Jak nakładać pyłki i brokaty do paznokci?

Estetyczny i schludny wykonany manicure bez wątpienia jest atrybutem każdej kobiety. Niestety nie zawsze panie mają czas i ochotę wybrać się do profesjonalnej stylistki paznokci, a w związku z tym, większość z nich samodzielnie próbuje swoich siły w sztuce stylizacji paznokci.

 

Każda z kobiet z pewnością marzy o oryginalnych i nietuzinkowych wzorach, które można wykreować chociażby dzięki umiejętnemu nałożeniu brokatów i pyłków na płytkę paznokcia. Jeśli więc i w waszym wyposażeniu jest lampa LED lub UV, a także szereg przedmiotów do zdobienia paznokci, z pewnością zainteresujecie się tym, jak ozdobić manicure przy pomocy specjalnych pyłków i brokatów.

Jak nakładać pyłki do paznokci?

Jeśli znalazłyście w sieci inspiracje na delikatne paznokcie, w których główną rolę odgrywa równomiernie nałożony pyłek, to z pewnością zastanawiacie się jak taki efekt uzyskać we własnym zaciszu domowym. Okazuje się, że wcale nie będzie to skomplikowane, jeśli zastosujecie się do kilku wskazówek. Zacznijmy od tego jak nakładać pyłki do paznokci na manicure hybrydowy. Otóż -nie oszukujmy się- będzie to wymagało zastosowania odpowiednich akcesoriów. Najodpowiedniej będzie nałożyć pyłek na warstwę dyspersyjną przy pomocy odpowiedniego pędzelka, jednak można zrobić to również palcem, pamiętając o założeniu rękawiczek ochronnych. Jeśli jednak nie macie zbyt pewnej ręki, by aplikować dodatki z należytą precyzją, można również skorzystać z dedykowanych aplikatorów, które zakończone są gąbeczką. Pamiętajcie jednak, że aplikatory i ich formy muszą być dopasowane do konsystencji pyłku, który chcecie nałożyć. Co więcej, jeśli chcecie nałożyć pyłek jedynie na wybraną część paznokcia, lepiej będzie wykorzystać specjalne paski, którymi zakleicie pozostałą płytkę paznokcia. Dzięki temu będziecie mogły precyzyjnie nałożyć pyłek w odpowiednie miejsce. Warto również zadbać o to, by wykonany przez nas wzór, czy nawet pyłek nałożony na cały paznokieć wytrzymał odpowiednio długo. Trwałość nanoszonych warstw jest bowiem podstawą estetycznie wykonanego manicure. W tym celu najlepszym rozwiązaniem jest top coat wysokiej jakości, który pozwoli na długo cieszyć się efektowną stylizacją na paznokciach. Oczywiście, możecie również postawić na warstwę lakieru bezbarwnego, która również zabezpieczy nałożone drobinki.

Jak nakładać pyłki do paznokci na manicure wykonany lakierem klasycznym?

Przyjmijmy, że jesteście zwolenniczkami lakierów klasycznych. Wbrew powszechnej opinii, która głosi, że przy tego typu manicure pyłki i inne drobinki jako forma zdobienia w ogóle się nie sprawdzają, możecie jednak spróbować wykonać imponującą stylizację. W tym wypadku również będziecie musiały zwrócić niezwykłą uwagę na precyzję wykonanej aplikacji. Co więcej, pamiętajcie, że lakier nie może być całkowicie suchy, zanim przystąpicie do nałożenia na niego pyłków. Pyłek powinien być nakładany na nieco lepką fakturę lakieru. Dużo również zależy od efektu jaki chcecie uzyskać. Pyłki możecie zarówno delikatnie wetrzeć w lakier lub po prostu obsypać nimi paznokieć, a następnie utrwalić to bezbarwnym lakierem podpowiada stylistka marki: pazuromaniaczki.pl.

Jak nakładać brokaty do paznokci?

Zastanawiacie się jak nakładać brokaty do paznokci? Musicie wiedzieć, że sprawdzą się one już tylko w przypadku manicure hybrydowego, gdyż będzie dawał estetyczny i równomierny połysk. Niezwykle istotne jest to, by przy jego nakładaniu równomiernie pokryć nim płytkę paznokcia. Jest to niezwykle ważne, jeśli chcecie uzyskać modny i elegancki efekt. Dobrym rozwiązaniem jest więc obsypanie paznokcia brokatem, a w miejscach prześwitów, uzupełnienie drobinek przy pomocy niewielkiego pędzelka lub aplikatora. W tym wypadku znów zaleca się nakładanie brokatu na warstwę dyspersyjną, na lakier, który był uprzednio utwardzony. Pamiętajcie również, że nadmiar brokatu należy delikatnie strzepać przy pomocy pędzelka. Jeśli zaś postawiłyście na brokat o gęstszej konsystencji, nakładajcie go przy pomocy gąbeczki, wykonując ruchy stemplujące, dzięki temu połyskujące drobinki rozłożą się równomiernie.

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

8 + 2 =

Shopping Cart