Matowe czy błyszczące? Prasowane albo sypkie? Wszystko o cieniach do powiek!

Odpowiedni dobór cieni do powiek ma kluczowe znaczenie dla efektywności całego makijażu. Dzięki nim można bowiem pięknie podkreślić spojrzenie, optycznie zmniejszyć lub powiększyć oko, a także wydobyć jego głębię. Wybór właściwych cieni powinien być też jednak determinowany przez karnację, typ skóry oraz kolor oczu. Wśród wielu dostępnych na rynku opcji zdecydowanie największą popularnością cieszą się cienie matowe i błyszczące o prasowanej bądź sypkiej formule. Sprawdź, jakie są rodzaje cieni do powiek i na co zwrócić uwagę przy ich zakupie?

Rodzaje cieni do powiek – jakie wybrać?

Na rynku można odnaleźć rozmaite rodzaje cieni do powiek. Różnią się one nie tylko formułą, ale również sposobem aplikacji, wykończeniem i efektem, jaki da się przy ich pomocy uzyskać. Od wyboru danego produktu w dużej mierze zależy jak ostatecznie będzie prezentował się cały makijaż. Niektóre kosmetyki idealnie nadadzą się bowiem dla skóry dojrzałej, a inne tylko niepotrzebnie podkreślą zmarszczki i bruzdy. Nie bez znaczenia pozostaje też kwestia trwałości, nasycenia oraz pigmentacji poszczególnych typów cieni. Część z nich pozwoli na przygotowanie naturalnego makijażu, utrzymującego się w doskonałym stanie przez cały dzień, a inne przeznaczone są głównie na wyjątkowe okazje czy wieczorne wyjścia, gwarantując przy tym oszałamiający rezultat i blask.

Cienie do powiek – prasowane czy sypkie?

Od lat największą popularnością cieszą się prasowane cienie do powiek. Bazują one na klasycznych pigmentach z wiążącymi dodatkami, które są następnie spiekane bądź sprasowywane. Ich ogromną zaletą jest łatwość w nakładaniu i rozcieraniu na powiece, co okaże się szczególnie przydatne dla osób dopiero zaczynających swoją przygodę z wizażem. Ponadto można tutaj wybierać w tysiącach różnych kolorów, zarówno utrzymanych w neutralnych, ziemistych barwach, jak i wielokolorowych, czy bardziej szalonych. Z kolei cienie do powiek sypkie wyróżniają się wysoką pigmentacją, dzięki czemu wystarczy tylko odrobina kosmetyku, aby uzyskać spektakularny efekt. Skład takich produktów zawiera wyłącznie czyste minerały, które są niezaprzeczalnie piękne. Niestety, ich sporą wadą jest skłonność do osypywania, ale żeby tego uniknąć można wcześniej na powiekę zaaplikować bazę do cieni lub korektor. 

Formuła cieni – błyszcząca czy matowa? 

Kolejny wybór, jakiego należy dokonać poszukując idealnych cieni do powiek (sklep.vanilla.rzeszow.pl/cienie) dotyczy doboru formuły matowej lub błyszczącej. Pierwsza z nich przede wszystkim przeznaczona jest do zdobienia nieruchomej części powieki oraz podkreślania łuku brwiowego. Nadaje oczu odpowiedniego kształtu i pogłębia spojrzenie. Doskonale sprawdzi się przy każdym makijażu bez względu na okoliczności.Cienie błyszczące składają się głównie z drobno lub mocniej zmielonego brokatu, dzięki czemu znakomicie posłużą do aplikowania jako mieniący akcent w makijażu oka. Koniecznie trzeba jednak tutaj uważać z ilością ich nakładania. Bardzo drobno zmielone błyszczące cienie nałożone na powiekę mogą niepotrzebnie podkreślić wszelkie niedoskonałości, w tym zmarszczki. W przypadku cery dojrzałej, warto więc zaaplikować ich nieco mniej, co da subtelniejszy, ale bardziej upiększający efekt.

Dobór najlepszych cieni do powiek może nie okazać się najłatwiejszy. Należy uwzględnić zarówno rezultat, jaki ostatecznie chcemy osiągnąć, jak i typ skóry czy własne preferencje. Duży wybór wysokiej jakości cieni oferuje drogeria internetowa Vanilla. Świetnym rozwiązaniem okaże się także inwestycja w różnego rodzaju kosmetyki, które potem można dowolnie łączyć w zależności od okoliczności czy nastroju.

Shopping Cart