Leczenie wad zgryzu

Leczenie wad zgryzu nakładkami Clear Aligner

Marzysz o pięknych, prostych zębach, ale “nie uśmiecha Ci się” noszenie stałego aparatu? Leczenie ortodontyczne kojarzy Ci się z latami bólu i dyskomfortu? Nowoczesne korekcji leczenia wad zgryzu są nieinwazyjne i mało uciążliwe dla pacjenta. Na szczególną uwagę zasługują niewidoczne nakładki ortodontyczne Clear Aligner od DR SMILE – są idealne dla osób, którym zależy na zdrowych zębach i nienagannym wyglądzie.

 

Na czym polega metoda leczenia wad zgryzu nakładkami Clear Aligner?

Nakładki ortodontyczne Clear Aligner pozwalają skutecznie leczyć wady zgryzu, będąc bardzo estetyczną i komfortową alternatywą dla tradycyjnych aparatów ortodontycznych. Są wykonywane z przezroczystego tworzywa sztucznego metodą termoformowania, dzięki czemu praktycznie nie widać ich na zębach. Ich noszenie często wiąże się także ze znacznie mniejszym dyskomfortem. Należy je nosić przez co najmniej 22-godziny na dobę, mogą być łatwo wyjmowane np. na czas jedzenia.

Nakładki ortodontyczne są dobrym rozwiązaniem dla osób zdyscyplinowanych, które nie mają problemu z dokładnym przestrzeganiem zaleceń ortodonty. Dzięki temu można znacznie skrócić czas leczenia – do zaledwie 4-9 miesięcy! Co ważne, jest to znana i sprawdzona metoda korekcji – choć w Polsce wciąż uchodzi za nowość, w Niemczech stosowana jest z powodzeniem od kilkudziesięciu lat.

 

Jakie wady zgryzu można leczyć przy pomocy nakładek ortodontycznych?

 

  • Stłoczenie zębów – to wada, która powstaje, gdy brakuje ilości miejsca w łuku krzyżowym, więc zęby nie mają wystarczającej przestrzeni, by swobodnie rosnąć. Nakładki ortodontyczne pozwalają na bardzo skuteczne rozbudowanie łuku.
  • Diastema– to inaczej odseparowanie zębów  czyli widoczna przerwa między zębami – dowiedz się więcej: diastema co to). Bywa nazywana również szparowatością. Zęby można skutecznie zbliżyć do siebie bez aparatu, korzystając z niewidocznych nakładek ortodontycznych.

Nakładki Clear Aligner są często polecane również osobom po leczeniu aparatem stałym, u których zdiagnozowano jedną z nawracających wad. Oczywiście, zawsze dopiero po indywidualnym badaniu da się stwierdzić, czy rozmiar wady umożliwia leczenie przy pomocy nakładek ortodontycznych, czy w konkretnym przypadku skuteczniejsza byłaby inna metoda.

 

Jak przebiega leczenie systemem Clear Aligner?

 

  1. Podczas wizyty w gabinecie DR SMILE lekarz wykonana skan 3D Twojego uzębienia – w ciągu kilku minut skaner wykonuje około 3000 zdjęć, które następnie służą do wykonania modelu zębów pacjenta. Jest to alternatywa dla standardowych wycisków pobieranych w gabinecie ortodontycznym.
  2. Na podstawie modelu 3d opracowywany jest dokładny plan leczenia. Co ważne, do tego momentu nie ponosisz żadnych kosztów i dalsze leczenie nie jest wiążące. Płacisz dopiero po zaakceptowaniu planu, gdy dowiesz się dokładnie, jakie efekty można osiągnąć i co trzeba zrobić w tym celu.
  3. Pacjent otrzymuje do domu zestaw nakładek, z dokładnymi zaleceniami, jak ich używać. Nakładki należy nosić przez co najmniej 22 godziny na dobę, zdejmując na czas jedzenia, picia czy mycia zębów. Z instrukcji dowiesz się, w jakiej kolejności należy używać nakładek i kiedy powinny być wymienione na kolejną parę. Każda kolejna para różni się nieco od poprzedniej, stopniowo powodując przesunięcie zębów w pożądanym kierunku.
  4. Podczas całego procesu leczenia pacjent może konsultować się ze specjalistami DR SMILE za pomocą specjalnej aplikacji na telefon. W razie potrzeby zawsze można również umówić się na wizytę w gabinecie partnerskim DR SMILE.
  5. Po zakończeniu procesu korekcji nakładkami Clear Aligner zaleca się noszenie aparatu retencyjnego. To niewidoczny stały aparat, który ma za zadanie stabilizację zębów w nowej pozycji. Retencja jest zalecana po każdym rodzaju leczenia ortodontycznego. Można zastąpić ją stałym drutem retencyjnym.

 

Dlaczego warto zdecydować się na wybór nakładek ortodontycznych DR SMILE?

 

Nakładki ortodontyczne DR SMILE są równie skuteczne jak tradycyjny aparat na zęby, pozwalając osiągnąć oczekiwane efekty w znacznie krótszym czasie: od 4 do 9 miesięcy. Są niewidoczne, oferują wysoki poziom estetyki, co może mieć duży wpływ na pewność siebie noszących je osób. Dzięki idealnie gładkiej powierzchni, nakładki dopasowują się do zębów i błony śluzowej wyrostka zębodołowego, wiec nie powodują dyskomfortu. Leczenie jest nieinwazyjne i bezbolesne. Otrzymujesz obietnicę efektów: jeżeli wynik końcowy będzie odbiegał od założonego w planie, dalsza korekcja przeprowadzana jest na koszt DR SMILE.

 

Shopping Cart