kwas mlekowy

Kwas mlekowy – zastosowanie w globulkach dopochwowych

Prawidłowa mikroflora pochwy i powiązane z tym jej pH to fundament zdrowia kobiety w wypadku układu urogenitalnego. Jednym z warunków pozwalających utrzymać taki stan jest obecność kwasu mlekowego. Na czym polega jego działanie? Czy w sytuacji, w której dochodzi do infekcji czy dolegliwości związanych z menopauzą, możemy sięgnąć po kwas mlekowy w globulkach dopochwowych?

Czym jest kwas mlekowy?

W kontekście zdrowia kobiety i jej układu rozrodczego kwas mlekowy pełni przede wszystkim funkcję ochronną poprzez ustabilizowanie poziomu pH na odpowiednim, kwaśnym poziomie. Obecność kwasu mlekowego jest możliwa dzięki bakteriom z rodzaju Lactobacillus, które w toku naturalnych procesów wytwarzają pałeczki wspomnianego kwasu. Jego obecność jest więc kluczowa dla zapobiegania nawracającym infekcjom czy dolegliwościom, które są związane z okresem przekwitania.

Najczęstsze objawy menopauzy

Menopauza to okres w życiu każdej kobiety, który rozpoczyna się między 42. a 55. rokiem życia. Według WHO przez przekwitanie rozumie się ustanie miesiączkowania w wyniku utraty aktywności pęcherzykowej jajników. Stwierdza się je, jeśli od ostatniej miesiączki minęło 12 miesięcy. Czas przed przekwitaniem nazywamy premenopauzą, w trakcie którego dochodzi do zmian metabolicznych i hormonalnych, które prowadzą do wygasania funkcji jajników. W przypadku menopauzy mówimy o dużym, negatywnym wpływie na komfort codziennego funkcjonowania kobiety. Wśród fizycznych objawów najczęściej wymienia się
bóle głowy,
kołatanie serca,
uderzenia gorąca,
nietrzymanie moczu,
zanikowe zapalenie pochwy,
suchość pochwy,
świąd i pieczenie,
osteoporoza, bolesność kości,
zmniejszoną elastyczności skóry.
Ponadto menopauza daje liczne objawy związane z psychiką ii powoduje m.in. zaburzenia snu, osłabienie pamięci, drażliwość, zmienność nastroju oraz zaburzenia koncentracji.

Menopauza a kwas mlekowy

Wobec przykrych objawów, które są ściśle powiązane ze zmianami mikrobiologicznymi w pochwie kobiety, dobrym rozwiązaniem jest sięgnięcie po preparaty dostępne w aptekach. Jednym z nich są globulki dopochwowe trilac® lady gyno, które w swoim składzie zawierają kwas mlekowy.

Na czym polega ich działanie? Wyrób medyczny trilac® lady gyno został stworzony z myślą o kobietach w okresie menopauzy, ale mogą go także stosować kobiety, które są w wieku rozrodczym. trilac® lady gyno pomaga łagodzić dyskomfort i uczucia suchości, napięcia, świądu oraz pieczenia błon śluzowych pochwy, które są związane z atrofią błon śluzowych pochwy, niedoborem estrogenów czy dyspareunią (bolesnością podczas stosunków seksualnych). Ponadto wskazane wyżej objawy mogą być powiązane z długotrwałym stresem, częstym stosowaniem agresywnych środków do higieny intymnej, zmianami leków hormonalnych, antybiotykoterapią czy po zabiegach chirurgicznych. Jest to więc preparat o szerszym spektrum działania, który nie ogranicza się jedynie do dolegliwości powiązanych z menopauzą. trilac® lady gyno pomaga nawilżać i utrzymać naturalne pH pochwy, co pozwala podnieść komfort codziennego funkcjonowania.

Shopping Cart