Kiedy należy wybrać zegarek z GPS? Poradnik dla rodziców

Zegarek to bardzo użyteczny gadżet, z którego korzystają zarówno dzieci, jak i dorośli. Jest uzupełnieniem ubioru, a przy okazji pozwala sprawdzić datę czy godzinę. Inteligentny zegarek (smartwatch) daje jednak Tobie i Twojemu dziecku znacznie więcej możliwości.

Przede wszystkim umożliwi Ci on skontaktowanie się z Twoją pociechą nawet, gdy zapomni ona telefonu. W dowolnym momencie poznasz także jej lokalizacje – a to wszystko z poziomu aplikacji w Twoim telefonie bądź z panelu www. Dowiedz się, w jakich sytuacjach warto szczególnie rozważyć zakup smartwatcha!

Kiedy nie chcesz jeszcze kupować dziecku smartfona

Uważasz, że Twoja pociecha jest za młoda, by posiadać własny telefon? Ale zależy Ci mimo wszystko, by móc się z nią kontaktować – np. gdy nie ma Cię w domu? Smartwatch dla dziecka to w takiej sytuacji rozwiązanie idealne.

Tego typu zegarki są wyposażone w karty SIM. Dzięki temu możesz zadzwonić do swojego dziecka – tak samo jak na standardowy telefon. Twoja pociecha oczywiście także będzie mogła wykonywać połączenia. Co więcej, to Ty ustalasz numery, z którymi może się kontaktować.

Kiedy Twoje dziecko przebywa często poza domem

Twoja pociecha wiedzie aktywny tryb życia? A może wyjeżdża sama na wakacje? Smartwatch umożliwi Ci sprawdzenie jej lokalizacji – w czasie rzeczywistym i w dowolnym momencie.

Lokalizator w zegarku korzysta z sieci GPS. Gdy nie ma do niej dostępu, wykorzystuje sygnał sieci operatorów komórkowych.

Co więcej, możesz wyznaczyć strefy, w których może przebywać Twoje dziecko (funkcja geofencing). Jeżeli znajdzie się poza ich obszarem, od razu otrzymasz powiadomienie na swój telefon.

Kiedy chcesz zmotywować swoją pociechę do aktywności

Twoje dziecko woli inne rozrywki niż uprawianie sportu? A może lubi aktywność fizyczną i chcesz dodatkowo umilić mu zażywanie ruchu? Smartwatch to w takim przypadku świetny pomysł.

Zwłaszcza jeżeli wybierzesz model wyposażony w licznik kalorii i krokomierz. Takie funkcje będą dodatkową motywacją dla dziecka i umożliwią Ci kontrolowanie stopnia podejmowanej przez nie aktywności fizycznej.

Niektóre modele są także wodoodporne, a więc Twoje dziecko może w nich nawet pływać.

Kiedy troszczysz się o zdrowie Twojego dziecka

Twoja pociecha często łapie infekcje? A może ma problemy zdrowotne i wymaga stałej uwagi?

Niektóre smartwatche dostępne na rynku pozwalają Ci dokonywać zdalnych pomiarów temperatury swojego dziecka. Umożliwia to zegarek CALMEAN Child Watch CARE.

Możesz ustawić cykliczne pomiary (np. co 3 godziny) i przeglądać ich historię. Oczywiście dziecko może także zmierzyć sobie temperaturę samodzielnie. Jeżeli przekroczy ona 36,6°C, otrzymasz powiadomienie.

Gdy chcesz mieć pewność, że Twoje dziecko zawsze jest bezpieczne

Smartwatche na wiele sposobów mogą zwiększyć Twój spokój ducha i dać Ci poczucie, że Twojemu dziecku nic nie zagraża.

Kolejne funkcje, o których warto wspomnieć, to przycisk SOS oraz nasłuch otoczenia.

Dzięki tej pierwszej możliwości dziecko za pomocą wciśnięcia jednego przycisku uruchomi alerty do rodzica. Może korzystać z tej opcji, gdy przydarzy mu się coś złego lub po prostu źle się poczuje.

Z kolei dzięki nasłuchowi w dowolnym momencie możesz posłuchać otoczenia swojego dziecka i upewnić się, że wszystko jest z maluchem w jak najlepszym porządku.

Gdy chcesz podarować mu świetny prezent

Smartwatche dla dzieci dają dostęp do wielu funkcji, które doceni każdy rodzic. Nie warto jednak zapominać o tym, że to także po prostu fajne gadżety, które przyniosą wiele radości dziecku.

Jeżeli więc szukasz pomysłu na upominek dla dziecka z dowolnej okazji – smartwatch może być trafionym wyborem.

Sprawdź ofertę smartwatchy dziecięcych CALMEAN

Już wiesz, że chcesz kupić swojemu dziecku smartwatch? Sprawdź ofertę polskiego producenta dziecięcych inteligentnych zegarków – CALMEAN (www.calmean.com/produkty-calmean/child-watch/).

Znajdziesz tam modele przeznaczone zarówno dla najmłodszych, jak i nieco starszych pociech. Różnorodność funkcji sprawi, że z łatwością znajdziesz zegarek, który okaże się przydatny dla Ciebie i Twojej latorośli.

Udanych zakupów!

Shopping Cart