Mini projektory – jak działają i dlaczego warto w zainwestować w tego typu sprzęt?

Mini projektory mogą stanowić bardzo interesującą alternatywę dla telewizorów bądź zestawów kina domowego. Jest to doskonały wybór dla osób, które często podróżują i chciałyby mieć możliwość oglądania ulubionych filmów w dowolnym miejscu i czasie w optymalnych warunkach. Najważniejszą zaletą mini projektorów – zgodnie z nazwą – jest oczywiście ich rozmiar. Sprzęt tego typu jest bardzo mobilny, a obecnie na rynku można znaleźć wyjątkowe modele posiadające zasilanie bateryjne oraz oferujące nowatorskie rozwiązania w zakresie łączności bezprzewodowej. Czym są mini projektory i jak wybrać najlepszy sprzęt tego typu? Na to pytanie szczegółowo odpowiadamy w niniejszym poradniku. Zapraszamy do lektury.

Mini projektor – czym jest takie urządzenie? 

Mini projektory to, zgodnie z nazwą, specjalna kategoria rzutników o zmniejszonym rozmiarze. Urządzenia te służą do wyświetlania obrazów ze źródeł różnego typu. Mowa tutaj na przykład o komputerach, laptopach czy odtwarzaczach Blu-Ray/DVD. Podłączenie takiego urządzenia najczęściej jest wyjątkowo łatwe – służą do tego na przykład kable HDMI, VGA lub Composite Video. Za pośrednictwem małego projektora możliwe jest wyświetlanie obrazów dowolnego typu – nie tylko ruchomych, ale też nieruchomych. Mobilność tych projektorów sprawia, że stanowią one strzał w dziesiątkę dla osób często podróżujących i wyjeżdżających na wyjazdy służbowe. 

Dzięki mini projektorowi można poczuć się jak w kinie i oglądać ulubione treści – nie tylko filmy, ale też zdjęcia wykonane z rodziną bądź przyjaciółmi. Kupno projektora to także rewelacyjny pomysł dla tych osób, które z różnych powodów nie mogą kupić telewizora. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie jakiegokolwiek mini projektora bardzo dokładnie przeanalizować specyfikację różnych modeli, aby mieć pewność, że konkretna propozycja będzie w idealny sposób dostosowana nie tylko do naszego budżetu, ale też do naszych wymagań. 

Wybór najlepszego mini projektora – wskazówki, które warto wziąć pod uwagę 

Zanim podejmie się ostateczną decyzję odnośnie zakupu mini rzutnika, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Bardzo ważna jest przede wszystkim rozdzielczość obrazu – element ten w bezpośredni sposób decyduje o jakości wyświetlanych obrazów i filmów. Najlepiej, gdy projektor oferuje minimum rozdzielczość HD Ready (720 p), jednak lepiej postawić na nieco wyższą jakość (Full HD, czyli 1080p).

Następny czynnik to jasność obrazu – im jasność jest wyższa, tym ostateczna jakość obrazu będzie lepsza. Rolę tego czynnika docenia się zwłaszcza wtedy, gdy filmy wyświetlane są w mocno oświetlonych pomieszczeniach. 

Dobry mini projektor to również taki, który jest bardzo łatwy w obsłudze. Dzięki temu nawet osoby, które w przeszłości nie korzystały z takiego urządzenia, bez trudu opanują wszystkie funkcjonalności. Przed zakupem warto też zweryfikować, jaka jest pojemność baterii mini projektora – wówczas dowiemy się, czy będzie on mógł być używany bez podłączenia do zasilania przez wystarczająco długi czas. 

Shopping Cart