sztućce

Łyżki, widelce i noże w dłoń! Wybieramy eleganckie sztućce

Mogłoby się wydawać, że wybór sztućców nie jest trudnym zadaniem. A tymczasem podczas przeglądania dostępnych w sklepie propozycji łatwo o mętlik w głowie. Jakie bowiem przyjąć kryteria selekcji? Czy ma to być wybór podyktowany jedynie wyglądem noży, łyżek i widelców, a może sztućce mają przede wszystkim być użyteczne? Podajemy kilka przykładów, które spełniają oba wymagania i co najważniejsze, bez problemu zamówisz je bez wychodzenia z domu!

Jak wybrać sztućce? Praktyczne wskazówki

Na samym początku należy wybrać sklep, który dysponuje na tyle bogatą ofertą, że będziemy w stanie dokonać właściwej selekcji. Dużo produktów znajduje się na wyspecjalizowanych stronach internetowych, które zajmują się sprzedażą akcesoriów gospodarstwa domowego, wyposażenia kuchni, jadalni i innych pomieszczeń mieszkalnych. Nasze propozycje przedstawiamy na podstawie oferty sklepu internetowego Pieknowdomu.pl, którego katalog sztućców zawiera kilkadziesiąt zestawów.

Dobrze jest też zapoznać się z markami producentów. Pieknowdomu.pl oferuje sztućce stworzone przez firmę Gerpol i Altom Design. Większym doświadczeniem na rynku dysponuje pierwsza z wymienionych marek, natomiast Altom Design dostarcza szeroki asortyment wyposażenia do kuchni, dlatego wybrane sztućce tego producenta mają większe szanse na stanie się idealnym dopełnieniem serwisu obiadowego lub innych naczyń oznaczonych tym samym logotypem.

Kolejną istotną kwestią jest dobranie wielkości zestawu. Pieknowdomu.pl daje swoim klientom możliwość zakupu od razu pełnej kolekcji sztućców, co z reguły umożliwia wypełnienie zapotrzebowania na ten rodzaj produktów na kilka lat do przodu. Jeśli jednak nie organizujemy wystawnych przyjęć na kilkanaście osób lub tego nie planujemy w najbliższym czasie to wystarczy, że zamówisz sztućce na sztuki. To także dobra opcja dla osób, które potrzebują uzupełnić swoją kolekcję o np. specjalną łyżeczkę do cukru.

Gustowne sztućce – wskazujemy kilka kolekcji

Skoro już znane są najważniejsze kryteria wyboru sztućców, pora zaprezentować kilka propozycji. Zacznijmy od najbardziej oryginalnych produktów. Bez wątpienia za takie można uznać złote sztućce z kolekcji Altom Design Noble Pure Gold. Świetnie komponują się z czarną lub białą zastawą stołową. Mogą mieć też różnokolorowe rączki – zielone, czarne lub białe. Pasują idealnie do stylu glamour i wyróżniają się na tyle srebrnych odpowiedników.

Jeśli zaś o nich mowa, warto przyjrzeć się chociażby kolekcji Gerpol Apollo. Sztućce te mają bardzo smukłą linię. Wyróżnia je delikatne zdobienie w górnej części rękojeści. Nieco bardziej klasyczną wersją tego rodzaju wyposażenia kuchni są sztućce należące do zestawu Altom Design Leonardo. Jeśli zatem nie interesują Cię wyszukane pomysły designerów, postaw na tę kolekcję lub zwróć uwagę na podobne produkty z serii Cosmo czy Laura. Gdy jednak myślisz o czymś bardziej nowoczesnym, na pewno do gustu przypadnie Ci kolekcja Altom Design Future New, składająca się m.in. z łyżek do sałatek, noży i widelców obiadowych, a także chociażby z łopatki do ciasta czy łyżeczek koktajlowych.

Shopping Cart