Jak dbać o zdrowie i urodę w zgodzie z naturą?

Przekonaj się, jak zadbać o swój wygląd i zdrowie w jak najbardziej naturalny i bezpieczny sposób. Oto kilka wskazówek, które możesz łatwo wdrożyć w życie już dziś!

1. Zwracaj uwagę na składy

Niezależnie od tego, czy kupujesz krem do twarzy, suplement czy sos w supermarkecie, zawsze dokładnie czytaj składy. Unikaj produktów, które mają po kilkanaście czy kilkadziesiąt składników. Wybieraj te o prostszych składach, które zawierają jak najwięcej substancji pochodzenia naturalnego.

2. Wróć do korzeni

Włącz do codziennego życia nawyki, które miały nasze babcie i mamy. Zamiast peelingu ze sklepu, złuszczaj skórę naturalną szczotką do masażu. Zamiast pięciu balsamów i kremów do nawilżania różnych partii ciała, postaw na 1-2 z dobrym składem. Zamiast kupować gotowy hummusczy chleb, postaraj się jak najczęściej robić je w domu. Taki powrót do korzeni może szybko zaprocentować lepszym samopoczuciem i bogatszym portfelem.

3. Dbaj o niski poziom stresu

Może on odbijać się negatywnie na każdym aspekcie Twojego życia, sprzyjać chorobom, spadkom odporności, nawet problemom z cerą. Długotrwały stres działa wielopłaszczyznowo i prowadzi zaburzenia wielu procesów w Naszym organizmie [7]. Dlatego tak istotne jest wypracowanie sobie narzędzi, które umożliwiają Nam lepszą adaptację w sytuacjach stresowych. Skutecznie zmniejszać poziom stresu pomaga regenerujący sen, dlatego staraj się spać od 6 do 8 godzin dziennie. Warto zadbać również o higienę snu- przewietrzyć sypialnię oraz ograniczyć korzystanie z urządzeń emitujących światło niebieskie [6]. Jeśli masz problem z regulacją stresu, wypróbuj jogę, medytację albo ćwiczenia oddechowe [3].

4. Dieta w zgodzie z naturą

Dla utrzymania zdrowia super ważne jest to, co jesz. Wybieraj jak najmniej przetworzone produkty, najlepiej pozbawione tłuszczów trans i dodanego cukru [4]. Skup się na tym, aby Twoja dieta miała dużo warzyw i sezonowych owoców, tłustych ryb morskich, orzechów, zdrowych olejów, takich jak oliwa z oliwek [2,5].Pamiętaj, żeby kupować tę w ciemniej butelce. Unikaj spożywania dużych ilości czerwonego mięsa. Unikaj też nadmiaru w czymkolwiek co jesz. Zadbaj o to, aby spożywać posiłki bez pośpiechu, z dala od rozpraszaczy w postaci ekranów.

5. Wybieraj marki, które dbają o naturę

Staraj się wybierać ubrania, sprzęty, kosmetyki tych marek, którym zależy na środowisku i swoje produkty tworzą w świadomy sposób, dbając o naturę.Każda firma, która to robi, zazwyczaj o tym informuje w przejrzysty sposób. Dlatego staraj się robić świadome zakupy i wybieraj świadome marki. Pamiętaj, że najbardziej zrównoważone będzie kupowanie mniej rzeczy. Przeanalizuj czy na pewno potrzebujesz kolejnego gadżetu czy ubrania.

6. Wsłuchaj się w potrzeby swojego organizmu

Dbanie o siebie w naturalny sposób to też indywidualne podejście do swojego ciała i zdrowia oraz wsłuchiwanie się w to, co komunikuje. Po świetnym kremie polecanym przez blogerki Twoja cera nie wygląda dobrze? Zmień go na inny. Po jakimś produkcie w diecie czy aktywności fizycznej nie czujesz się najlepiej? Usuń je z codziennej rutyny. Istnieje wiele form posiłków i aktywności fizycznej. Zaufaj swojemu organizmowi, który komunikuje się z Tobą i zgłasza swoje potrzeby. Warto się w nie wsłuchać.

7. Wspieraj zdrowie naturalnymi suplementami

Nawet starając się mieć jak najbardziej zbilansowaną dietę, nie zawsze uda nam się dostarczyć organizmowi tego, czego potrzebuje. Tak jest na przykład z witaminą D zimą czy z ważnymi dla mózgu i serca kwasami omega-3 w przypadku wegan [1]. Dlatego staraj się dostarczać dodatkowo organizmowi to, czego może mu brakować, oczywiście w naturalny sposób. Możesz to zrobić włączając do swojej codziennej rutyny suplementy, np. marki Naturell.

Witaminy dla kobiet Naturell – ważny element zdrowego życia

Suplementy Naturell są stworzone w pełnej dbałości o środowisko i zgodnie z filozofią, której podstawą jest dostarczenie Ci dokładnie tego, czego potrzebuje Twój organizm, w wysokiej jakości. W ofercie Naturell znajdziesz zarówno klasyczne witaminy dla kobiet oraz witaminy dla mężczyzn, składniki mineralne jak i standaryzowane ekstrakty roślinne pochodzenia naturalnego, stosowane od tysiącleci w medycynie chińskiej czy ajurwedyjskiej składniki z uznaną literaturą naukową, jak żeń-szeń czy ashwagandha. Ta ostatnia to rodzaj super rośliny – tzw. adaptogenu, która pozwala Ci zadbać o organizm holistycznie. Suplementy Naturell zawierają też oczywiście ważne witaminy i minerały dla mężczyzn ( np. selen czy magnez) i dzieci ( witaminy C, D, B dla dzieci).

Bibliografia:

  1. J.Bogaczewicz. E. Karczmarewicz , P. Pludowski, J. Zabek, A. Wozniacka. Requirement for vitamin D supplementation in patients using photoprotection: variations in vitamin D levels and bone formation markers. Dermatol. 2016 Apr;55(4):e176-83

  2. C. D Filippou, C.P Tsioufis , C. G Thomopoulos , C. C Mihas, K. S Dimitriadis, L. I Sotiropoulou, C. A Chrysochoou, P. I Nihoyannopoulos, D. M Tousoulis. Dietary Approaches to Stop Hypertension (DASH) Diet and Blood Pressure Reduction in Adults with and without Hypertension: A Systematic Review and Meta-Analysis of Randomized Controlled Trials. 2020 Sep 1;11(5):1150-1160

  3. A. L. Francis, R. C. Beemer. How does yoga reduce stress? Embodied cognition and emotion highlight the influence of the musculoskeletal system. 2019 Apr; 43:170-175.

  4. Md A. Islam, M. N. Amin, S. A. Siddiqui , Md P. Hossain , F. Sultana , Md R. Kabir. Trans fatty acids and lipid profile: A serious risk factor to cardiovascular disease, cancer and diabetes. 2019 Mar-Apr;13(2):1643-1647

  5. S.J. Maleki. Anti-inflammatory effects of flavonoids. Food Chem. 2019 Nov 30;299:125124.

  6. A. J Scott , T. L Webb , M. M-St James, G. Rowse , S. Weich. Improving sleep quality leads to better mental health: A meta-analysis of randomised controlled trials.2021 Dec;60:101556.

  7. H. Yaribeygi , Y. Panahi, H. Sahraei, T. P Johnston , A. Sahebkar. The impact of stress on body function: A review. 2017 July 21;16:1057-1072

Shopping Cart