Dlaczego warto wybrać liceum prywatne?

Stoicie właśnie przed jedną z najważniejszych decyzji w kontekście edukacji. Wybór szkoły średniej będzie miał bezpośredni wpływ na przyszłość dziecka. To tutaj nastolatek wkroczy w dorosłość i ukierunkuje się zawodowo. Prywatne liceum? Jesteśmy na tak!

Prywatna szkoła średnia to ciesząca się rosnącą popularnością alternatywa dla publicznych placówek. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na ciekawszą i bardziej rozbudowaną ofertę programową, większą otwartość nauczycieli oraz możliwość rozwijania zainteresowań i gwarancję indywidualnego podejścia do uczniów. Dodatkowo wybrane licea prywatne uczą w uniwersyteckim stylu, stawiając na najcenniejsze umiejętności współczesnego człowieka.

Sprawdź, dlaczego warto wziąć pod uwagę naukę w prywatnym liceum.

Jak wybrać szkołę średnią? Zobacz, na co zwrócić uwagę!

Wybór szkoły średniej to ważny krok dla Twojego dziecka! Pamiętaj jednak, że to ono będzie do tej szkoły chodzić przez najbliższe 4 lub 5 lat! Dlatego nie narzucaj swojego zdania, ale mądrze wspieraj w poszukiwaniu najlepszej drogi.

Możesz oczywiście zrobić solidny research i zaproponować kilka szkół, które Twoim zdaniem są warte uwagi. W kolejnym kroku zaproponuj dziecku wspólną analizę, w ramach której weźmiecie pod lupę:

  • szczegóły ofert edukacyjnych poszczególnych placówek oraz porównacie je z celami i zainteresowaniami dziecka,
  • programy i metody nauczania stosowane w placówkach,
  • ofertę zajęć dodatkowych,
  • współprace międzynarodowe (np. wymiany uczniów),
  • doświadczenie nauczycieli oraz opinie o ich pracy,
  • infrastrukturę placówki (nowocześnie zaaranżowane wnętrza i świetnie wyposażone sale lekcyjne to duży plus!).

Twoje dziecko może również skorzystać z profesjonalnego wsparcia doradcy zawodowego w swojej szkole podstawowej. To obiektywny specjalista, posiadający wiedzę i doświadczenie oraz dysponujący szeregiem praktycznych narzędzi (m.in. testów kompetencji, testów osobowości), które mogą pomóc uczniowi w określeniu i nazwaniu jego zainteresowań i kompetencji oraz predyspozycji zawodowych.

Państwowa czy prywatna szkoła średnia?

To pytanie, na które nie ma jednej słusznej odpowiedzi. Wszystko bowiem zależy od konkretnej placówki i tego, co ma do zaoferowania swoim uczniom.

Uogólniając, co, jak wiemy, zawsze obarczone jest ryzykiem popełnienia błędu, można przyjąć, że szkoły państwowe mają nikłe możliwości autorskiego kreowania edukacyjnej rzeczywistości, często są przeładowane i mają ograniczone środki finansowe, co skutkuje przestarzałą infrastrukturą.

Prywatne szkoły średnie maja zdecydowanie lepszą sytuację ekonomiczną, która pozwala im na regularne inwestowanie środków w rozwój infrastruktury i poszerzanie oferty edukacyjnej oraz oferty zajęć dodatkowych. Ponadto prywatne szkoły są bardziej niezależne i mają większą autonomię w podejmowaniu wszelkich decyzji związanych z zarządzaniem placówką oraz doborem metod i narzędzi edukacyjnych.

Liceum prywatne – otwórz dziecku drzwi do wysokiej jakości kształcenia ogólnego

Prywatne licea to najlepszy dowód na to, że ogólnokształcąca szkoła średnia może wyposażać ucznia w praktyczne umiejętności i najistotniejsze kompetencje człowieka XXI wieku. Mowa przede wszystkim o najwyższej jakości edukacji językowej, ale również innowacyjnych kursach i warsztatach oraz wymianach międzynarodowych.

Jakie liceum wybrać? Sprawdźcie ofertę prywatnych placówek w miejscowości, w której mieszkacie. W Warszawie wybór jest naprawdę spory! Na szczególną uwagę zasługuje prywatne liceum Akademeia High School – akademeia.edu.pl, które zostało zorganizowane na kształt uniwersytetu.

Uczeń może tutaj liczyć na indywidualne podejście i życzliwe wsparcie na każdym etapie edukacji. Pierwsze dwa lata nauki to realizacja programu iGCSE, a nauka kończy się brytyjską maturą A Level (https://akademeia.edu.pl/oferta-akademicka/matura-a-level/), która otwiera przed absolwentami placówki drzwi do większości europejskich uniwersytetów. Dla młodych ludzi, którzy marzą o studiach w Stanach Zjednoczonych, szkoła stworzyła specjalny kurs przygotowawczy do egzaminów SAT/ACT.

Shopping Cart