Rękawice motocyklowe krótkie, kaski, spodnie – co warto wiedzieć?

Rękawice motocyklowe krótkie, kaski, spodnie – co warto wiedzieć?

Jazda na motorze wiąże się nie tylko z dbaniem o stan techniczny maszyny, ale również z dbaniem o zdrowie motocyklisty. Odpowiedni kask, spodnie i rękawice to podstawa bezpiecznej jazdy. Co warto wiedzieć o tych elementach wyposażenia? Czym się kierować podczas zakupu? Podpowiadamy w naszym artykule!

  1. Moda motocyklowa – kurtka, spodnie jeansowe, kask oraz inne elementy
  2. Rękawice motocyklowe krótkie – podstawowe informacje
  3. Spodnie motocyklowe – na jakie elementy zwracać uwagę podczas zakupu?

Krótkie rękawice motocyklowe to niezbędny element wyposażenia motocyklisty podczas ciepłych dni.

Moda motocyklowa – kurtka, spodnie jeansowe, kask oraz inne elementy

Moda motocyklowa jest nurtem ubierania się na motocykl, do którego coraz większą uwagę przywiązują motocykliści podczas wybierania nowego stroju do jazdy. Tego rodzaju ubranie powinno być nie tylko wizualnie atrakcyjne, ale także wygodne i bezpieczne. Z jakich elementów składa się zestaw motocyklowy? Głównymi elementami są:

  • Kurtka motocyklowa. Ten element ubioru ma wzmocnienia na barkach, łokciach i plecach, dzięki czemu redukuje obrażenia w trakcie upadków i kontaktu z twardym podłożem. Dodatkowo stanowi skuteczną ochronę przed wiatrem.
  • Kask motocyklowy. Powinien być przede wszystkim bezpieczny – w końcu chroni głowę. Warto zakupić kask zrobiony z materiałów, które charakteryzują się bardzo wysoką jakością.
  • Spodnie motocyklowe. Są kolejnym istotnym elementem ubioru motocyklistów. Chronią ciało przed przetarciami oraz zabezpieczają kości i stawy za pomocą protektorów.
  • Buty. Powinny być lekkie, wygodne i łatwe we wkładaniu oraz zdejmowaniu. Są zazwyczaj wyposażone w protektory i usztywnienia znajdujące się na palcach, pięcie i kostkach, które skutecznie chronią nasze stopy.
  • Rękawice. Powinny być dobrze wentylowane i wyposażone w wysokiej jakości protektory, zarówno po zewnętrznej, jak i wewnętrznej stronie rękawicy.

Rękawice motocyklowe krótkie – podstawowe informacje

Latem, szczególnie na krótkich dystansach i przy niewielkiej prędkości, liczy się przede wszystkim komfort. Z tego powodu warto zadbać o to, by podczas jazdy towarzyszyły nam letnie rękawice. Czym się charakteryzują? Są krótsze, zapewniają skórze możliwość swobodnego oddychania, a do tego nie zajmują wiele miejsca, gdy chcemy je zdjąć. Są w stanie właściwie zabezpieczać dłonie kierowcy jednośladu.

Rękawice motocyklowe krótkie są nieodłącznym elementem wyposażenia motocyklistów, zapewniającym nie tylko komfort w trakcie jazdy, ale przede wszystkim bezpieczeństwo. Podczas sezonu letniego, gdy temperatura rośnie, wiele osób szuka lżejszych, ale jednocześnie niezawodnych rozwiązań. Rękawice motocyklowe stanowią wówczas idealny wybór. Dla motocyklistów spędzających wiele godzin na drodze, komfort oraz bezpieczeństwo są kluczowe. Wysokie temperatury mogą sprawić, że tradycyjne, długie rękawice stają się dość niekomfortowe i powodują nadmierne pocenie się dłoni oraz uczucie dyskomfortu.

Dzięki skróconemu krojowi rękawice zapewniają świetną wentylację, pozwalając skórze oddychać. Jednocześnie nie rezygnują z kluczowych elementów ochronnych (ochraniacze, wzmocnienia). Dzięki temu motocykliści mogą cieszyć się jazdą bez martwienia się o bezpieczeństwo swoich dłoni.

Wybór właściwych rękawic dla wielu osób stanowi nie lada wyzwanie. W sklepach jest dużo modeli różniących się nie tylko stylem, ale głównie funkcjonalnością. Kluczowy aspekt stanowi materiał, z którego są wykonane. Powinien być przewiewny, lekki i jednocześnie odporny na otarcia oraz uszkodzenia. Wzmocnienia w kluczowych miejscach (palce, dłonie) są niezbędne, aby zapewniać maksymalną ochronę w razie upadków. Rękawice nie powinny też krępować ruchów i powodować dyskomfortu w trakcie jeżdżenia.

Spodnie motocyklowe – na jakie elementy zwracać uwagę podczas zakupu?

Co roku przybywa nowych miłośników jednośladów. Jazda na motorze jest świetnym sposobem na oczyszczenie głowy, więc nie ma się co dziwić! Warto jednak pamiętać, że podczas jazdy na motocyklu kluczową kwestię stanowi bezpieczeństwo. Duży wpływ na to ma motocyklowa odzież. Jednym z najważniejszych elementów ubioru motocyklisty są spodnie. Szczególnie do jazdy sportowej i w trudnych warunkach powinno się zakupić spodnie z protektorami w newralgicznych obszarach ciała (w okolicy bioder, na kolanach i kości ogonowej). Niektóre modele są już wyposażone w ochraniacze, natomiast inne mają specjalne kieszenie do ich umieszczenia. Oprócz tego specjalne spodnie do jazdy mają często na kolanach slidery odpowiadające za ich żywotność i trwałość.
Na motocyklu jeździ się w bardzo różnych warunkach – czasami są to upalne dni. Dlatego też nie można zapominać o skutecznej wentylacji ciała. Spodnie na motocykl powinny być wyposażone w wentylacyjne panele, dzięki którym wilgoć oraz ciepło są sprawnie odprowadzane na zewnątrz, co przekłada się na większy komfort termiczny. W przypadku chłodniejszych dni oraz okresie jesienno-zimowym warto korzystać ze spodni ocieplanych. Można zdecydować się na uniwersalny model z podpinką, której pozbywamy się w cieplejszych miesiącach. Aby móc komfortowo jeździć w deszczu, najlepiej jeśli spodnie będą wodoodporne.
Kolejny ważny aspekt stanowi wygoda. Spodnie nie powinny odstawać od ciała motocyklisty. Ich dopasowanie do sylwetki jest wskazane. Rozsądnym wyborem będą spodnie ze ściągaczami oraz regulacją w pasie i przy nogawkach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Shopping Cart