Płyn micelarny – jak działa i jakie ma cechy?

Pielęgnacja skóry obejmuje różnorodne kosmetyki, które dobieramy zgodnie z potrzebami cery. W tym wypadku nie należy pomijać płynu micelarnego, który jest kosmetykiem wielofunkcyjnym. Produkt z łatwością znajdziemy w każdej drogerii. Przyjrzyjmy się temu, jak działa płyn micelarny i jakie ma właściwości. Co warto wiedzieć o tym produkcie?

Płyn micelarny

Warto wiedzieć, że płyn micelarny jest nieocenionym kosmetykiem, który może zastąpić kilka rodzajów produktów oczyszczających. Pozwala sprawnie usunąć makijaż, zanieczyszczenia cery i nadmiar sebum. Działanie wiąże się z micelami, które są zawieszone z roztworze wodnym. To bardzo małe cząsteczki, wykazujące działanie hydrofobowe. Z jednej strony warstwa zewnętrzna przyciąga wodę i odpycha tłuszcze, a z drugiej warstwa wewnętrzna odpycha wodę i wiąże się z tłuszczami. 

To oznacza, że płyn micelarny zapewnia łagodne i komfortowe oczyszczanie twarzy. Poradzi sobie zarówno z zabrudzeniami większymi, jak i mniejszymi. Faktem jest, że micela w tej sytuacji odrywa od skórę wszelkie cząsteczki zanieczyszczeń i przyciąga je niczym magnes. Zostają one rozpuszczone w wodnym roztworze i szybko zmyte ze skóry. Nie trzeba zatem stosować wody i mocno pocierać cery. 

Właściwości produktu

Jakie właściwości ma płyn micelarny? Możemy liczyć na gładką i promienną skórę. Produkt jest łagodny dla cery, dlatego nawet osoby ze skórą alergiczną z niego skorzystają. Nie zapominajmy o tym, że w micelach często są zamknięte substancje dodatkowe, takie jak:

  • Kwas hialuronowy
  • Woda termalna
  • Odżywcze ekstrakty roślinne
  • Kwas mlekowy itp. 

Dzięki temu korzystamy z dodatkowych właściwości pielęgnacyjnych. Producenci oferują preparaty do skóry suchej, do demakijażu twarzy i oczu i wiele innych. Co ciekawe, popularnością cieszą się także szampony micelarne, wykorzystujące działanie cennych cząsteczek. 

Dla kogo płyn micelarny?

Ta niezwykle wygodna forma oczyszczania cery jest odpowiednia dla każdego, bez względu na wiek i typ skóry. Płyn micelarny doceniają głównie osoby, które mają skórę alergiczną lub wrażliwą. Łagodne działanie sprawia, że nie dochodzi do naruszenia ochronnej warstwy hydrolipowej skóry. Poza tym produkt spełnia oczekiwania osób, które lubią oczyszczanie twarzy na  sucho, bez używania wody. Jeśli nie przepadami za konsystencjami mleczka, pianki lub żelu, wybierzmy niezawodny płyn micelarny. 

Co ciekawe, kosmetyk sprawdza się nawet w przypadku łojotokowej lub trądzikowej cery. Łazy skuteczność z łagodnym działaniem, dlatego dobrze oddziałuje na skórę. Z pomocą płynu micelarnego szybko zmyjemy makijaż w ciągu dnia, ciesząc się wygodą i komfortem. Poszukując kosmetyku dla siebie, zwracajmy uwagę na dobrą jakość i sprawdzonych producentów. Możemy skorzystać z pomocy specjalistów, którzy doradzą nam najlepsze rozwiązanie. Płyn micelarny jest jednym z najcenniejszych kosmetyków, których nie powinno zabraknąć w codziennej pielęgnacji cery. To dobry wybór dla wielu kobiet, które chcą wygodnie i szybko oczyścić cerę z wszelkich zanieczyszczeń. 

Shopping Cart