Jak dobrać kolor korektora pod oczy?

Korektor to jeden z podstawowych elementów wyposażenia każdej kosmetyczki. W końcu z jego pomocą zatuszujesz niedoskonałości, zaczerwienienia czy blizny. Bardzo często stosuje się też korektor pod oczy, aby ukryć cienie. W ten sposób będziesz wyglądać na wypoczętą i młodszą. Jednak ten efekt uzyskasz tylko wtedy, gdy wybierzesz odpowiedni kolor korektora. Podpowiadamy Ci, jak to zrobić.

Jaki kolor korektora pod oczy warto wybrać?

Kluczowe znaczenie ma to, żebyś wybrał korektor pod oczy o odcieniu dopasowanym do Twojej twarzy, podkładu, kremu BB itp. Przede wszystkim ten kosmetyk ma rozjaśniać okolicę oka, dlatego postaw na produkt o 1-2 tony jaśniejszy od podkładu. Mogą mieć zarówno ciepłe, jak i chłodniejsze tony, choć wiele kobiet chętnie wybiera neutralne odcienie. Decydując się na takie kolory, sprawisz, że oko będzie się wydawało bardziej rozświetlone, a skóra wygładzona.

W drogeriach znajdziesz też bardziej nietypowe kolory korektorów pod oczy:

  • żółty korektor – neutralizuje fioletową opuchliznę i zasinienia wokół oczu;
  • zielony korektor – kamufluje popękane naczynka i różowe cienie pod oczami;
  • różowy korektor – idealnie nadaje się do szarej i zmęczonej skóry;
  • pomarańczowy korektor – neutralizuje niebieskawe cienie.

Jakie są rodzaje korektorów pod oczy?

Kryjący korektor pod oczy

Kryjący korektor to produkt idealny do zadań specjalnych, gdy zależy Ci na dokładnym ukryciu niedoskonałości. Ten produkt skutecznie wygładzi też zmarszczki i ujednolici kolor skóry, dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniego koloru. 

Zwróć uwagę na to, że kryjący korektor pod oczy bardzo często wymaga dobrej bazy, która nawilży tę delikatną skórę. Dzięki temu produkt nie będzie wchodził w załamania, a przede wszystkim nie podkreśli zmarszczek.

Nawilżający korektor pod oczy

Masz suchą skórę, a może preferujesz bardziej naturalny makijaż? W takim razie najlepszym rozwiązaniem będzie nawilżający korektor pod oczy. Tego typu produkty mają dość lekką konsystencję, która dba o nawodnienie skóry. Dzięki temu jest wygładzona i wygląda na bardziej wypoczętą.

Nawilżające korektory zazwyczaj nie zapewniają tak dobrego krycia, jak poprzednio omawiany rodzaj tych kosmetyków. Dlatego stosuj go, jeśli nie zależy Ci na ukryciu jakichś niedoskonałości.

Rozświetlający korektor pod oczy

Jak sama nazwa wskazuje, rozświetlający korektor pod oczy ma przede wszystkim dodać spojrzeniu blasku. Takie produkty mają lekką konsystencję i nie zapewniają pełnego krycia. Bardzo często mają niewielkie drobinki, które odbijają światło. Dzięki temu okolice oka wyglądają świeżo i młodo.

Jak nakładać korektor pod oczy?

Zanim zaaplikujesz korektor pod oczy, to umyj i osusz twarz. Niezbędnym krokiem jest też nałożenie kremu nawilżającego na okolice oka – nie pomijaj powiek, bo one też wymagają regeneracji. Szczególnie o tym pamiętaj, jeśli masz suchą skórę, choć tak naprawdę każda cera wymaga odpowiedniej pielęgnacji. 

Nakładanie korektora pod oczy zacznij od wewnętrznych kącików oczu i tzw. doliny łez. Jeśli masz duże zasinienie, to zaaplikuj niewielką ilość korektora także na dolną powiekę. Następnie weź wilgotną gąbeczkę i rozetrzyj nią produkt. Ważne jest to, jakie ruchy będziesz wtedy wykonywać. Rozcieranie korektora w każdą stronę nie będzie wyglądało estetycznie, a do tego powoduje rozciąganie skóry. Dlatego delikatnie wciskaj gąbeczkę, jakbyś robiła pieczątki na twarzy.

Zacznij od nałożenia niewielkiej ilości korektora, a w razie konieczności dodaj kolejną warstwę. W ten sposób zapobiegniesz rolowaniu się i zbieraniu produktu w zmarszczkach. Na koniec przypudruj korektor, aby się nie przesuwał w ciągu dnia.

Shopping Cart