Jak wybrać idealne oprawki dla mężczyzny?

Najważniejszą funkcją okularów korekcyjnych jest zneutralizowanie wady wzroku. Szkła przeciwsłoneczne powinny z kolei chronić nasze oczy przed szkodliwym działaniem promieni UV. Coraz częściej zdajemy sobie sprawę, że oprawki to nie tylko pomocne narzędzie. Odpowiednio dobrany model stanowi wspaniałą ozdobę twarzy. Mężczyzna w dobrze dopasowanych okularach wygląda tajemniczo i intrygująco. Niestety, nie każdy pan wie, czym kierować się przy zakupie oprawek. Poznaj rady, które pomogą Ci wybrać najlepszy model.

Poznaj kształt swojej twarzy

Podstawową zasadą dobierania oprawek jest dopasowanie ich do kształtu twarzy. Nie wszyscy o tym wiedzą, a wielu mężczyzn nawet nie zna swojego owalu twarzy. Zadaniem szkieł jest optyczne złagodzenie lub wyostrzenie naturalnych rys oraz wysmuklenie albo zaokrąglenie policzków i podbródka. Twarze ze względu na kształt dzielimy następująco:

  • twarz owalna,
  • twarz okrągła,
  • twarz kwadratowa,
  • twarz prostokątna,
  • twarz okrągła.

Kiedy poznamy już kształt swojej twarzy, o wiele łatwiej będzie nam dobrać odpowiednie oprawki.

Oprawki do owalnej twarzy mężczyzny

Panowie z regularnymi proporcjami i łagodnymi liniami nie muszą się ograniczać podczas zakupu okularów. Doskonale sprawdzi się u nich każdy standardowy model. Według popularnej zasady zaokrąglone twarze powinny wybierać modele kanciaste. Warto wspomnieć, że dobrze dobrane, okrągłe szkła, również spełnią swoją ozdobną funkcję.

Oprawki do okrągłej twarzy mężczyzny

Idealne okulary powinny optycznie wyszczuplić i wydłużyć okrągłą twarz. Najlepiej zdecydować się na model prostokątny lub kanciasty, który przełamie opływowe linie i doda wyrazu każdemu męskiemu obliczu. Panom o okrągłej twarzy szczególnie poleca się Wayfarery.

Oprawki do kwadratowej twarzy mężczyzny

Szerokie szczęka i czoło to cechy charakterystyczne twarzy kwadratowej. Ostre rysy skutecznie złagodzą zaokrąglone i zakrzywione oprawki. W tym przypadku zaprocentuje prostota, brak mocnych akcentów i wyraźnych krawędzi. Panowie doskonale będą wyglądać w Aviatorach.

Oprawki do prostokątnej twarzy mężczyzny

Mężczyźni z prostokątną twarzą mogą wizualnie ją skrócić, dzięki doborowi odpowiednich oprawek. Warto postawić na wysokie i zaokrąglone ramki. Wspaniały efekt zapewnią modele z szerokimi zausznikami, ponieważ optycznie poszerzą twarz.

Oprawki do trójkątnej twarzy mężczyzny

W tym przypadku panowie nie powinni dodatkowo powiększać sobie czoła. Dobrze sprawdzą się u nich oprawki z zaokrągloną dolną krawędzią. Właściciele takiej twarzy mogą się także zdecydować na okulary bezramkowe – to bezpieczne i sprawdzone rozwiązanie.

Który materiał na oprawki będzie najlepszy?

Przed laty największą popularnością cieszyły się męskie okulary wykonane z metalu. W takiej oprawie bardzo dobrze wyglądają zarówno szkła korekcyjne, jak i soczewki przeciwsłoneczne. Dzisiaj panowie coraz częściej decydują się na zakup oprawek wykonanych z tworzywa sztucznego. Jeżeli cenisz sobie elegancję, postaw na ramki wykonane z metalu. Panowie lubiący wyraziste propozycje, chętniej postawią na plastik lub acetat. Obecnie można znaleźć modele umiejętnie łączące oba materiały.

Połącz wygląd i wygodę

Idealna para okularów powinna przede wszystkim pasować do stylu właściciela i trafiać w jego gust. Podczas wyboru oprawek zwróć uwagę, aby były lekkie, odpowiednio dopasowane, a ich zauszniki przylegały do skóry. Postaw na ramki najlepszej jakości. Jeżeli lubisz się wyróżniać, wybierz model w żywym kolorze z ciekawymi zdobieniami. Panowie, którzy mają siwe włosy, doskonale będą wyglądać w czarnych lub srebrnych oprawkach, z kolei blondyni mogą zdecydować się na brązy i złoto.

Postaw na sprawdzone marki

Jeśli szukasz stylowych i niezawodnych okularów, wybierz modele produkowane przez wyróżniające się marki. Panowie, którzy gustują w oprawkach sportowych i zarazem eleganckich, chętnie poznają modele Carrera (patrz https://kodano.pl/okulary-meskie-carrera.html).

Jeżeli lubisz nonszalancję i stale podążasz za obowiązującymi trendami, zapoznaj się z propozycjami marki Guess (patrz https://kodano.pl/okulary-meskie-guess.html). Amerykańska firma znana jest ze swojego niebanalnego podejścia do mody i używania najlepszych materiałów.

Miłośnicy nowoczesności i posiadacze unikalnego stylu docenią projekty legendarnego przedsiębiorstwa Hugo Boss (patrz https://kodano.pl/okulary-meskie-hugo-boss.html). Popularna marka dba o każdy szczegół wytwarzanych dodatków, a jej okulary stanowią jeden z najpopularniejszych wyborów stylowych mężczyzn.

Shopping Cart