jest-ok-dzieci

Edukacyjne zabawki dla dzieci w wieku 3 lat

Najgorszym, co można zrobić dziecku w wieku 3 lat, to zasypywanie go zabawkami, które oprócz zabawy nic nie wnoszą do jego rozwoju.

Warto więc wybierać zabawki w świadomy sposób i oprócz sprawienia mu rozrywki i sporej dawki radości, czegoś go nauczyć i wpłynąć na jego rozwój. Na rynku jest wiele inspirujących zabawek edukacyjnych, więc bez problemu można znaleźć coś dla własnego dziecka.

zabawki-3latka

Zabawki dla 3 latka – puzzle

Puzzle to chyba najbardziej znana zabawka dla małych dzieci i to bez względu na kraj oraz wiek dziecka. Można nawet stwierdzić, że puzzle łączą pokolenia, ponieważ wielu rodziców nawet w swoim dorosłym życiu z pasją układa coraz to bardziej wymagające puzzle. Jeśli chodzi o puzzle, to chyba nie ma człowieka na świecie, który nie cieszyłby się z efektu końcowego ułożenia puzzli w całość. Dla 3 latka jest to tym bardziej ważna zabawka, ponieważ uczy go to wyobraźni przestrzennej, a także zachęca go do dalszych działań za sprawą ukończonego obrazka. Ponadto puzzle mają takie zalety, jak różnicowanie kształtów, liter i cyfr, a także koncentracja uwagi oraz logiczne myślenie i cierpliwość. Te i inne sfery zawdzięczają swój silny rozwój u dziecka dzięki puzzlom.

Dobrym pomysłem będzie układanie puzzli z dzieckiem i pokazanie mu, że to naprawdę świetna zabawa. Warto także dziecku tłumaczyć, że jest to dosyć trudne zadanie także dla Ciebie, aby po zakończeniu układania obrazka czuł się dumny i szczęśliwy. To z pewnością zachęci go do innych zabaw edukacyjnych, które w swojej ofercie posiada firma BRIO.

zabawki-3-latka

 

Zabawki edukacyjne dla 3 latków – klocki

Często zastanawiamy się, jakie zabawki edukacyjne najlepiej rozwiną nasze pociechy. W obecnych czasach szuka się nowych rozwiązań zapominając, że istnieją na rynku sprawdzone zabawki, które od dekad wpływają pozytywnie na dzieci w wieku 3 lat. Czy jest jakaś zabawka, która w szczególny sposób działa na rozwój maluchów? Zdecydowanie taką zabawką są klocki. Najważniejszym atutem tej zabawki jest to, że potrafi ona wciągnąć dziecko w zabawę nawet na kilka godzin. Dzieci wręcz kochają układać klocki i sprawia im to ogromną radość.

Dzięki klockom można tak naprawdę stworzyć kilka wciągających zabaw. Mogą one posłużyć do układania wysokich budowli. Dzieci lubią rywalizować między sobą, ale także z rodzicami, czyja wieża jest większa. Za sprawą klocków dzieci poznają coraz to nowe kolory i warto układać je z nimi według jakiegoś schematu, aby uczyło się ich właściwego rozróżniania. Bez wątpienia klocki mają silny wpływ na ogólny rozwój dziecka.

roboty-dla-dzieci

Edukacyjne zabawki dla 3 latka – odgrywanie ról

Aby przygotować 3 latka do rzeczywistości otaczającego go świata, dobrze jest bawić się z nim zabawkami firmy Janod, które ukazują codzienne życie. W przypadku dziewczynek, lubią one bawić się w gotowanie oraz restaurację. Usiądź więc z dzieckiem i stwórz role, które będziecie odgrywać. Ona może dla Ciebie gotować używając ciastoliny, a Ty będzie konsumować “na niby” jej potrawy. W ten sposób możesz nauczyć swoją córkę używania form grzecznościowych, kiedy prosisz o łyżkę i dziękujesz za posiłek.

Podobnie jest w przypadku zabawy w restaurację. Zabawki edukacyjne marki Vilac oferują całe zestawy talerzyków, sztućców oraz kuchenek mikrofalowych, a także plastikowych warzyw i owoców. Nauczysz w ten sposób dziecko zamawiania dań, a także prośby o rachunek i ogólnego zachowania w restauracji.

Warto poprzez zabawę oswoić swoje dziecko z wizytą u lekarza. Bez problemu znajdziemy w sklepach różnego rodzaju zestawy lekarza. Skutecznie można w ten sposób nieco przybliżyć czekającą go wizytę u dentysty, a także innego lekarza, z jakim nieraz będzie miało okazję się spotkać. Każdy dorosły kiedyś był dzieckiem, choć pewnie niewiele pamiętamy, kiedy mieliśmy 3 latka, ale możemy sobie bez problemu wyobrazić, jaki stres przeżywa dziecko podczas wizyty u lekarza. Spotkania z dentystą również dla dorosłych nie są niczym sympatycznym, dlatego też warto bawić się zabawkami edukacyjnymi przedstawiającymi wizytę w gabinecie lekarskim.

Shopping Cart