Gotowy dom w kilka tygodni, bez szukania ekip budowlanych? Wejdź i zobacz!

Budowa własnego domu to marzenie wielu rodzin. Niestety realizacja takiego planu nie należy do łatwych.

Główną przeszkodą, poza dostępnością środków finansowych, jest czas realizacji, który często rozciąga się nawet do kilku lat. To jednak nie oznacza, że trzeba odłożyć plany na daleką przyszłość lub całkowicie z nich zrezygnować. Nowe możliwość przed przyszłymi inwestorami otwiera firma Danwood, która buduje gotowe domy szkieletowe pod klucz.

Czy warto inwestować w domy prefabrykowane?

Domy szkieletowe stawia się w Polsce już od wielu lat. Mimo tego wciąż budzą wątpliwości u sporej części społeczeństwa, które planuje inwestycję we własne lokum z działką. Przede wszystkim zastanawiają się oni nad tym, czy budynek drewniany będzie w stanie utrzymać wystarczającą ilość ciepła, a wykorzystany materiał będzie wystarczająco trwały. Utarło się też przekonanie, że to co tanie i wykonywane szybko, pod względem jakości pozostawia wiele do życzenia. Czy tak jest w przypadku domów prefabrykowanych?

Zaprzeczeniem tych poglądów może być fakt, że firma Danwood już od 25 lat buduje domy szkieletowe, wciąż ciesząc się dobrą opinią i zyskując nowych klientów. Istotne jest też, że gotowe domy drewniane od lat buduje się w Kanadzie i Skandynawii, gdzie panują ekstremalne warunki pogodowe. Utrzymanie ciepła w pomieszczeniach nie jest trudne z uwagi na właściwości drewna. Materiał ten bowiem ma wyjątkowe zdolności. Zalicza się do nich między innymi opór cieplny drewna, który sprawia, że ściana z cegły o takich samych cechach musiałaby być pięciokrotnie grubsza.

Domy drewniane są też określane jako zimne, gdyż stygnięcie ich wnętrza następuje w znacznie krótszym czasie. Z drugiej strony jednak potrzeba też o wiele mniej energii do jego ogrzania, co przekłada się na wymierne oszczędności. Budowane przez Danwood domy inteligentne mogą być wyposażone w zautomatyzowany system centralnego ogrzewania, który uruchomi się o odpowiedniej porze i nagrzeje dom przed powrotem właścicieli z pracy.

domy prefabrykowane

Cechy, które przemawiają za inwestycją w dom prefabrykowany

Drewniane domy szkieletowe mają też wiele innych zalet. Do tych najważniejszych z pewnością można zaliczyć:

  • czas budowy kilkakrotnie krótszy od czasu wznoszenia domu murowanego,
  • około 30% niższe koszty budowy domu,
  • ogromna dostępność projektów w szerokiej gamie wariantów – powierzchni użytkowej, liczby kondygnacji, rozkładu pomieszczeń czy wyposażenia dodatkowego,
  • możliwość budowy o każdej porze roku (brak prac murarskich i wylewek na wolnym powietrzu),
  • możliwość budowy na większości typów gruntu (mniejsza masa domu, brak konieczności wykonywania głębokich fundamentów),
  • czysty plac budowy (gotowe prefabrykaty są dostarczane z fabryki),
  • ekologiczny charakter budynku, zdrowy klimat pozbawiony alergenów i optymalna wilgotność powietrza.

Domy szkieletowe – gotowe domy do zamieszkania

Mity na temat prostoty, surowości i małej trwałości domów prefabrykowanych obala również oferta firmy Danwood obejmująca domy pod klucz. W praktyce oznacza to, że inwestor nie musi ograniczać się jedynie do zakupu surowej konstrukcji, którą później musi sam we własnym zakresie wykończyć i urządzić. Pod tym względem gotowe domy nie ustępują standardami mieszkaniom w osiedlach deweloperskich.

Drewniane domy do zamieszkania są urządzane z udziałem architektów wnętrz, którzy nie tylko dostosowują wystrój i materiały wykończeniowe do preferencji przyszłych mieszkańców. Ich rolą jest też wskazywanie najciekawszych i najbardziej praktycznych rozwiązań, dzięki którym dom może być bardziej przytulny i funkcjonalny. Wiedza w połączeniu z pasją do aranżacji wnętrz owocują wyjątkowymi efektami, które stanowią odzwierciedlenie marzeń, potrzeb i gustów domowników.

Dodatkowym atutem, jakim wyróżniają się gotowe domy jest możliwość natychmiastowego wprowadzenia się – bez wędrówek po sklepach, poszukiwania wykonawców, specjalistów od układania tapet, płytek łazienkowych czy białego montażu.

Domy szkieletowe – gotowe domy do zamieszkania

Szkieletowe konstrukcje z drewna w roli inteligentnych domów

Mówiąc o domach szkieletowych: „kanadyjskie” czy „skandynawskie”, wiele osób wyobraża sobie surową konstrukcję z desek lub bali ulokowaną na samotnej łące w surowym otoczeniu lasów albo w sąsiedztwie fiordów. Gotowe domy pod klucz mogą jednak być przykładem wielkiego kroku w nowoczesność, która znacznie odbiega od wyobrażeń o prostych siedzibach mieszkańców chłodnej północy.

Domy Danwood to domy inteligentne. Wprowadzane w nich rozwiązania są zależne od tego, jaki pakiet wybierze inwestor. W wariancie podstawowym – Silver znajdzie między innymi:

  • sterowanie oświetleniem w domu z możliwością jego ściemniania, automatycznego włączania i wyłączania i tworzenia scen świetlnych,
  • sterowanie napięciem w wybranych gniazdach
  • zdalny dostęp do automatyki.

W pakiecie Gold i Platinum dodatkowo są dostępne opcje sterowania roletami i żaluzjami. Możliwość wydawania poleceń za pomocą aplikacji w urządzeniu mobilnym i Internetu pozwala na kontrolowanie wykorzystania energii elektrycznej. Zwiększa też bezpieczeństwo domu pod nieobecność właścicieli.

O nowoczesności domów pod klucz można też mówić w odniesieniu do ich zewnętrznego designu. W proponowanych projektach przyciągają uwagę zgrabne, wyważone optycznie bryły budynków, ciekawe połączenia materiałów elewacyjnych czy funkcjonalne rozwiązania tarasów, balkonów lub wiat garażowych.

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 1 = 8

Shopping Cart