karma bytowa dla kota

Karma bytowa dla kota – czym jest? Jakie są jej rodzaje?

Karma bytowa dla kota to rozwiązanie bardzo wygodne i bezpieczne. To karma do wykorzystania na co dzień. Pamiętaj jednak, że powstaje ona z myślą przede wszystkim o zdrowych zwierzętach.  

Karma bytowa dla kota – co to jest?

Najlepsza karma bytowa to bardzo dobry wybór w żywieniu kota. Karma bytowa to bowiem pokarm, który został opracowany tak, abyś mógł go swojemu kotu podawać codziennie. Występuje zarówno taka karma mokra, jak i sucha. Założenia, jakie towarzyszą opracowaniu każdej takiej karmy, to przede wszystkim skomponowanie w jednej porcji wszystkich niezbędnych dla kotów dorosłych składników odżywczych. Trzeba jednak pamiętać, że składy tego typu karmy są opracowywane z uwzględnieniem potrzeb kotów zdrowych. Mokra karma dla kota o szczególnych potrzebach będzie miała nieco inny skład od wersji bytowej. Założeniem tej ostatniej jest dostarczenie zbilansowanej i różnorodnej diety dla kotów zdrowych, a nie tych, które wymagają szczególnej opieki w jakimś zakresie.

Karma bytowa dla kota ma wiele zalet. Przede wszystkim występuje ona w wielu smakach, wersji mokrej i suchej, może mieć różną konsystencję. To wszystko sprawia, że nawet dla najbardziej wybrednych kocich smakoszy można znaleźć odpowiednią karmę, a pozostałym kotom można stosunkowo często zmieniać smaki. Z punktu widzenia właściciela mokra, jak i sucha karma bytowa daje poczucie bezpieczeństwa, dobrze zbilansowanej diety zwierzaka, są także wygodne – można je kupować odpowiedzialnie, bez obaw, że karma nie spełni wszystkich potrzeb kota. Sprawdź: https://zooart.com.pl/pol_m_Koty_Karma-dla-kotow_Karma-bytowa-dla-kotow_Karma-mokra-dla-kotow-1380.html

Karma bytowa czy weterynaryjna?

Mokre, jak i suche karmy dla kotów w sklepie zoologicznym ZooArt dzielą się na bytowe i weterynaryjne. Czym wyróżniają się te drugie? Karmy weterynaryjne, nazywane czasem specjalistycznymi, dedykowane są kotom o szczególnych potrzebach. Na przykład osobną kategorię stanowi mokra karma dla kota z chorym układem moczowym, z alergią pokarmową, z nadwagą. Karmy takie stosuje się więc, by odpowiedzieć na potrzeby kotów, których stan zdrowia wymaga dodatkowego wsparcia w postaci nieco innej diety. O ile karmy bytowe stosuje się na co dzień, o tyle karmy weterynaryjne można stosować na przykład tylko określony czas, kiedy walczymy z jakąś kocią chorobą. Czasami karmy weterynaryjne są jednak włączane do diety zwierzaka na stałe. Często jest to także karma uzupełniająca, którą podaje się na przykład tylko jako jeden z posiłków w ciągu dnia. Przy konieczności stosowania takiego pokarmu (np. dla kotów sterylizowanych) warto zawsze poradzić się weterynarza, jak długo, w jakiej formie je stosować.

Mokra karma kontra sucha – jaką karmę bytową wybrać?

Skład karm bytowych może być bardzo różny. Twoją uwagę powinna oczywiście zwracać przede wszystkim wysokojakościowa karma. Wybór między karmą mokrą lub suchą nie jest tutaj kluczowy. Warto pamiętać, że dobór karmy zależy od potrzeb kota, specyfiki opieki nad nim, pory roku. Oczywiście stosowanie tylko suchej karmy nie jest najlepszym rozwiązaniem, natomiast łączenie obu tych typów jest już jak najbardziej zasadne. Wybierają karmy suche i mokre koncentrować się trzeba jednak przede wszystkim na potrzebach zwierzęcia. Innej karmy potrzebują młode koty, innej dorosłe osobniki. Warto także bardzo uważnie czytać składy produktów. Na pierwszym miejscu powinno być mięso. Nie sugerujmy się wyłącznie tym, co jest napisane na przodzie opakowania, ale przede wszystkim tym, o czym informuje skład. Wybierajmy karmy bez sztucznych barwników, chemicznych dodatków, zagęszczaczy i innych zbędnych dodatków.

 

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 67 = 72

Shopping Cart