Jaki stół do salonu wybrać?

Stół w salonie to element obowiązkowy, zwłaszcza w sytuacji, gdy pokój dzienny jest połączony z aneksem kuchennym lub jadalnią, a więc pomieszczenie pełni podwójną rolę. Stół powinien oczywiście spełniać potrzeby mieszkańców, a także mieć odpowiednie rozmiary, dopasowane do wnętrza. Jaki stół do salonu wybrać? Na co zwrócić uwagę? Sprawdź i dowiedz się więcej!

Jaki stół do salonu i jadalni będzie najlepszy?

Jaki stół wybrać, aby był jak najbardziej funkcjonalny? Szczególne znaczenie ma długość i szerokość mebla lub też jego średnica. W sytuacji, gdy w danym mieszkaniu lub domu, nie ma zbyt wielu osób, dobrym rozwiązaniem jest wybór stołu okrągłego. Taki mebel prezentuje się niezwykle elegancko, a także można wpasować go nawet do niewielkiej przestrzeni.

Z kolei w większych mieszkaniach warto zdecydować się na stół prostokątny lub kwadratowy. W domach, w których czasami pojawiają się goście, idealnie sprawdzi się stół rozkładany. Najlepsze modele stołów mają około 75 centymetrów wysokości, a każda osoba siedząca ma przestrzeń o długości minimum 60 centymetrów tylko dla siebie.

Nie zawsze jednak udaje się w ten sposób zorganizować wnętrze, dlatego warto zadbać o ogólny komfort i wygodę mieszkańców oraz gości. Dodatkowo ważną zasadą jest reguła, wskazująca na to, że odległość między stołem a ścianą powinna wynosić minimum jeden metr. Jest to istotne, ponieważ dzięki temu każda osoba może swobodnie wstać od stołu i przejść z jednego miejsca na drugie.

Z jakiego materiału stół do salonu?

Jaki stół do salonu będzie najlepszy? Na pewno taki, który cechuje się wysoką jakością wykonania. Zdecydowanie najlepiej wybrać stół z litego drewna, czyli porządnego materiału o dobrej wytrzymałości i odporności, a także stylowym wyglądzie. Lite drewno wyróżnia także wysoki poziom solidności i trwałości. Taki materiał jest znacznie lepszym wyborem niż sklejka lakierowana lub szkło (bardzo eleganckie, ale często niestety nietrwałe i skłonne do brudzenia się).

Jaki stół do jadalni lub salonu sprawdzi się najlepiej w przypadku rodziny z dziećmi lub mieszkania, w którym często pojawiają się goście? Zdecydowanie będzie to stół drewniany o solidnych nogach, z możliwością rozkładania.

Jeśli chodzi o materiał na nogi stołu, to można zdecydować się na drewno, chociaż ostatnio popularne są modele z nogami metalowymi, które sprawdzają się doskonale w pomieszczeniach industrialnych lub w stylu loftowym.

Z kolei do mieszkania w stylu skandynawskim lub glamour, idealny będzie cały drewniany stół. Taki naturalny materiał jest nie tylko elegancki i prezentuje się elegancko, ale dodatkowo jest ekologiczny i przyjazny dla środowiska. Blat drewniany wprowadza również do pomieszczenia ciepło, naturalność, komfort i spokój. Można oczywiście wybierać spośród różnych kolorów drewna, a więc odcieni bardziej brązowych, czarnych lub białych. Wiele zależy od wystroju pomieszczenia oraz potrzeb i preferencji mieszkańców.

Bogata oferta produktowa pozwala wybierać spośród setek dostępnych modeli stołów. Przy wyborze stołu do salonu warto zwrócić szczególną uwagę na jakość materiałów, z których wykonany został mebel. Wysoka jakość wykonania przełoży się na wieloletnią trwałość i solidność.

Shopping Cart