dom malinówki

Energooszczędny i funkcjonalny dom – te projekty warto poznać bliżej!

Obecnie realizowane domy to budynki coraz bardziej energooszczędne, spełniające normy określone przepisami, a poszczególne parametry monitorowane są na etapie projektowania. Inwestorzy chętnie montują również dodatkowe systemy instalacyjne, podnoszące standard energetyczny ich wymarzonych domów. Warto zastosować rozwiązania, dzięki którym budowany dom może być bardziej energooszczędny i przyjazny dla środowiska, a rachunki za energię odpowiednio niższe. Domy, które w jak największym stopniu opierają się na energii odnawialnej, pozwalają ograniczyć emisję szkodliwych substancji. Dzięki zastosowaniu wentylacji mechanicznej z rekuperacją można odzyskiwać ciepło z wymienianego powietrza oraz zapewnić we wnętrzu domu przyjemny mikroklimat.

Poszukując projektów domów energooszczędnych, warto zajrzeć na stronę ARCHON+. Pracownia oferuje bogaty i różnorodny katalog propozycji w swojej kolekcji. Są wśród nich również gotowe projekty domów, zawierające w standardzie projekt wentylacji mechanicznej lub projekt pompy ciepła, a także projekty, w których uwzględniono obie te instalacje jednocześnie. Pracownia oferuje również możliwość zamówienia w promocyjnej cenie projektu wentylacji mechanicznej, pompy ciepła, instalacji fotowoltaicznej, solarnej, czy ogrzewania kominkowego do każdego projektu domu ze swojej oferty. Dzięki nim Inwestor z łatwością dostosuje wybrany projekt do własnych potrzeb i preferencji, a dodatkowo podniesie standard energetyczny domu i zminimalizuje rachunki za energię.

Poniżej prezentujemy trzy interesujące domy, w których przewidziano zastosowanie energooszczędnych systemów instalacyjnych.

Dom w szyszkowcach 6 (E)

dom w szyszkowcach

Nowoczesny dom z wejściem od strony południowej, w którym uwzględniono montaż wentylacji mechanicznej z rekuperacją. Opiera się ona na ruchu powietrza wytwarzanego przez w pełni sprawny rekuperator. Steruje dopływem powietrza do budynku, usuwając już ogrzane powietrze z wnętrza i zastępując je świeżym, czystym powietrzem. Podczas tej wymiany odzyskiwane jest ciepło z usuwanego powietrza. Wentylacja mechaniczna również przyczynia się do utrzymania odpowiedniego mikroklimatu w budynku. „Dom w szyszkowcach 6 (E)” został zaprojektowany z myślą o wygodzie całej rodziny. Właściwy podział części dziennej umożliwia aranżację ustawnej kuchni z wielofunkcyjnym półwyspem, reprezentacyjnej jadalni przy narożnym przeszkleniu oraz komfortowego salonu z szerokim wyjściem na taras. Dodatkowo na parterze znajduje się spiżarnia, łazienka oraz pokój gościnny. Program użytkowy na poddaszu jest idealny dla rodzin z dziećmi, gdyż oferuje przestronny apartament rodziców z osobną garderobą i łazienką oraz dwie mniejsze sypialnie z miejscem na wygodne łóżka, biurka i szafy ubraniowe. Stylową elewację zdobią nie tylko duże przeszklenia, ale także efektowna rama nad strefą wejściową połączona z nowoczesną pergolą.

Dom w mirabilisach (G2E) OZE

Dom w mirabilisach

Gotowy projekt domu z poddaszem użytkowym i dwustanowiskowym garażem, będący ciekawą propozycją dla osób, które zamierzają wybudować energooszczędny dom z wentylacją mechaniczną oraz pompą ciepła. Parter to reprezentacyjna część dzienna z wysokim przeszkleniem i otwarciem do połaci dachu nad salonem. Z przestronnej jadalni można bezpośrednio wyjść na taras pod pergolą, a obszerna kuchnia dysponuje także podręczną spiżarnią i miejscem na zabudowę z barkiem śniadaniowym. Poddasze to komfortowa strefa nocna z apartamentem oraz trzema sypialniami dla dzieci. Zastosowane w tym projekcie dwukondygnacyjne przeszklenie zapewnia wspaniałe doświetlenie wnętrza i nadaje całości nowoczesnego uroku.

Dom w malinówkach 11 (E) OZE

dom w malinówkach

 

To znakomita propozycja dla Inwestorów poszukujących małego, energooszczędnego domu z wentylacją mechaniczną i pompą ciepła w standardzie. Dzięki starannej kompozycji wykończenia prosta bryła wygląda bardzo atrakcyjnie. Połączenie stonowanych kolorów tynku i naturalnej okładziny tworzy tu elegancki duet. Układ funkcjonalny zapewnia mieszkańcom wszystkie udogodnienia, jakich oczekuje nowoczesna rodzina, w tym pokój na parterze i spiżarnię przy kuchni. Na poddaszu znajdują się trzy sypialnie, łazienka oraz pralnia z suszarnią dla optymalnej organizacji prac domowych.

Szczegółowe informacje oraz inne gotowe projekty domów dostępne są na www.archon.pl

Shopping Cart