folia ochronna

Folia ochronna na samochód – 5 zalet tego rozwiązania

Zaaplikowanie transparentnej folii ochronnej na samochód jest zabiegiem, na który decyduje się coraz większa liczba właścicieli – szczególnie nowych – pojazdów. Podstawowym zadaniem ochronnej folii PPF jest zabezpieczanie karoserii samochodowej przed możliwymi zniszczeniami, które mogłyby pojawić się na lakierze wskutek oddziaływania na niego różnego rodzaju czynników atmosferycznych: wiatru, słońca, gradu, deszczu czy śniegu. To jednak nie wszystko. Folia ochronna chroni lakier przed uszkodzeniami mechanicznymi, np. zadrapaniami, zarysowaniami, odpryskami, solą drogową i nie tylko. Absolutnie nie dziwi nas zatem rosnąca popularność tego zabiegu i fakt, że coraz więcej właścicieli samochodów chce zaaplikować na swój pojazd ochronną folię PPF. Jeśli również się nad nią zastanawiacie – ten artykuł jest właśnie dla Was. Zebraliśmy w nim aż 5 zalet folii ochronnych XPEL. Sprawdźcie, dlaczego warto się na nie zdecydować!

Folia ochronna na auto jest niesamowicie trwała 

Pierwszym i najważniejszym atutem samochodowych folii ochronnych jest ich trwałość. Profesjonalnie, dobrze zaaplikowane folie ochronne na auto są w stanie zabezpieczać karoserię nawet do dziesięciu lat. Chronią ją one przed ptasimi odchodami, kwaśnym deszczem, silnym słońcem, solą, wypadającymi spod kół kamyczkami, a także innymi uszkodzeniami, na które nasze pojazdy są narażone każdego dnia. 

Folia ochronna na samochód ma właściwości samoregeneracyjne

Folia ochronna PPF poza tym, że jest absolutnie niewidoczna dla ludzkiego, nieświadomego jej obecności oka, wykazuje także właściwości samoregeneracyjne. Wygładza się ona pod wpływem ciepła. Jeśli zatem zauważycie na swojej foli wgniecenie czy zadrapanie, możecie mieć pewność, że zniknie ono w słoneczny dzień. 

Czy folię ochronną XPEL można zdjąć z samochodu?

Oczywiście, że tak. Nowoczesną, transparentną folię ochronną na auto można bezproblemowo, w każdym momencie usunąć. Jej zaaplikowanie jest w 100% odwracalnym procesem, który nie zostawia niechcianych śladów na karoserii. Raz założona, a następnie zdjęcia folia PPF nie uszkadza lakieru samochodowego – bez obaw!

Folii ochronnej nie musicie aplikować na cały samochód

Założenie folii ochronnej na auto jest zabiegiem mocno konfigurowalnym. To od Was zależy, na które elementy pojazdu folia zostanie zaaplikowana. Możecie nałożyć ją na cały pojazd lub tylko na jego poszczególne elementy: maskę, dach, zderzaki, lampy. Jeśli nie macie środków na pokrycie całego pojazdu, ale zależy Wam na zabezpieczeniu najbardziej podatnych na uszkodzenia elementów, możecie przykładowo okleić nią jedynie przednią część auta. Wybór należy do Was. 

Szybka i sprawna aplikacja

Nałożenie bezbarwnej folii ochronnej PPF jest procesem stosunkowo szybkim. Nie trwa on więcej niż 3 dni i nie wymaga rozbierania samochodu na części pierwsze. Nowoczesne studia auto detailingu posiadają specjalne plotery, dzięki którym możliwe jest wycięcie z folii   poszczególnych elementów karoserii w 100% dopasowanych do danego pojazdu.  

Folia ochronna w mieście Olsztyn? Skontaktuj się z Bling Factory, czyli najlepszym studiem auto detailingu na Warmii i Mazurach

Bling Factory PREMIUM DETAILING

  • Olsztyn, ul. Lubelska 43i
  • Telefon: +48 668 685 446
  • E-mail: studio@blingfactory.pl
  • Www: https://blingfactory.pl/ 
Shopping Cart