Niech wiosna zainspiruje Twoje dziecko! Co robić, gdy musicie zostać w domu?

Kwiecień-plecień bo przeplata, a w maju jak w gaju… choć nie zawsze! Wiosna to jedna z najpiękniejszych pór roku, ale bywa też kapryśna. Jeśli w planach mieliście spacer w promieniach słońca, a od rana leje deszcz, koniecznie sprawdźcie nasze pomysły na kreatywne, wiosenne DIY. Kto powiedział, że w czasie deszczu dzieci się nudzą?

Wiosna to kolory! Zachęć swoje dziecko do rysowania i malowania

Co najbardziej kochamy wiosną? Oczywiście feerię barw, którą rozkwita! Zieleń trawy, liści na drzewach i krzewach, kolorowe pąki kwiatów, czy wreszcie – niebieskie niebo.

Wszystko wydaje się mieć większe nasycenie, zwłaszcza po wielu szarych miesiącach jesieni i zimy. Nie ma więc drugiej pory roku, która aż tak może zainspirować młodego artystę. Nie trzeba szukać daleko – wystarczy wyjść na podwórko albo spojrzeć przez okno.

Jeśli szukacie wiosennych inspiracji plastycznych, oto kilka naszych propozycji. Wszystkie są proste w wykonaniu – gwarantujemy dobrą zabawę!

Sprawdź jak kolorowanki wpływają na rozwój dziecka: https://mocpisania.pl/moc-rysowania/kolorowanki-jak-wplywaja-na-rozwoj-dziecka/

 

Wielkanocne zajączki

Wiosną obchodzimy Święta Wielkanocne, podczas których nie może zabraknąć zajączków! Te urocze futrzaki symbolizują nowy początek, rozkwit natury, a przede wszystkim radość. Wesołe zajączki możecie zrobić na wiele różnych sposobów.

Jednym z naszych ulubionych (a jednocześnie najłatwiejszych), są te papierowe, które wykonacie, odrysowując wasze dłonie na kartkach kolorowego kartonu. Po wycięciu kształtu odcinamy środkowy palec i zaginamy kciuk i najmniejszy paluszek. Pozostałe palce tworzą uszy króliczka, które możecie pokolorować flamastrami, plakatówkami albo żelowym farbami. Nie można zapomnieć też o dorysowaniu oczu, pyszczka i wąsów!

Wielkanocne zajączki, które świetnie sprawdzą się jako ozdoba wielkanocnego stołu, możecie też zrobić z drewnianych łyżek lub łyżeczek. Owalna część łyżki będzie stanowiła głowę króliczka – trzeba dokleić do niej parę uszu wyciętą z kolorowego papieru. Teraz wystarczy chwycić za flamastry i dorysować zajączkom oczy i pyszczki. Dzieło możecie zwieńczyć, dekorując rączkę muliną lub inną kolorową tasiemką.

Namalujcie piękne wiosenne kwiaty

Jakie kwiaty najbardziej kojarzą nam się z wiosną? Oczywiście kolorowe tulipany! Przepiękną kartkę z bukietem tulipanów możecie stworzyć w bardzo prosty i kreatywny sposób. Wystarczą farby w ulubionych kolorach (tulipany mogą być przecież żółte, pomarańczowe, czerwone, różowe czy fioletowe) i… widelec.
Tak! Widelec posłuży nam jako pieczątka, dzięki której odbijemy na kartce idealny, kwiatowy kielich. Solidną warstwę farby należy nałożyć na zewnętrzną stronę widelca (oczywiście tę z ząbkami), a następnie odbijać powstały kształt jeden obok drugiego na wcześniej przygotowanej kartce. Później zostaje już tylko domalowanie zielonych łodyżek i długich, smukłych liści. Gotowe!

Macie ochotę na inny bukiet? Wspaniałą „pieczątką”, z której można wyczarować wielokształtne listki, jest klasyczny ziemniak. Z pewnością pamiętasz tego typu prace z plastyki w szkole!

Surowego ziemniaka należy przekroić na pół i wyciąć w nim pożądany kształt. Następnie stronę ze wzorem maczamy w farbie i odbijamy na kartce. Aby stworzyć kolorowy, urozmaicony bukiet, przygotujcie kilka ziemniaków – każda połówka może być szablonem do innego kwiatu. Bratki, fiołki, maki – ogranicza was tylko wyobraźnia!

Narysujcie ogród wiosną

A może kolorowa łąka kwietna? Możecie stworzyć ją przy pomocy… słomki do napojów. Wystarczy jedna szeroka słomka, kartki papieru i farby w różnych kolorach. Należy naciąć jedną stronę słomki i rozchylić powstałe paski. Maczajcie je w farbie (najlepiej sprawdzą się do tego farby akwarelowe) i odbijajcie na kartce w różnych miejscach. Zastosujcie różne kolory, aby wasza łąka rozkwitła feerią barw!

Teraz pora na domalowanie środków kwiatom. Na łące można spotkać nie tylko kwiaty – wśród traw spotkamy też różne zwierzątka – domalujcie biedronki, motyle czy zakręcone ślimaki. Kto wie, może na rysunku znajdzie się też miejsce dla jeża albo zajączka?

Drugim pomysłem na kreatywną zabawę twórczą są kwiaty, które przygotujecie, odbijając pomalowane farbą palce. Odbijajcie kropeczki opuszkami, następnie domalujcie roślinom środki. Za pomocą palców można też stworzyć inne, fantazyjne kształty. Pamiętaj, aby farby, których używacie, były przeznaczone do malowania ciała – muszą być bezpieczne dla skóry dziecka i nie powodować podrażnień.

Znajdź więcej inspiracji na MocPisania!

Wiosenne DIY to świetny pomysł na ciekawe spędzenie rodzinnego czasu, a także na rozwijanie wyobraźni i zdolności manualnych Twojego malucha. Skąd czerpać inspiracje na takie zabawy? Zapraszamy na MOCPisania.pl!

Jesteśmy sklepem z przyborami szkolnymi i biurowymi, który stawia na kreatywność! Na naszej stronie znajdziesz nie tylko szeroki wybór nowoczesnych artykułów papierniczych, ale też mnóstwo pomysłów na rozwijające rękodzieło, dzięki którym nigdy nie będziecie się nudzić – nawet w pochmurne dni.

Laurki, wycinanki, układanki i wyklejanki na każdą okazję opatrzyliśmy przejrzystymi opisami i filmikami, dzięki którym bez problemu wykona je nawet kilkulatek!

Shopping Cart