Meble ogrodowe z bambusa – ekologiczne i estetyczne rozwiązanie

Posiadanie ogrodu nie tylko optymistycznie nastraja do życia pod względem wizualnym, ale takie miejsce może dodatkowo służyć świetnemu wypoczynkowi. Własna posesja, a nawet taras lub balkon stwarzają możliwość zapewnienia sobie prywatności, jednak trzeba dodatkowo je doposażyć. Meble ogrodowe nie tylko umożliwiają wygodne spędzanie czasu, ale również są efektywne pod względem zagospodarowywania przestrzeni.

Jakie meble do ogrodu?

Ile ogrodów tyle gustów, wybór więc mebli do ogrodu jest najczęściej wynikiem indywidualnych preferencji, a także mody. Obecny trend proekologiczny skłania jednak coraz więcej osób do zastanowienia się nad wyborem, który można nazwać zgodnym z ekologią i w tym wypadku meble ogrodowe drewniane albo ich bambusowa odmiana są właśnie zgodne z tym trendem. 

Rodzajów mebli do ogrodu jest wiele, a odpowiedni dobór może być powiązany ze wspomnianą już ekologią i lekkością, jaką oferują meble z bambusa oraz wielkością przestrzeni do zagospodarowania. Gdy ogród stanowi jedynie taras lub balkon, meble nie mogą zawłaszczyć całej przestrzeni i trzeba starać się o ich bardzo precyzyjny dobór. Dodatkowo dochodzi często także aspekt stylu, w jakim jest urządzony cały dom i taras nie może odbiegać myślą stylizacyjną od wnętrza domostwa. Natomiast przestrzeń w obszernym ogrodzie daje więcej możliwości, a szczególnie przy użyciu mebli z bambusa, które są nie tylko tanie, proekologiczne i estetyczne, ale dodatkowo bardzo lekkie. W wypadku nadejścia nawet gwałtownego deszczu bardzo łatwo przenieść takie meble w osłonięte miejsce.

W ogrodzie świetnie sprawdzają się także krzesła lub fotele, a także dopasowane do nich stoliki. Warto również zaopatrzyć się w ochronę przed słońcem pod postacią parasola ogrodowego, a także w meble stricte wypoczynkowe oraz rekreacyjne.

Meble wypoczynkowo-rekreacyjne

Przebywanie w ogrodzie to przyjemność nie tylko dla dorosłych, ale również dla dzieci. Zarówno jednym, jak i drugim przydadzą się więc w ogrodzie meble, które umożliwiają wypoczynek i relaks. Takim meblem jest na pewno huśtawka ogrodowa, która już na stałe zadomowiła się na polskich posesjach i nie musi to być koniecznie huśtawka drewniana czy bambusowa. Huśtawkę można zbudować samodzielnie, ale znacznie łatwiej jest kupić gotową, jednomiejscową albo dla dwóch czy trzech osób. Wybór dostępnych w handlu huśtawek jest na tyle duży, że z powodzeniem można dopasować wybrany model do innych mebli w ogrodzie, a nawet małej architektury, a całą pewnością jest on na tyle uniwersalny, że pozwala na rzeczywisty wypoczynek. Na huśtawce można poczytać gazetę lub książkę, a nawet spędzić czas w mniejszym gronie na wygodnym siedzisku przy rozmowie.

Innym meblem przeznaczonym do relaksu w ogrodzie, chociaż sprawdzi się również na tarasie i na balkonie, a nawet można niektóre modele zabrać ze sobą na wczasy, jest leżak ogrodowy. To mebel wyposażony w regulację, co umożliwia spędzanie na nich wygodnie czasu zarówno w pozycji leżącej, jak i siedząc. Leżaka ogrodowego można używać w zastępstwie fotela i spokojnie przy stoliku wypić kawę albo poczytać gazetę, lub też sofy, która umożliwia swobodne leżakowanie. Ustawiony w cieniu posłuży nawet do drzemki na świeżym powietrzu, a po wystawieniu na słońce pozwoli na wygodne opalanie.

Shopping Cart