rzeczywistość, którą dla siebie na tej bazie tworzymy. Z tego punktu widzenia Kroniki Akaszy są inteligentnym polem, które wpływa na wszystko i wszystkich, zawsze i wszędzie.

 

Opierając się na teorii strun, która opisuje współistnienie i wzajemne oddziaływanie wielu równoległych wszechświatów, Kroniki Akaszy są niejako punktem odniesienia spoza czasoprzestrzeni i są zapisem tego co się wydarzyło, wydarza oraz potencjały tego co ma się wydarzyć. Z punktu widzenia Kronik Akaszy czas jest pewnym sposobem postrzegania, iluzją umysłu, która pozwala na doznawanie w różnych wymiarach, zaś “boska biblioteka” ma dostęp do wszystkich wymiarów i wszystkich uruchomionych bądź nieuruchomionych potencjałów, które dotyczą każdej istoty we Wszechświecie.

 

Kroniki Akaszy zawierają całą historię każdego życia każdej duszy, która zaistniała we Wszechświecie. Są źródłem licznych symboli oraz postaci archetypowych, a także mitów, legend i innych historii, które głęboko dotykają przyczyn istnienia  życia, a także form jego przejawienia. Kroniki Akaszy stanowią również motor postępu, są inspiracją do wynalazków, wzorów, błyskotliwych idei. Otwierają i kształtują poziom świadomości w wymiarze indywidualnym oraz grupowym. Uczestniczą w ewolucji świadomości ludzi i  całego życia, pozwalają przekraczać własne ograniczenia. SDą bazą która daje punkty odniesienia poza ograniczoną ziemską percepcją.

Kroniki Akaszy – Biblijna Księga Życia

Odniesienia do Kronik Akaszy odnajdziemy w wielu historiach, mitach, legendach, archetypach, jak również w dziełach religijnych, mistycznych, jak również w Biblii, zarówno starego jak i nowego testamentu. Zapisy te dotyczą już historycznych ksiąg starożytnych kultur, między innymi Asyryjskiej, Arabskiej, Babilońskiej czy Hebrajskiej.  We wszystkich tych kulturach istniało przeświadczenie o istnieniu czegoś (w zależności od wyobrażeń, były to różnego rodzaju próby przedstawienia tego tak, aby umysł mógł to sobie wyobrazić), co zawiera historię ludzkości oraz wszelkie inne informacje świata duchowego.

W starym testamencie w Księdze Wyjścia 32:32 pojawia się zapis, który możemy postrzegać jako odwołanie do Kronik Akaszy:

Nazajutrz zaś tak powiedział Mojżesz do ludu: «Popełniliście ciężki grzech; ale teraz wstąpię do Pana, może otrzymam przebaczenie waszego grzechu». 31 I poszedł Mojżesz do Pana, i powiedział: «Oto niestety lud ten dopuścił się wielkiego grzechu, gdyż uczynił sobie boga ze złota. 32 Przebacz jednak im ten grzech! A jeśli nie, to wymaż mię natychmiast z Twej księgi, którą napisałeś

Psalm 139 zawiera podobny zapis odnoszący się do faktu, że wszystko jest spisane w Księdze Życia:

Dziękuję Ci, że mnie stworzyłeś tak cudownie, godne podziwu są Twoje dzieła. I dobrze znasz7 moją duszę,nie tajna Ci moja istota, kiedy w ukryciu powstawałem, utkany w głębi ziemi.Oczy Twoje widziały me czyny i wszystkie są spisane w Twej księdze ; dni określone zostały, chociaż żaden z nich [jeszcze] nie nastał.

 

Praca z Kronikami Akaszy

Wykonujący odczyt w Kronikach Akaszy po uprzednim uzyskaniu zgody osoby, której odczyt ma dotyczyć wypowiada modlitwę skierowaną do Boga, mającą na celu uzyskanie dostępu i dostrojenie się do wibracji Kronik. Uzyskuje w ten sposób kontakt do Kronik Akaszy oraz prowadzenie w procesie przez Mistrzów i Nauczycieli. W ten sposób czytający uzyskuje dostęp do wibracji płynącej z Kronik, która niejako odsuwa ego na bok, co zapewnia możliwie niezakłócony przekaz przez wykonującego odczyt.

W związku z tym, że wszystko co się wydarza dzieje się w wiecznym Teraz poprzez odczyt mamy możliwość modyfikacji zapisów w Kronikach. Możemy usuwać negatywne zapisy, które już nam dłużej nie służą, a które nas w jakiś sposób ograniczają.

 

 

 

Comments (2)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Call Now Button
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
error

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi wysokowibracyjnymi treściami :)