zaopatrzenie medyczne

Gdzie zaopatrywać się w produkty medyczne?

Wybór dostawcy produktów medycznych nie należy do najłatwiejszych – po pierwsze z powodu istnienia sporej ilości tego typu podmiotów na rynku. Po drugie – ponieważ oferowane przez dostawców produkty i usługi często znacznie różnią się od siebie, powodując trudności w kwestii ich kompleksowego porównania i podjęcia ostatecznej decyzji.

Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę, zanim zwiążesz się z konkretnym dostawcą.

Kompleksowość oferty

Nikt nie lubi utrudniać sobie życia – dotyczy to również zakupów zaopatrzenia do przychodni czy innego obiektu świadczącego opiekę medyczną. Wybierając dostawcę warto zwrócić uwagę, czy jego oferta pokrywa całość naszego zapotrzebowania na produkty medyczne. Jeśli nie – będzie nas to zmuszało do poszukiwania kilku hurtowników, co znacznie wydłuży i skomplikuje cykliczne składanie zamówień.

Wybierz hurtownię, która będzie w stanie dostarczyć wszystko, czego potrzebujesz – w tym celu możesz zdecydować się na zaopatrzenie medyczne w Mercant.pl, gdzie znajdziesz produkty medyczne licznych kategorii, od artykułów higienicznych i opatrunkowych, przez podstawowy sprzęt diagnostyczny, aż po wyposażenie gabinetów specjalistycznych (np. chirurgicznych, ginekologicznych, otolaryngologicznych, okulistycznych, dermatologicznych, stomatologicznych i in.).

Jakość materiałów

Produkty medyczne wysokiej jakości to wygoda użytkowania dla lekarzy i personelu pomocniczego, ale także większy komfort i bezpieczeństwo dla pacjenta. To dlatego warto decydować się wyłącznie na materiały znanych marek, do których wykonania wykorzystuje się najlepsze surowce.

Sprawdź, czy hurtownia, z której usług planujesz skorzystać, sprowadza i sprzedaje produkty medyczne z certyfikatami i atestami, gwarantującymi odpowiedni poziom świadczonych przez ciebie usług medycznych.

Dostępność produktów

Obecność opisu czy zdjęcia na stronie, nie gwarantuje jeszcze dostępności produktu w sklepie. Oczekiwanie na dostawę może być bardzo irytujące, ale przy okazji naraża także na straty placówkę, nie mogącą świadczyć określonych usług z uwagi na brak materiałów.

Przeprowadź rozmowę z handlowcem, który będzie twoim opiekunem klienta. Dowiedz się, czy dany sklep posiada alternatywne źródła zaopatrzenia na wypadek braków u jednego z hurtowników, a także czy w razie problemów z dostępnością jest w stanie sprowadzić towar wyjątkowo z innego źródła, aby zapewnić ci płynność obsługi.

Terminy dostaw

Z dostępnością towarów łączą się nierozerwalnie terminy dostaw. Niejednokrotnie zdarza się, że jakiegoś produktu potrzebujesz bardzo pilnie. Wybierz hurtownię współpracującą z szybkim kurierem (np. realizującym dostawy także w weekendy) lub gwarantującą dojazd handlowca do klienta, zwłaszcza w sytuacji kryzysowej. Pamiętaj, że najszybszy sklep to niekoniecznie ten najbliższy – liczy się obsługa logistyczna, nie samo położenie geograficzne.

Ceny materiałów

Podobnie jak w innych przedsiębiorstwach, także i w placówce medycznej koszty odgrywają dużą rolę – zwłaszcza w dobie kryzysu gospodarczego i drastycznych podwyżek. Ceny materiałów nie są głównym wyznacznikiem wyboru określonej hurtowni, ale na pewno pomogą w sytuacji, gdy kilku dystrybutorów oferuje podobne produkty w takiej samej jakości – wówczas oczywiście warto wybrać najtańszego.

Zwracaj jednak uwagę na całość obsługi – czasami warto dopłacić, ale mieć towar szybko na miejscu, w powtarzalnej, wysokiej jakości.

Plusem mogą być oferowane bonusy i rabaty – np. możliwość obniżenia całościowego kosztu zakupów przy przekroczeniu jakiegoś progu cenowego, a także promocje przeznaczone dla stałych klientów.

Doradztwo fachowe

Nawet specjaliści potrzebują czasami pomocy – wybierz więc partnera, który jest nie tylko hurtownikiem, ale także zna się na tym, co sprzedaje. Może się zdarzyć, że wybór właściwego produktu będzie dla ciebie problematyczny – warto wówczas mieć do kogo zwrócić się o rzetelną poradę.

Ciągłe przeszukiwanie rynku w zakresie najatrakcyjniejszych cen ma swoje zalety – czasami umożliwi kupienie czegoś taniej czy na lepszych warunkach. Jednak w przypadku tak poważnego biznesu, jak ośrodek opieki zdrowotnej, nie warto ryzykować – lepiej rozważyć różne propozycje i związać się na dłużej z hurtownikiem pewnym, sprawdzonym i godnym zaufania.

Shopping Cart