Przygoda na szlaku: wyciągarki samochodowe jako niezbędne wyposażenie

Właściciele pojazdów mechanicznych narażeni są na zróżnicowane warunki atmosferyczne oraz nawierzchniowe. Zarówno w codziennym użytkowaniu jak i podczas ekstremalnych off-roadowych przejażdżek może zajść konieczność użycia wyciągarki. Urządzenia, sprawdzające się w licznych nieprzewidzianych sytuacjach pozwalają zaoszczędzić wiele czasu i energii, potrzebnych do przywrócenia pojazdu na właściwy tor jazdy. Wyciągarki niezbędne przede wszystkim w off-roadzie mogą przydać się na co dzień.

Kiedy niezbędne są wyciągarki?

Wysokiej jakości, nowoczesne i wydajne wyciągarki sprawdzają się doskonale przede wszystkim w przypadku samochodów terenowych, które podczas off-roadu przemierzają na grząskie, błotniste, piaszczyste podłoża. Łatwość obsługi, niewielka powierzchnia, potrzebna do przechowywania oraz waga urządzenia sprawiają, że wyciągarki elektryczne doskonałe są do zastosowania również do quadów. Nowoczesny sprzęt używany jest przez właścicieli małych i średnich samochodów terenowych, quadów, ale i przez użytkowników pługów śnieżnych i lawet. Szerokie zastosowanie sprawia, że wyciągarki elektryczne sprawdzają się o każdej porze roku, w wielu warunkach.

Wyciągarki elektryczne na szlaku – jak działają?

Łatwość użycia wyciągarek elektrycznych związana jest z koniecznością przymocowania do wyciąganego pojazdu i ustawienia urządzenia na równym, stabilnym podłożu. Wyciągarka działa na zasadzie uciągu, zwijając linę na rolkę, jednocześnie przywracając pojazd na właściwy tor jazdy.

wyciągarki elektryczne
Szekle, haki, zblocza – najpopularniejsze akcesoria do wyci?garek

Wyciągarki elektryczne są ratunkiem dla pojazdów, które w wyniku zdarzeń drogowych lub niesprzyjających warunków atmosferycznych wypadły poza jezdnię oraz dla pojazdów terenowych, które w trudnym terenie ugrzęzły bez możliwości kontynuacji jazdy. Nowoczesna wyciągarka jest sprzętem, który powinien znaleźć się w wyposażeniu terenówki. Jej działanie wykazuje się niezawodnością w każdej sytuacji.

Moc wyciągarki powinna zostać dopasowana do Twoich potrzeb, przede wszystkim do wagi i specyfiki pojazdu. W przypadku wyciągarek, stosowanych komercyjnie wybierane są modele o większej mocy, cechujące się większą uniwersalnością zastosowania w każdej sytuacji.

Czy wyciągarki są niezbędnym elementem wyposażenia pojazdu na off-road?

Posiadając wyciągarkę elektryczną w swojej terenówce masz gwarancję wydostania się z każdej, trudnej sytuacji w terenie. W zależności od potrzeb możesz wybrać spośród wyciągarek o mocy 12 lub 24V, różniących się siłą udźwigu i uciągu oraz długością liny. Posiadając wyciągarkę możesz samodzielnie i szybko wydostać samochód lub quad z podmokłego, grząskiego terenu lub ustawić go w przypadku wywrócenia.

Jeżeli cenisz niezależność w trasie, a Twój styl jazdy terenówką wiąże się z koniecznością wydostawania pojazdu z opresji koniecznie zaopatrz się w wyciągarkę. Dzięki niej nie tylko unikniesz kłopotliwej sytuacji, związanej z proszeniem o pomoc lub wzywaniem służb, ale i zaoszczędzisz czas. Wyciągarka jako konieczne wyposażenie pomocy drogowej i służb ratowniczych nie jest wymagana dla prywatnych użytkowników i kierowców, jednak jeśli lubisz jazdę terenową, masz quad lub chcesz uniknąć wzywania pomocy drogowej w przypadku trudnych warunków pogodowych poza miastem, wyposażenie w wyciągarkę elektryczną jest bardzo rozsądną opcją. Wybierz urządzenie wysokiej jakości, którego działanie będzie niezawodne i przewidywalne.

Shopping Cart