seo

Dlaczego warto wybrać kurs pozycjonowania?

Z pewnością słyszałeś o pozycjonowaniu stron dla biznesu. Jeżeli chcesz wzbić swoją firmę na jeszcze wyższy poziom to koniecznie zapoznaj się z poniższym zagadnieniami na temat SEO oraz dowiedz się co dobrego szkolenie SEO może dać Twojej organizacji. Dzięki strategii SEO firma może zyska wielu nowych klientów, częściowo organicznie.

Jak wygląda kurs SEO?

Specjalista SEO (search engine optimization) to osoba, która zna się na marketingu internetowym, content marketingu oraz optymalizacji stron. Szkolenia SEO dają możliwość zdobycia umiejętności w tym zakresie.

Przykładowy kurs na wysokim poziome znajdziesz np. na tej stronie: https://funkymedia.pl/kurs-seo. W świecie SEO należy cały czas sprawdzać pojawiające się zmiany i wdrażać je w swoim biznesie.

Szkolenie SEO powinno zawierać w zakresie podstawowym choć takie moduły jak:

 • analiza słów kluczowych (fraz kluczowych),
 • analiza konkurencji,
 • link building,
 • content marketing,
 • elementy optymalizacji strony,
 • omówienie funkcjonalności Google Search Console,
 • ocena skuteczności prowadzonych działań.

Kurs pozwoli uczestnikom poznać tajniki SEO oraz zagadnień z nimi powiązanych w tym dotarcie do grupy docelowej, która sprawdzi się dla danej firmy. Kurs przeznaczony jest do specjalistów ds. SEO oraz przedsiębiorców i menedżerów. Kursy mają również elementy, które dotykają techniczne SEO.

Co dowiesz się z kursu SEO – umiejętności przydatne do pozycjonowania stron www

W trakcie szkolenia SEO powinniście nauczyć takich umiejętności jak:

 • Z łatwością oraz skutecznie pozycjonować strony internetowe wg najbardziej aktualnych wskazówek Google, jak również skutecznie promować się w mediach społecznościowych
 • Przeprowadzenie audytu SEO stron internetowych
 • Tworzenie i wykorzystywanie reklamy w Google oraz w social mediach
 • Używanie najlepszych oraz często darmowych narzędzi do pozycjonowania stron www
 • Monitorowanie pozycji firmowej strony www
 • Poznanie najważniejszych zagadnień związanych z SEO i pozycjonowaniem stron www
 • Poznanie nowości ze świata SEO
 • SEO stron WordPress

Szkolenie z pozycjonowania stron www może być podzielone na różnie stopnie zaawansowania, grupę docelową lub też tematy na nich omawiane. Całkowicie inaczej pozna się temat pozycjonowania w grupie początkującej, a inaczej, gdy grupa ma już jaką wiedzę i uzupełnia ją, aby być zaawansowaną osobą w danej dziedzinie.

Korzyści z wysokiego pozycjonowania stron internetowych

Obecnie widoczność w Internecie, w tym pozycjonowanie stron jest podstawą w działaniu biznesu. Klienci poszukują informacji nie tylko na temat firm, ale i produktów, czy usług. Dzięki optymalizacji stron internetowych można łatwo znaleźć dany biznes w wyszukiwarce. Skutkiem jest duża szansa, że produkt lub usługa pokaże się potencjalnemu klientowi, który może pozwoli mu na zaoferowanie swojego produktu osobom faktycznie nim zainteresowanym. To jeden ze sposobów na zwiększenie widoczności strony internetowej firmy.

Cel SEO to zdobycie jak najwyższej pozycji na korzystne dla Twojej firmy słowa kluczowe. Dzięki temu pozyskuje się ruch na stronę. Rezultat to pozyskanie użytkownika, który ma pomóc we wzbogaceniu biznesu. Mają w tym pomóc dwa dla czynniki:

 • pozycjonowanie, czyli optymalizacja serwisu,
 • Link Building.

W wyszukiwarce Google wiele firm próbuje się wyróżnić, dlatego tak ważne jest, aby uzupełniać na bieżąco wiedzę z zakresu SEO.

Realne korzyści, jakie może dać kurs Twojemu biznesowi to:

 1. Zwiększenie widoczności w wyszukiwarkach
 2. Zwiększenie ruchu na stronie
 3. Poprawa jakości strony
 4. Zwiększenie liczby konwersji
 5. Zaoszczędzenie czasu i pieniędzy
 6. Kontrola nad wynikami
 7. Konkurencyjność

Ile kosztuje kurs pozycjonowania stron www?

Ceny jeżeli chodzi o kurs SEO są zróżnicowane i zależą od kilku czynników. Po pierwsza niezwykle ważną kwestią jest, czy jest to kurs online, czy stacjonarny. Wiele osób preferuje ten drugi tryb, ponieważ lepiej im twarzą w twarz spotkać się z prowadzącym i zadać pytanie, które nurtuje uczestnika. Po drugie warto zwrócić uwagę, jaki jest zakres, program szkolenia oraz jak długo ono trwa. Kolejno należy spojrzeć, kto będzie prowadzącym w tym szkoleniu SEO, osoby znane ze specjalizacji w tym odłamie marketingu internetowego są oczywiście bardziej cenione i kwota za kurs również wzrasta. Specjaliści SEO to osoby, które również cały czas muszą podnosić swoje kompetencje w zakresie pozycjonowania i analityki internetowej.

Następnie należy zwrócić uwagę, czy kurs obejmuje wyłącznie kwestie teoretyczne pod kątem SEO, czy przewidziane są zajęcia praktyczne np. w Google Search Console.

Warto sprawdzić, czy dany kurs kończy się certyfikatem, który może być pomocny w rozwoju dalszej kariery w marketingu online.

Często w pakiecie do szkolenia można otrzymać takie elementy jak: materiały PDF, dostęp do materiałów cyfrowych np. w przypadku aktualizacji nt. SEO, baza linków do forów internetowych, profili, katalogów SEO, które mogą być przydatne w pozycjonowaniu stron WWW, spis narzędzi, często darmowych, które mogą pomóc Twojej stronie.

Czy braliście kiedyś udział w szkoleniu z branży SEO?

Shopping Cart