Naturalne, mineralne podkłady pod podłogi drewniane i panele! Nowość od marki Arbiton

Marka Arbiton wprowadziła do swojej oferty nową grupę pokładów pod panele – podkłady mineralne M-Base. M-Base to jedne z najbardziej naturalnych i ekologicznych podkładów na rynku. Przeznaczone dla wszystkich osób, którym bliskie jest dbanie o naturalne środowisko.

Skład dobry z natury

 

M-Base to podkład wykonany z naturalnych minerałów i organicznych olejów. Aż 94% składników z których wykonane są podkłady M-Base mają pochodzenie naturalne. Podkłady M-Base to innowacyjna, nowa technologia podkładów pod panele, które powstały z myślą o świadomych ekologicznie konsumentach. Wyróżniają się one bardzo wysoką jakością i doskonałymi parametrami technicznymi. M-BASE to jeden z najbardziej przyjaznych ekologicznie podkładów na rynku. Zaprojektowany dla wszystkich ceniących naturalne materiały i ekologicznie świadomych konsumentów. Nawet opakowanie podkładów zostało wyprodukowane z materiałów pochodzących w 100% z recyklingu i swobodnie można je poddać dalszemu przetworzeniu.

Linia M-Base to trzy produkty

M-Base HEAT – to podkład przeznaczony pod podłogi drewniane i panele, dedykowany do pomieszczeń z ogrzewaniem podłogowym.  Charakteryzuje się najwyższymi parametrami technicznymi takimi jak wytrzymałość na ściskanie, redukcja dźwięków odbitych (wyciszenia pomieszczenia) oraz przenikalność cieplna. Kluczowym parametrem wyróżniającym M-Base Heat jest właśnie przenikalność cieplna. Najniższy parametr R pozwala na znaczące oszczędności energii, a co za tym idzie niższe rachunki za ogrzewanie. M-Base Heat to zatem podkład, który ekologię ma wpisaną w DNA. Nie tylko jego skład, sposób produkcji czy opakowanie wykazuje się dbałością o środowisko, ale także dzięki wyjątkowym właściwościom pozwala na niwelowanie strat ciepła i w konsekwencji jeszcze większą ochronę zasobów naturalnych.

Drugi produkt z linii to M-BASE SOUND – podkład pod panele i podłogi drewniane. Jest to podkład o grubości 2,4 mm, który ma wyjątkowo dobre właściwości akustyczne. Jego cechą charakterystyczną jest niespotykanie wysoki stopień wyciszenia dźwięków kroków – aż o 27 proc.   Dzięki temu pomieszczenie jest lepiej wyciszone i bardziej komfortowe w użytkowaniu. Dodatkowo podkład dobrze izoluje dźwiękowo pomieszczenia poniżej. Dzięki zastosowaniu systemu 3w1, M-BASE Sound to podkład, folia paroizolacyjna i taśma łącząca w jednym produkcie.

M-Base GLUE to z kolei specjalistyczny podkład pod podłogi drewniane klejone. Stanowi dodatkową warstwę akustyczną wyciszając pomieszczenie, w który układana jest podłoga oraz izolację akustyczną pomieszczeń poniżej. Jest również dodatkową warstwą przeciwprężną oraz amortyzującą. Wymaga przyklejenia do podłoża. M-BASE GLUE to dodatkowe wyciszanie pomieszczeń i ekstra poczucie komfortu dla użytkowników.

Podkłady podłogowe dla tych co dbają o środowisko

Podkłady z linii M-Base są naturalnego, białego koloru, dzięki wyeliminowaniu w procesie produkcji  sztucznych barwników, lakierów czy farb. Wszystkie podkłady są zapakowane w ekologiczne opakowania kartonowe po recyklingu, bez lakierowania i dodatkowej folii. Jest on w 100 proc. biodegradowalny i swobodnie można go przetwarzać. Ulega także szybszemu rozkładowi, dzięki czemu nie zanieczyszcza środowiska naturalnego. M-Base to grupa podkładów całkowicie wolna od szkodliwych formaldehydów. Posiada najwyższą klasę emisyjności A+. Doskonale nadaje się na ogrzewanie podłogowe. Pozwala na znaczne oszczędności energii cieplnej przez co również w istotny sposób przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego.

Linia podkładów M-Base posiada także certyfikat Blue Angel. Jest to oznakowanie ekologiczne formalnie należące do rządu federalnego Niemiec. Certyfikat ten wyznacza wysokie standardy w zakresie projektowania produktów przyjaznych dla środowiska i przez ostatnie 40 lat sprawdził się jako wsparcie dla bardziej zrównoważonej konsumpcji. Obecnie kryteria certyfikacji Blue Angel zostały opracowane dla ponad 100 kategorii wyrobów i usług. Są wśród nich między innymi produkty codziennego użytku, meble, drewno, papier czy wyroby z tworzyw sztucznych. Logo nawiązuje do logotypu Programu Narodów Zjednoczonych ds. Ochrony Środowiska (UNEP). Zewnętrzny pierścień zawiera słowa „NIEBIESKI ANIOŁ” i „NIEMIECKIE OZNAKOWANIE EKOLOGICZNE”. Produkty oznaczone symbolem Blue Angel są bardziej przyjazne dla środowiska i zdrowsze niż inne produkty w tej samej kategorii. Blue Angel to sygnał informujący konsumenta, że podkłady podłogowe M-Base są bezpieczniejsze od innych wyrobów tego samego rodzaju. Produkty z oznaczeniem Blue Angel charakteryzują się niezwykle niskim poziomem emisji, zapewniając zdrowy klimat w pomieszczeniach.

Podkłady z linii M-Base są długowieczne. Ich ponadprzeciętna trwałość to kolejny element, który powoduje, że są to bardzo ekologiczne produkty. Podkłady M-Base chronią podłogę i przez wiele lat zachowują swoje właściwości. Dzięki temu system podłogowy może być dłużej użytkowany, a ślad węglowy  powstały podczas produkcji i transportu rozkłada się na wiele lat. W długiej perspektywie i ujęciu globalnym przyczynia się to do mniejszej produkcji, ograniczenia emisji, zanieczyszczeń i ochrony zasobów naturalnych.

 

M-Base tak trwałe jak Multiprotec

 

Podkłady z grupy M-Base nie odbiegają parametrami od najlepszych podkładów poliuretanowo-mineralnych (PUM) z linii Arbiton Multiprotec. Podobnie jak one zwiększają trwałość podłogi, chroniąc zamki paneli oraz są idealne na ogrzewanie podłogowe To produkt bardzo zaawansowany technologicznie, przygotowany do ochrony najlepszych paneli na rynku. Multiprotec to lider w swojej kategorii – najlepszy na rynku podkład typu PUM, nazywany również matą kwarcową. Dzięki swoi właściwościom jest bezkonkurencyjny zarówno pod względem ochrony paneli podłogowych, właściwości wyciszających, czy efektywnego ogrzewania podłogowego. M-Base to podkłady o zbliżonych właściwościach, ale dodatkowo powstałe w duchu idei „zero waste” – dla wszystkich tych, dla których ważna jest ekologia.

 

Technologia 3w1 – ułatw sobie życie

 

Dzięki technologii 3w1 podkłady z linii M-Base to produkt kompletny, który nie wymaga dodatkowych elementów koniecznych do montażu. W jednym produkcie otrzymujemy trzy zintegrowane elementy: podkład, folie przeciw wilgoci oraz taśmę samoprzylepną, która pozwala w szybki i bezproblemowy sposób łączyć sąsiadujące fragmenty podkładu. Linia podkładów M-Base zapewnia aż pięciokrotnie szybszy montaż w stosunku do tradycyjnej płyty. To także gwarancja poprawnego montażu z którym poradzi sobie każdy amator.

 

 

 

 

Shopping Cart