Dziennik Cwaniaczka – dla kogo jest ta książka?

Czytanie książek nie tylko rozwija wyobraźnię, lecz także pozwala przenieść się w inny świat i zapomnieć o problemach życia codziennego. Niezwykle popularna stała się seria Dziennik Cwaniaczka, którą powinien poznać każdy czytelnik! Oczywiście przed wyborem idealnej książki dla siebie, warto się zastanowić, jakie mamy oczekiwania. O czym opowiada Dziennik Cwaniaczka? Dlaczego ta książka jest tak ceniona na czytelniczym rynku?

Dziennik Cwaniaczka

Dziennik Cwaniaczka to seria książek dla młodzieży i dzieci, istniejąca na rynku wydawniczym od 2007 roku. Autorem jest tutaj Jeff Kinney, który stworzył przygody nastoletniego Grega. Bohater opisuje swoje codzienne życie i zmagania ze szkołą w dzienniku. Co ciekawe, zdarzenia te zostały zainspirowane prawdziwymi przeżyciami pisarza!

Istotne jest to, że Dziennik Cwaniaczka ukazał się w kilkunastu seriach. Pierwsze z nich mają następujące tytuły:

  • “Tom 1: Dziennik cwaniaczka” – poznajemy bohatera i jego przygody w gimnazjum.
  • “Tom 2: Rodrick rządzi” – Greg boryka się ze wstydliwą tajemnicą, którą zna tylko jego starszy brat.
  • “Tom 3: Szczyt wszystkiego” – bohater został wysłany do szkoły wojskowej, gdzie ma zostać prawdziwym mężczyzną.
  • “Tom 4: Ubaw po pachy” – Greg chce spędzić wakacje przed komputerem, jednak jego mama ma inne plany.
  • “Tom 5: Przykra prawda” – w tej części cwaniaczek uświadamia sobie, że jego przyjaciel go nie rozumie.
  • “Tom 6: Biała gorączka” – bohater niszczy mienie szkoły, a jedynym ratunkiem przed karą jest śnieżyca. 

Jeśli szukamy pełnej humoru i ciekawych przygód książki, przyjrzyjmy się bliżej Dziennikowi Cwaniaczka!

Dla kogo jest ta książka?

Jak już wiemy, Dziennik Cwaniaczka jest książką dla dzieci i młodzieży. Jednakże nic nie stoi na przeszkodzie, aby przeczytali tę serię także dorośli. Dzięki niej rodzice mogą poznać bliżej świat swoich nastoletnich dzieci i dowiedzieć się, jak je wspierać. W efekcie seria książek o tytułowym cwaniaczku jest odpowiednia dla każdego czytelnika!

Kilka słów o Dzienniku Cwaniaczka

Seria opowiada o życiu nastoletniego Grega, który właśnie rozpoczął pisanie dziennika. W nim dzieli się swoimi przemyśleniami, których jest bardzo dużo. Oczywiście na pierwszym planie znajduje się szkoła, dostarczająca każdego dnia masę wrażeń. Cwaniaczek na każdym kroku ładuje się w kłopoty, z których za wszelką cenę próbuje wybrnąć. 

Niektóre sytuacje znajdują zakończenie nawet w gabinecie dyrektora! Dlaczego bohater popełnia tak dużo błędów w szkolnym życiu? Jest to związane z jego popularnością – chce być lubiany przez tłumy, dlatego w jego głowie rodzą się różne pomysły. Podobnie sprawa wygląda w domu, gdzie Greg czuje się niezrozumiany przez rodziców. Poza tym wsparciem dla chłopaka powinien być przyjaciel, niestety nie zawsze można liczyć na jego pomoc. Wszystko to sprawia, że cwaniaczek przez cały czas ładuje się w kolejne kłopoty, a czytelnik razem z nim może przeżywać szereg przygód. Jedne są bardziej radosne, inne przykre, ale najważniejsze jest to, że Greg stara się iść przez życie z uśmiechem na twarzy. 

Podsumowując, warto zauważyć, że Dziennik Cwaniaczka to ciekawa książka dla dzieci i młodzieży. Sięgają po nią także dorośli, którzy chcą przypomnieć sobie młodzieńcze życie.

Shopping Cart