dzbanek filtrujący wodę kranową

Dzbanek filtrujący wodę kranową

Wykorzystywanie dzbanków do filtrowania wody zrobiło furorę już jakiś czas temu. Dziś większość osób słyszało już o dzbankach filtrujących wodę kranową. Jedyne o czym trzeba pamiętać to wybór odpowiednich filtrów, które rozmiarem i specyfikacją będą pasować do danego typu domowego dzbanka. W jaki sposób działają dzbanki z kompatybilnymi filtrami i w jakie dzbanki warto zainwestować?

Każdy dzbanek filtrujący wodę kranową ma swoje zadanie. Obecnie dzbanek powinien prawidłowo filtrować, ale również przechowywać wodę kranową w swoim wnętrzu. Całe działanie powiązane z budową dzbanka zaczyna się od jego wierzchołka. Tam znajduje się specjalny kanał wlotowy przez który woda może dopłynąć do pierwszej komory dzbanka. Z reguły otwory wlotowe są na tyle szerokie aby użytkownik mógł sprawnie wlać wodę prosto z kranu do wnętrza zabudowy dzbanka.

 

Kolejnym krokiem w filtrowaniu wody z użyciem dzbanka jest przejście przez filtr umieszczony w odpowiednim miejscu. Każdy dzbanek filtrujący ma na to określone miejsce znajdujące się między komorą pierwszą, a komorą drugą. W komorze pierwszej woda przetrzymywana jest tylko przez kilka chwil czekając, aż będzie mogła przejść przez filtr i trafić do komory drugiej. Tam woda w dzbanku oczekuje na dowolne wykorzystanie jej przez użytkownika. Bywa, że przetrzymywana jest tam godzinami dlatego warto aby dzbanek był zbudowany w zgodzie z strukturą chemiczną wody chroniąc ją przed zmianami fizycznymi bądź chemicznymi. Druga komora połączona jest bezpośrednio z lejkiem dzbanka w taki sposób, aby ułatwić nalewanie wody do bidonu, szklanki czy urządzeń AGD.

 

Dzbanek filtrujący szklany – najbardziej przyjazny materiał dla wody?

 

Ze względu na często długie przetrzymywanie wody we wnętrzu dzbanka projektanci stwierdzili, że dobrze byłoby, aby dzbanek posiadał budowę najbezpieczniejszą dla przechowywania wody. Budowa ta powinna chronić wodę przed ingerencją czynników zewnętrznych takich jak choćby promieniowanie słoneczne. Dzbanek filtrujący szklany jest do tego najlepiej przygotowany, a przez to bezpieczny. Szkło pozbawione jest dodatków w postaci szkodliwych substancji takich jak BPA co cenią wszyscy użytkownicy.

 

Oprócz bezpieczeństwa jakie daje dzbanek filtrujący szklany warto również zwrócić uwagę na niepowtarzalny wygląd szklanego dzbanka, który pasuje do każdej przestrzeni. Jest on bardzo elegancki i szykowny przez co kuchnia od razu nabiera bardziej profesjonalnego wyglądu. Szklany dzbanek jest również odporny na wszelkie zadrapania i zarysowania przez co dłużej wygląda jakby co dopiero wyjechał od producenta. W przypadku zabrudzenia i okresowego czyszczenia dzbanka szkło bardzo ładnie się czyści przez co nie zostają na nim żadne mało estetyczne zacieki. Dla chętnych nowoczesne dzbanki szklane mogą być nawet wkładane do domowej zmywarki!

 

Dodatki do szklanych dzbanków filtrujących

 

Rynek z reguły umieszcza szklane dzbanki filtrujące na wyższych półkach cenowych niż dzbanki zbudowane z innych materiałów. Jednak płaci się za jakość i często dodatki, które ułatwiają korzystanie z dzbanka filtrującego wodę. Jednym z bardzo ciekawych dodatków, które uwielbiają użytkownicy dzbanków szklanych jest wskaźnik LED zużycia filtra do wody. Wskaźniki LED dzięki swoim innowacyjnych właściwościom obliczają procentowe zużycie filtra do wody informując użytkownika o konieczności wymiany filtra na nowy. Dzięki takiemu podejściu każdy użytkownik będzie dokładnie wiedział kiedy powinien wymienić dzbanek na nowy. Minimalizuje to ryzyko korzystania z nieprawidłowo bądź nieefektywnie przefiltrowanej wody kranowej.

 

Podsumowanie

 

W dzisiejszych czasach wiele osób stawia na jakość i wygląd artykułów gospodarstwa domowego. Zdecydowanie dzbanki filtrujące zbudowane ze szkła znajdują się w tej grupie sprzętów. Jeżeli chodzi o te parametry zdecydowanie wybijają się spośród całej konkurencji. Niestety jak to w życiu bywa za takie udogodnienia trzeba dodatkowo zapłacić. Oznacza to, że zakup dzbanków zbudowanych ze szkła będzie droższą inwestycją niż przykładowo zakup dzbanków zbudowanych z tańszego plastiku. Jednak wiele osób stwierdza, że warto dołożyć i cieszyć się z jakości nowoczesnego, szklanego dzbanka do filtrowania wody.

Shopping Cart