Jaką lodówkę wybrać do swojej kuchni?

Jesteś na etapie urządzania nowej kuchni? A może właśnie decydujesz się na remont starej? To trudne zadanie, bo przecież kuchnia jest sercem każdego domu, więc musi być nie tylko estetyczna, ale i funkcjonalna. Nie może w niej też zabraknąć podstawowych urządzeń AGD, w tym przede wszystkim lodówki. Ale jak wybrać odpowiedni model, który będzie nie tylko nowoczesny i funkcjonalny, ale wpisze się w styl kuchni i potrzeby domowników? Sprawdźmy.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze lodówki?

Zanim udasz się do sklepu lub zaczniesz przeglądać oferty lodówek dostępnych on-line, warto zastanowić się nad kilkoma kwestiami, tak aby wybór był przemyślany, a lodówka spełniała potrzeby Twoje i wszystkich domowników. Przede wszystkim warto wziąć pod uwagę liczbę domowników, którzy każdego dnia będą korzystać z lodówki i ilość wolnej przestrzeni, jaką dysponujesz w kuchni. Pewnie da Ci to już wstępny obraz urządzenia, jakiego potrzebujesz. Warto też zastanowić się, w jaki sposób chcesz przechowywać żywność i czy, a jeśli tak, to jak duży zamrażalnik będzie do tego potrzebny. Na rynku jest naprawdę sporo różnych chłodziarko-zamrażarek i na pewno znajdziesz dla siebie odpowiedni model.

Jakie są najpopularniejsze rodzaje lodówek?

Zatem, jaką lodówkę wybrać? Tutaj możliwości jest wiele, a urządzenia różnią się od siebie pod względem budowy, funkcjonalności, a nawet designu.

1. Lodówki jednodrzwiowe

Lodówki jednodrzwiowe z zamrażalnikiem z reguły zajmują niewielką powierzchnię, a przy tym oferują często optymalną pojemność w jedno czy dwuosobowym gospodarstwie domowym. Świetnie nadają się do kawalerek czy stancji.

2. Lodówki combi

To chyba najbardziej klasyczny typ lodówek wolnostojących, w których chłodziarka i zamrażarka znajdują się jedna nad drugą. Dużą zaletą takich urządzeń jest to, że świetnie wkomponują się w każdą kuchnię i nie będą zbytnio przyciągać wzroku.

3. Lodówki multidoor

To urządzenia wielodrzwiowe (zwykle trzy- lub czterodrzwiowe), które są optymalnym rozwiązaniem, gdy chcesz w różnych segmentach przechowywać inne (często duże) kategorie produktów np. kartony z mlekiem czy sokiem.

4. Lodówki Side by Side

To typ lodówek, w których drzwi chłodziarki i zamrażarki znajdują się obok siebie, a więc inaczej, niż np. w lodówkach typu Combi. Są dobrym wyborem do kuchni, w której jest nieco więcej przestrzeni.

5. Lodówki modułowe

Lodówki modułowe składają się z modułów, które możesz dokupić, by dostosować lodówkę do swoich potrzeb, np. kiedy zmieniasz mieszkanie na większe i chcesz zabrać ze sobą lodówkę lub Twoja rodzina się powiększy. Co więcej, ten rodzaj lodówek w każdej chwili możesz dowolnie personalizować, zmieniając fronty.

6. Inteligentne lodówki z panelem dotykowym i dostępem do internetu

Lodówki z ekranem dotykowym (który możesz np. zamienić w odtwarzacz multimedialny i słuchać ulubionej muzyki w trakcie gotowania) są idealnym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie funkcjonalność i nowoczesne technologie. Co więcej, lodówkę z dostępem do internetu możesz połączyć ze swoim smartfonem (na którym jest zainstalowana odpowiednia aplikacja) i korzystać z wielu funkcji smart, np. zdalnie zajrzeć do wnętrza lodówki, kiedy właśnie robisz zakupy.

*Artykuł powstał w ramach odpłatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

Zdjęcie poglądowe Adobe Stock

Shopping Cart