Keratynowe prostowanie włosów

Keratynowe prostowanie włosów — co musisz o nim wiedzieć?

Jeśli masz dość codziennego prostowania włosów i chcesz, aby efekt prostych włosów utrzymywał się jak najdłużej, keratynowe prostowanie może być idealnym rozwiązaniem. Używanie domowych prostownic daje krótkotrwałe efekty, więc warto skorzystać z keratynowego prostowania włosów. Sprawdź, dla kogo jest ten zabieg i ile kosztuje.

Kto powinien skorzystać z keratynowego prostowania włosów?

Przede wszystkim cel prostowania keratyną polega na regeneracji włosa i odbudowy jego struktury, a prostowanie włosów to swego rodzaju efekt uboczny. Keratyna może z czasem się wypłukać, wtedy zabieg można powtórzyć. Natomiast prostowanie chemiczne jest metodą trwałą, jednocześnie może być najbardziej szkodliwą dla włosów. W procesie prostowania na włosy nakładana jest substancja chemiczna – silna baza, aby rozbić fale poprzez zerwanie wiązań białkowych z włosami. Preparat alkaliczny ma tak silne działanie, że niewłaściwe stosowanie może uszkodzić włosy. Trwałe chemiczne prostowanie włosów może nie być dla każdego. Prostowanie keratyną będzie o wiele lepszym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które nie lubią swoich kręconych włosów, falowanych i puszących się.

Takich zabiegów nie warto wykonywać na własną rękę, najlepiej udać się do specjalistów w tej dziedzinie np. amazonkeratin.pl

Jak wygląda prostowanie włosów keratyną

Do wykonania zabiegu wykorzystywana jest keratyna, czyli białko. Jest to naturalny składnik, który jest jednym z głównych składników ludzkich włosów. Prostowanie keratyną polega na wprowadzeniu jej do włosa w celu uzupełnienia braków i ubytków w jego strukturze. W efekcie włosy stają się grubsze i bardziej gęste oraz wyprostowane. W praktyce wygląda to tak, jakby profesjonalista „wciskał” preparat keratynowy we włosy za pomocą rozgrzanej do wysokiej temperatury prostownicy do stylizacji. Prostowanie włosów keratyną przedłuża efekt prostych włosów nawet do 6 miesięcy przy stosowaniu produktów do codziennej pielęgnacji.

Efekty zabiegu – czego się spodziewać?

Dobre kosmetyki = dobry efekt i nie inaczej jest w przypadku keratynowego prostowania. Ale czego tak naprawdę można się spodziewać po zabiegu?
Można porówna efekt keratynowego prostowania włosów do lustra lub wody. Włosy błyszczą w świetle, co jest oznaką ich zdrowego odżywiania.
A efekt ten utrzymuje się od kilku tygodni do kilku miesięcy — w zależności od rodzaju naszych włosów oraz — od tego, jak o nie dbamy po zabiegu!

Prostowanie keratyna — cena

Zabieg keratynowego prostowania włosów wykonywany w salonach fryzjerskich i warsztatach keratynowych. Trwa około 2-3 godzin. Cena zależy od długości włosów. Z reguły cena tego zabiegu waha się od 250 zł do 800 zł w zależności od miasta i renomy salonu.

Shopping Cart