Jak zdobyć doświadczenie w nauczaniu języka angielskiego?

Praca w szkole angielskiego jest niewątpliwie wymagająca i jednocześnie bardzo angażująca. Nawet najlepszy lektor nie od razu porywał wszystkich swoich uczniów sposobem prowadzenia zajęć. Praca lektora, jak i każdego innego nauczyciela, wymaga bowiem nieustannego rozwoju – bez nauki, praktyki i wiedzy trudno osiąga się dydaktyczne szczyty. Na szczęście są szkoły, które swoich lektorów nie pozostawiają na tej drodze samych.

Twoja pierwsza praca w szkole angielskiego

Powoli dobiega końca Twoja kariera na studiach i rozglądasz się za pracą jako lektor języka angielskiego? A może masz już pierwsze doświadczenia za sobą i szukasz miejsca, w którym naprawdę rozwiniesz skrzydła? W całej Polsce znaleźć możesz szkoły, które spełnią twoje oczekiwania, musisz tylko nauczyć się ich odpowiednio szukać. Aby to było możliwe, dobrze nieco zmienić optykę. Oczywiście zarobki są ważne i warunki zatrudnienia pod tym względem muszą być bardzo czytelne, oprócz nich warto jednak spojrzeć na to, co więcej może zaoferować Ci szkoła.

Praca w prywatnej szkole angielskiego może:

  • oferować Ci dostęp do zgromadzonego przez jej właścicieli, lektorów, dydaktów know-how, które pozwoli Ci na poszerzenie wiedzy na temat nauczania języka, nowoczesnych rozwiązań, sprawdzonych technik;
  • gwarantować opiekę metodyczną – dla osób początkujących w karierze lektora dobre szkoły mają opracowany bogaty system wsparcia, mentoringu, praktyczne szkolenia,
  • umożliwiać sprawdzenie w praktyce metody nauczania angielskiego – Early Stage ma na przykład swoją autorską metodę pracy z uczniami, której założeniami chętnie się dzieli zarówno z rodzicami uczniów, jak i lektorami języka angielskiego: https://universe.earlystage.pl/.

 

Warto więc podczas wyboru miejsca pracy zwracać uwagę na informacje zawarte w ogłoszeniu, koncentrując się nie tylko na warunkach finansowych, ale i możliwościach rozwoju oraz całym metodycznym wsparciu, jakie oferuje szkoła.

Praca lektora jako trampolina do własnego biznesu?

Praca jako lektor w szkole angielskiego to doskonała szansa na rozwój. Jeśli myślisz, że wybierając tego typu zawód, skazujesz się na robienie przez następne lata dokładnie tego samego, jesteś w ogromnym błędzie. Po pierwsze, praca z uczniami to nieustanne wyzwania, nowe odkrycia i motywacja, która płynie do Ciebie szerokimi strumieniami. Dobra szkoła angielskiego może Ci jednak zaoferować jeszcze więcej:

  • konkretną ścieżkę rozwoju – możesz awansować, zdobywać kolejne pozycje w strukturze szkoły; jeśli masz do czynienia z siecią, w razie chęci zmiany zamieszkania będziesz w stanie zmienić jedynie filię, nie zmieniając szkoły samej w sobie – zobacz oferty pracy dla lektorów języka angielskiego: https://universe.earlystage.pl/praca/praca-u-nas
  • możliwość rozwijania się w bardzo różnych kierunkach – praca jako lektor to świetny pomysł na początek i całe zawodowe życie, jeśli jednak potrzebujesz nowych wyzwań, szkoła może Ci zaproponować rozwój w charakterze metodyka, szkoleniowca czy autora materiałów dydaktycznych.
  • łączenie awansu zawodowego ze zdobywaniem nowych kompetencji, poszerzaniem wiedzy o funkcjonowaniu szkoły językowej „od kuchni” – co ostatecznie może Cię przecież zaprowadzić do decyzji o otwarciu własnej szkoły.

 

Warto przy wyborze miejsca pracy rozważyć wszystkie tego typu możliwości i wybrać takie miejsce, które zachęca nie tylko finansami, elastycznym czasem pracy czy miłą atmosferą, ale i konkretnym programem rozwojowymi opartym o różnorodne ścieżki kariery.

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 + 3 =

Shopping Cart