rezonans

Jak dbać o swoje zdrowie na co dzień? Garść porad!

„Zdrowie mamy tylko jedno” – sformułowanie to mimo wielu lat w dalszym ciągu pozostaje aktualne i będzie już na zawsze. Utrata płynności finansowej, przeoczenie ciekawej promocji czy nie do końca spotkanie z najbliższym przyjacielem to marginalne kłopoty w porównaniu do poważnych problemów zdrowotnych. Przekonuje się o tym co roku niestety bardzo wiele osób, którzy borykają się z przeróżnymi schorzeniami. Jedne mają wpływ na całe życie, podczas gdy inne tylko na konkretne wykonywane na co dzień czynności. Zobacz, jak dbać o swoje zdrowie bez ponoszenia zbyt dużych nakładów finansowych. Przekonasz się, że droga do zadbania o zdrowie wcale nie jest tak kręta, jak mogłoby się wydawać.

Właściwa dieta – od niej wszystko się zaczyna

Kolejne znane powiedzenie mówi wyraźnie – „jesteś tym, co jesz” – tak też jest w rzeczywistości. Spożywanie posiłków niezdrowych, jedzenie przetworzonych składników czy na długo po upłynięciu terminu ważności może wywołać szereg negatywnych reakcji ze strony organizmu. Szczególnie dużym problemem jest brak podaży odpowiedniej ilości różnych mikro- i makroskładników, w tym białka będącego budulcem mięśni czy węglowodanów, które z kolei stanowią główne źródło energii do życia. Nie można także pominąć wpływu minerałów i witamin, które chronią przed nowotworami, zmniejszają ryzyko udaru i zawału serca czy też wspomagają prawidłową pracę układu oddechowego i odpornościowego. Pamiętaj – spożywaj posiłki ze sprawdzonych składników, najlepiej kupione wyłącznie w wyselekcjonowanych, znanych sklepach.

Dużo wody, dużo zdrowia?

Zdecydowanie tak! Picie wody popłaca, a zdrowie zyska na tym szczególnie mocno. Każdy z nas powinien pić około 1,5 litra. Tylko w ten sposób nawodnisz organizm w sposób odpowiedni do jego zapotrzebowania. Woda ma wpływ na każdy organ naszego ciała – na pracę serca, układu trawiennego, na stan skóry, włosów i paznokci, a nawet na samopoczucie czy efektywność w pracy i siłę fizyczną. Woda powinna mieć przede wszystkim prawidłowy skład – istotna jest zawartość rozpuszczonych składników stałych w postaci jonów. To z resztą podstawowa różnica względem wód źródlanych, które mają ich znacznie mniej.

Reaguj na wszelkie niepokojące zmiany

Istotne jest nie tylko dbanie o zdrowie na co dzień, lecz także jak najszybsza reakcja na wszystkie niepokojące objawy. Jeśli zauważysz cokolwiek, co zwróci Twoją uwagę, a nie jest normalne, skontaktuj się z lekarzem. Nawracające bóle głowy, bolesność pleców, opuchnięte dłonie, częste uczucie senności i zmęczenia czy uczucie kłucia w klatce piersiowej to tylko kilka z wielu symptomów różnych chorób i schorzeń. Czasami leczenie, jeśli będzie zalecane, sprowadza się jedynie do zażycia kilku medykamentów, podczas gdy inne mogą wymagać dokładniejszej diagnostyki. Lekarz specjalista lub pierwszego kontaktu może zlecić badanie USG, czasami także inne badania o bardziej specjalistycznym charakterze. Doskonale w celu kontroli stanu zdrowia sprawdzi się pracownia rezonansu magnetycznego MR Diagnostic, w której można dokładnie się przebadać w bardzo precyzyjny sposób.

Warto również rzucić nałogi – niektóre mogą na organizm działać szczególnie destrukcyjnie. Należy do nich przede wszystkim palenie papierosów czy też nadmierne spożywanie alkoholu. Zdrową dietę oraz picie wody warto uzupełnić aktywnością fizyczną. Nawet 10-minutowy jogging okaże się korzystnym rozwiązaniem.

 

źródło zdjęć: freepik.com

Shopping Cart