Dobra karma dla psa – po czym poznać?

Chcesz kupić dobrą karmę dla psa, ale nie wiesz, czym powinna się charakteryzować? Najważniejszym wyznacznikiem jakości takiej karmy jest jej skład. Zobacz, co powinno znaleźć się w dobrej jakościowo karmie dla psa.

To, co znajdzie się w misce naszego psa, ma ogromne znacznie. Jakość posiłków wpływa na jego: kondycję, zdrowie i samopoczucie. Może wspierać jego aktywność. Dobra i właściwie dobrana karma dla psa może również wspomóc leczenie różnych psich dolegliwości jak alergia, osłabienie stawów i kości czy problemy z nerkami. Ogromne zróżnicowanie karm suchych i mokrych dla psów może stanowić wyzwanie dla opiekuna jeśli chodzi o dokonanie właściwego wyboru. Podpowiadamy, po czym rozpoznać dobrej jakości karmę. Wskażemy też, gdzie najlepiej kupić dobrą jakościowo karmę dla psa. Sprawdź nasze wskazówki i zadbaj już dziś o zdrowie swojego pupila.

Zbilansowany skład karmy

Właściwie zbilansowana karma pozwala na 100% pokrycie zapotrzebowania na składniki odżywcze. We właściwie zbilansowanej karmie powinny pojawić się:

  • białko – najlepiej, by było to białko pochodzenia zwierzęcego, gdyż jest najbardziej naturalnym składnikiem psiej diety, ponadto jest przez psy lepiej tolerowane;
  • tłuszcze, czyli oleje roślinne oraz/lub rybie – w ich składzie znajdują się potrzebne kwasy tłuszczowe Omega-3 i Omega-6, ich obecność w diecie psa jest ważna m.in. dlatego, że działają ochronnie na wątrobę i nerki, a także na układ nerwowy i krążeniowy zwierzaka;
  • węglowodany – są ważnym źródłem energii dla zwierzaka;
  • witaminy i minerały – ich obecność w psiej diecie jest niezastąpiona, ponieważ wspiera organizm psa na wielu płaszczyznach.

Duża zawartość białka i składników odżywczych

Dobra karma dla psa powinna zawierać dużą ilość białka – najlepiej pochodzenia zwierzęcego. To cenne źródło łatwoprzyswajalnej energii dla zwierzaka. Jest ono też ważne do budowy silnych i wytrzymałych mięśni. Ten składnik ma również znaczący wpływ na stan psiej: skóry, sierści i pazurów. Dobrej jakości białko zapobiega też szybkiemu męczeniu się zwierzaka oraz apatii. Białko reguluje też poziom apetytu u zwierzaka.

W dobrej karmie nie powinno też zabraknąć ważnych składników odżywczych. Mowa tu o witaminach i minerałach, dzięki którym pies nie cierpi na ich niedobory. Ważne są też probiotyki, które wspomagają mikroflorę jelitową zwierzaka.

Naturalne komponenty poprawiające smak karmy

Dobrej jakości karmę rozpoznasz również po dużej zawartości świeżego mięsa. Jest to gwarancja doskonałego smaku, który z pewnością pokocha nawet psi niejadek. Na smak karmy wpływają też takie dodatki jak: oleje roślinne i rybie oraz świeże warzywa i owoce.

Gdzie kupić dobrą karmę dla psa?

Najlepszą pod względem jakości karmę dla psa kupisz wprost od jej producenta.  Wówczas masz większą gwarancję, że nabywasz pokarm, który będzie sprzyjał Twojemu pupilowi oraz zadba kompleksowo o jego potrzeby. Firma, którą warto wziąć pod uwagę w pierwszej kolejności to Vet Expert. Czym wyróżniają się karmy tego producenta?

Są to karmy pełnoporcjowe

Oznacza to, że zwierzak w każdej porcji otrzyma ważne dla jego organizmu składniki odżywcze. Vet Expert dba o to, aby ich karmy mogły pełnić funkcję pełnowartościowych posiłków. Oznacza to, że pies po zjedzeniu odmierzonej porcji będzie czuł się syty, pełen sił i miał dobre samopoczucie.

Karmy powstają w oparciu o najlepsze składniki

Karmy Vet Expert to karmy o wysokiej zawartości świeżego mięsa. Dzięki temu są bardziej wartościowe dla czworonoga, a jednocześnie atrakcyjne pod względem wysokiej smakowitości.

W karmach nie ma żadnych sztucznych dodatków

Karmy Vet Expert wolne są od dodatku sztucznych konserwantów i barwników. Nie znajdziesz w nich także sztucznych polepszaczy smaku. Oznacza to, że nie zafundujesz swojemu psu problemów trawiennych, ani alergii. Podarujesz mu za to porcję smaku.

W karmach znajdują się liczne potrzebne dodatki

Mowa tu o takich składnikach jak:

  • witaminy i minerały – znajdujące się m.in. w warzywach i owocach;
  • tauryna – wspierająca pracę trzustki, wątroby, a także wspomagająca trawienie;
  • l-karnityna – wpływająca korzystnie na prawidłowe funkcjonowanie serca, mięśni szkieletowych oraz układu nerwowego.

Pamiętaj! Kupując dobrej jakości karmę dla psa, wpływasz bezpośrednio na jego zdrowie. Gdy jest szczeniakiem – wspierasz w ten sposób jego prawidłowy rozwój oraz odporność. Jeśli kupujesz karmę dla dorosłego psa lub seniora, możesz z jej pomocą, pomóc mu w walce z rozmaitymi psimi dolegliwościami. Dlatego to bardzo ważne, aby w misce Twojego pupila znalazła się naprawdę dobrej jakości karma. Możesz ją znaleźć m.in. w ofercie doświadczonego producenta i sprzedawcy firmy Vet Expert, która jest obecna w większości krajów, ale także wysoko oceniana przez weterynarzy. To karma, dzięki której Twój pupil będzie zdrowy i pełen energii, gdyż z każdą jej porcją dostarczysz mu niezbędnych do tego składników odżywczych. Możesz ją nabyć w e-sklepie tego producenta, a także w sprawdzonych stacjonarnych sklepach zoologicznych i klinikach weterynaryjnych.

Shopping Cart