malowanie tapety

Malowanie tapety – czy to dobry pomysł?

Zrywanie tapety ze ściany to bardzo żmudny, a zarazem czasochłonny proces. Stąd też tak wiele osób nieustannie odkłada planowany remont, decydując się na pozostawienie dotychczasowej aranżacji. Mamy jednak na to sprawdzony sposób – tani, lecz skuteczny! Czy słyszeliście kiedyś o malowaniu tapety? Jeśli nie – to nie problem! W niniejszym artykule dowiecie się, czy malowanie tapety to dobry pomysł oraz jakie tapety nadają się do malowania. Sprawdźcie koniecznie!

Malowanie tapety – czy to możliwe?

Niewątpliwie trendy wnętrzarskie z roku na rok coraz bardziej nas zaskakują. Elementy dekoracyjne, które były na topie jeszcze kilkanaście lat temu, powracają do nas w zawrotnym tempie… Tak też było z tapetami! I choć potrafią one nadać nawet najzwyklejszemu wnętrzu niesamowitego klimatu, nie da się ukryć, iż wzory modne do niedawna wołają niekiedy o pomstę do nieba! W związku z tym przychodzimy do was ze sprawdzonym trikiem, jakim jest malowanie tapety. Pozwoli bowiem na szybką i stosunkowo tanią metamorfozę wybranego pomieszczenia. Pojawia się jednak myśl – jaka tapeta nadaje się do pomalowania?

Jakie tapety możemy malować?

Odpowiedzi na to pytanie najlepiej szukać u producenta – choć w przypadku tapet naklejanych wiele lat temu może być to dość problematyczne. Wówczas warto zwrócić uwagę na specyfikę tapety oraz jej strukturę. Tapety z włókna szklanego czy tapety typu raufaza dają nam tę możliwość. Niektóre jednak nie zapewniają odpowiedniej przyczepności, a to zaś sprawia, iż nałożona warstwa farby zaczyna po prostu spływać. Duże znaczenie ma też obecny stan tapety. Co mamy na myśli? Jeżeli tapeta jest bardzo zniszczona – posiada tłuste plamy, zadrapania czy dziury, koniecznie jest jej zerwanie. W tym wypadku pomalowanie tapety może dać nam efekt daleki od pożądanego…

Szeroki wybór tapet ściennych znajdziesz tutaj – https://muralo.pl/tapety! Zapoznaj się z ofertą i czym prędzej złóż zamówienie.

Malowanie tapety – kiedy warto?

Pomalowanie starej tapety to doskonały sposób na nadanie wnętrzu ciekawego charakteru bez konieczności ponoszenia wysokich kosztów czy monotonnego zrywania tapety. A skoro o kosztach mowa… Wiele osób decyduje się na to rozwiązanie w momencie, gdy generalny remont po prostu nie wchodzi w grę lub gdy ma gromadkę maluchów, które uwielbiają rysować po ścianach. Wówczas wystarczy zakupić odpowiednią farbę i poświęcić wolny weekend. Tym sposobem zmienimy wnętrze nie do poznania – gwarantujemy!

Czym pomalować tapetę?

Kluczową kwestią jest odpowiednie przygotowanie do pomalowania tapety. Bez tego ani rusz! W większości przypadków pierwszym krokiem, jaki należy wykonać jest pokrycie tapety pierwszą warstwą specjalnej farby podkładowej – zwiększy przyczepność oraz pozwoli na częściowe zakrycie wzoru. Etapu tego nie możemy pominąć, zwłaszcza w przypadku tapet o wyrazistym kolorze. Tak przygotowana powierzchnia może zostać pokrytą drugą farbą, która zapewni nam finalny efekt. Zalecane jest bowiem stosowanie farb emulsyjnych. Wybierając konkretny produkt, zwróć również uwagę na sposób wykończenia powłoki.

Jak pomalować tapetę?

W zależności od struktury tapety należy obrać odpowiednią technikę. W przypadku tapety o wypukłym wzorze, metoda natryskowa z pewnością zda egzamin – oczywiście, o ile zależy ci na zachowaniu jej struktury. Niemniej częściej stosowanym rozwiązaniem jest oczywiście malowanie za pomocą pędzla o konkretnym włosiu. Jak to zatem zrobić? Wykonuj okrężne ruchy tak, aby pokryć każdą wypukłość. To nic trudnego!

Szukanie alternatywnych rozwiązań to nasza specjalność. Mamy nadzieję, że odrobina inspiracji wnętrzarskich przyda się również i wam!

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

89 − = 83

Shopping Cart