Higiena aparatu ortodontycznego

Higiena aparatu ortodontycznego poza domem – wybierz szczoteczkę GUM® ORTHO!

Aparat ortodontyczny jest doskonałym sposobem na poradzenie sobie z wadami zgryzu. Aby jednak mógł działać skutecznie i nie powodować dodatkowych problemów, konieczne jest zadbanie o jego higienę. Doskonałym wyborem będzie szczoteczka GUM® ORTHO. Jak działa?

Kiedy sprawdzi się szczoteczka ortodontyczna GUM® ORTHO?

Szczoteczka ortodontyczna GUM® ORTHO to sposób na zadbanie o higienę aparatu na zęby. Pozwala ona na dotarcie do nawet najtrudniej dostępnych szczelin, gdzie gromadzi się brud, a nawet resztki jedzenia. Szczoteczkę zaprojektowali specjaliści, którzy wiedzą, jakie są potrzeby użytkowników aparatów ortodontycznych. Dzięki temu może ona skutecznie usuwać zanieczyszczenia, bez szkód dla dziąseł oraz aparatu ortodontycznego.

Włosie szczoteczki GUM® ORTHO

Szczoteczka GUM® ORTHO została wyposażona w specjalne włosie w kształcie litery V. Pozwala ono na dotarcie w trudno dostępne przestrzenie, czego nie zapewniają klasyczne akcesoria tego typu. Główka szczoteczki jest mała, a włosie – miękkie. Nie powoduje ono uszkodzenia aparatu ortodontycznego, ale skutecznie usuwa zabrudzenia spomiędzy metalowych zamków i łuków.

Wybierając odpowiednią szczoteczkę do zachowania higieny aparatu ortodontycznego, konieczne jest skupienie się przede wszystkim na włosiu. Odpowiada ono za skuteczność działania oraz komfort użytkowania. Zbyt twarde włosie może bowiem powodować uszkodzenie dziąseł – mówi specjalista ze sklepu SUNSTAR oferującego szczoteczkę GUM® ORTHO

Ergonomiczna szczoteczka turystyczna GUM® ORTHO

Szczoteczka turystyczna GUM® ORTHO została zaprojektowana w taki sposób, by pozwalała na wygodne trzymanie i wykonywanie ruchów. To produkt manualny, niestanowiący zagrożenia dla aparatu ortodontycznego. Umożliwia zachowanie higieny oraz wygodne mycie zębów po każdym posiłku.

Szczoteczka turystyczna idealna dla podróżników

Szczoteczka do zębów stanowi podstawowe wyposażenie w trakcie każdej wycieczki. To właśnie dlatego do zestawu dołączono m.in. etui chroniące główkę. Pozwala ona na zabezpieczenie włosia przed zniszczeniem, odkształceniem, a także zabrudzeniem. W domowych warunkach etui nie jest niezbędne, ale podczas podróży bez wątpienia będzie ogromnym atutem. Sama szczoteczka, nawet z etui, jest dość niewielka, dlatego zmieści się nawet w torebce.

Dlaczego warto postawić na szczoteczkę turystyczną GUM® ORTHO?

Turystyczna szczoteczka do zębów pozwala na zadbanie o higienę aparatu ortodontycznego w każdych warunkach. Produkt ten jest mały, dlatego nie zajmuje zbyt wiele miejsca. Dbanie o aparat ortodontyczny często wymaga zabierania ze sobą takiego produktu na wyjścia na miasto czy dłuższy pobyt w pracy, w której spożywasz posiłki. Z tego powodu kompaktowe wymiary i łatwość korzystania ze szczoteczki mają ogromne znaczenie.

Aby jednak korzystanie ze szczoteczki do zębów ortodontycznej było skuteczne, konieczne jest również postawienie na odpowiednią pastę. Warto, by był to produkt stworzony z myślą o osobach, które noszą aparat ortodontyczny. Dobrym wyborem są wyroby z serii GUM® ORTHO, czyli pasta do zębów, płyn do płukania, wosk oraz nić dentystyczna.

Shopping Cart