Elastyna – cudowne właściwości na skórę

Elastyna z biologicznego punktu widzenia jest białkiem, które fizjologicznie znajduje się w skórze człowieka. Ze względu na jej wysoką biozgodność ze skórą, substancja ta z powodzeniem wykorzystywana jest w kosmetyce oraz medycynie estetycznej. Czym jest elastyna? Jakie właściwości wyróżniają ją wśród innych surowców kosmetycznych?

Czym jest elastyna?

Elastyna jest białkiem, który stanowi całkowicie naturalny składnik tkanki łącznej. Substancja produkowana jest przez fibroblasty, czyli komórki skóry, które dodatkowo odpowiadają za wytwarzanie włókien kolagenowych. Zastosowanie jej w kosmetologii jest ściśle związane z jej fizykalnymi zdolnościami. Substancja charakteryzuje się elastyczną, gumową strukturą, która stanowi swoiste rusztowanie dla skóry, utrzymując ją w dużym napięciu i jędrności.

Niestety, na skutek upływu lat i uruchomienia się fizjologicznych procesów starzenia naskórka, już od około 25 roku życia dochodzi do zmniejszenia ilości elastyny w skórze, co przekłada się na pojawianie się zmarszczek oraz utratę gęstości naskórka. Włączenie wysokiej jakości elastyny, na przykład dostępnej na stronie: https://esent.pl/kolagen-z-elastyna pozwala przywrócić skórze młodzieńczy wygląd i dawny blask.

Właściwości elastyny – co warto wiedzieć?

Właściwości elastyny i jej zastosowanie w kosmetologii stale zyskuje na popularności. Hydrolizaty substancji, także w połączeniu z kolagenem wyróżniają się pozytywnym wpływem na kondycję skóry oraz włosów i paznokci.

Najważniejszymi właściwościami i działaniem elastyny dla skóry jest:

  • wysoka biozgodność substancji ze skórą człowieka,
  • zdolność do wnikania cząsteczek elastyny do głębokich warstw naskórka,
  • przywrócenie skórze blasku i elastyczności,
  • nadanie skórze odporności na rozciąganie,
  • zminimalizowanie widoczności zmarszczek,
  • zapobieganie pogłębiania się już istniejących linii mimicznych oraz pozostałych zmarszczek,
  • przywrócenie skórze witalnego wyglądu i młodzieńczego blasku,
  • odczuwalne zwiększenie napięcia naskórka,
  • zwiększenie gęstości skory,
  • poprawa owalu i wyraźne zarysowanie konturu twarzy.

Włączenie do codziennej rutyny pielęgnacyjnej preparatów z elastyną przynosi wiele korzyści. Jej regularna aplikacja prowadzi do zwiększenia zatrzymywania wody w naskórku, co przekłada się na poprawę jego nawilżenia i odżywienia.

W jaki sposób stosować elastynę na skórę?

Stosowanie elastyny w formie hydrolizatu staje się coraz bardziej powszechne w codziennej rutynie kobiet. Substancja doceniana jest za swoje przeciwstarzeniowe działanie, a także właściwości nawilżające i odżywiające skórę. Surowiec w gotowych preparatach bardzo często wzbogacony jest o kolagen, który podobnie do elastyny stanowi najważniejsze białko budujące tkankę łączną.

Rozwór elastyny lub elastyny z kolagenem jest uniwersalnym półproduktem, który doskonale i bez problemu łączy się z innymi kosmetykami pielęgnacyjnymi. Hydrolizat może być aplikowany bezpośrednio na skórę jako serum lub stanowić dodatek wzbogacający działanie ulubionej maseczki czy kremu. Produkt warto również dodać do stosowanego balsamu do ciała lub odżywki do włosów, gdyż elastyna doskonale oddziałuje również na przydatki skóry.

Elastyna jest białkiem powszechnie stosowanym w kosmetologii i medycynie estetycznej. Substancja wykazuje się silnym działaniem przeciwstarzeniowym, a jej dodatkowym atutem jest wysoka biozgodność ze skórą twarzy.

 

Shopping Cart