nakładki ortodontyczne

Jak uzyskać piękny uśmiech bez aparatu na zęby?

Osoby, które leczyły wadę zgryzu przy pomocy aparatów tradycyjnych i nie były zadowolone, często decydują się na alternatywne metody. Wybierają je także osoby, którym wyjątkowo zależy na efekcie estetycznym podczas leczenia oraz ci pacjenci, u których wady zgryzu pomimo zakończonego leczenia aparatem stałym powróciły. Dowiedz się, jak może wyglądać nowoczesne leczenie wad zgryzu bez wykorzystania standardowych aparatów.

 

Clear aligner, czyli sekret uśmiechu gwiazd

Nakładki ortodontyczne wykonane są z przezroczystego, termoplastycznego tworzywa. Ich zewnętrzne warstwy są dosyć sztywne, twarde i wytrzymałe, natomiast powłoka wewnętrzna elastyczna, co umożliwia dopasowanie się nakładki do zębów pacjenta. Oczywiście nie jest do końca tak, że nakładki dostosowują się samodzielnie. Muszą zostać wykonane na zamówienie dla konkretnej osoby.

 

Nakładki konstruuje się na podstawie skanu 3D uzębienia pacjenta. Początkowo, kiedy dopiero zaczęły pojawiać się na rynku, stosowane były one tylko do drobnych poprawek estetycznych zgryzu, które miały umożliwić uzyskanie hollywoodzkiego uśmiechu. Obecnie można nimi leczyć nawet zaawansowane wady, czyli np. diastemę, zgryz otwarty, krzyżowy i głęboki. Decydując się na nakładki, można cieszyć się takim samym uśmiechem, jaki pokazują na co dzień gwiazdy kina.

 

Zalety nakładek ortodontycznych clear aligner

Nakładki ortodontyczne są tańsze niż tradycyjne aparaty, dlatego są osiągalne niemal dla wszystkich. Ich główną zaletą jest to, że od początku znane są finalne koszty leczenia. Nie pojawiają się również żadne dodatkowe wydatki, takie jak awaryjne wizyty w przypadku usterek aparatu, regularne dopasowywanie go czy wymiana niektórych części.

 

Dla wielu pacjentów nakładki są również o wiele zdrowsze. Uszkodzenia szkliwa przy nakładkach nie występują, podobnie jak zwiększone ryzyko próchnicy i kamienia nazębnego. Jeśli połączymy stosowanie nakładek przykładowo z białą dietą, będziemy mogli cieszyć się idealnym uśmiechem bez aparatu na zęby. Niemożliwe? A jednak!

 

Stosując leczenie nakładkami, o wiele łatwiej jest jeść i czyścić jamę ustną niż wtedy, gdy korzystamy ze standardowego aparatu. Nie trzeba też zmieniać nawyków żywieniowych, a zęby można pielęgnować w taki sam sposób jak do tej pory. Wynika to głównie z tego, że nakładki wyjmuje się do jedzenia oraz mycia zębów. Kolejną zaletą nakładek jest właśnie to, że można zdejmować je całkowicie samodzielnie, a leczenie przebiega w sposób całkowicie bezbolesny, co do tej pory było dosyć trudne do zrealizowania.

 

Jak stosować nakładki, by mieć piękny uśmiech?

Żeby rozpocząć leczenie wad zgryzu przy pomocy nakładek ortodontycznych, konieczny jest ortodonta – Kraków to jedno z miast, w których specjaliści specjalizują się w leczeniu nakładkowym. Podczas pierwszej wizyty w gabinecie dentystycznym wykonuje się zdjęcie 3D szczęki pacjenta, na podstawie której zaplanowane zostaną wszystkie etapy leczenia. Dzięki temu pełny finalny koszt nakładek jest znane jeszcze przed podjęciem decyzji o leczeniu, co jest istotne dla wielu osób.

 

Po zaakceptowaniu planu leczenia przez pacjenta wykonuje się dla niego zestaw nakładek na podstawie wcześniej wykonanych badań diagnostycznych. Pacjent otrzymuje cały zestaw ponumerowanych nakładek, dzięki czemu może on zmieniać je samodzielnie co dwa tygodnie.

Shopping Cart