Schody do ćwiczeń – nie tylko dla kobiet. Zobacz, jak zaplanować skuteczny trening

Istnieje wiele maszyn cardio, dzięki którym spalisz wiele kalorii, poprawisz wydolność organizmu czy popracujesz nad kształtem sylwetki. Rowerki stacjonarne, bieżnie czy orbitreki to najczęściej spotykane urządzenia na siłowniach.

Właściciele klubów sportowych coraz częściej stawiają też na schodki – przyrząd do ćwiczeń, który świetnie sprawdza się podczas treningu wytrzymałościowego. Poniżej znajdziesz informacje dotyczące tego sprzętu – jego zalet i możliwości – oraz wskazówki, jak wybrać właściwy model.

Schodki – przyrząd do ćwiczeń, który może Cię zadziwić

Dlaczego warto kupić to urządzenie do ćwiczeń? Schody doskonale kształtują dolne części ciała – nogi oraz pośladki. Z tego powodu bywają kojarzone ze sprzętem dla kobiet. To jednak błędne myślenie. Mężczyźni również powinni uwzględnić schodki w swoim planie treningowym.

Regularne ćwiczenia są w stanie wzmocnić siłę i wytrzymałość mięśni. Dodatkowo trening trwający od kilkunastu do kilkudziesięciu minut jest w stanie spalić kilkaset kalorii. Schodki do ćwiczeń (wbrew pozorom) wymagają od trenującego dużego zaangażowania. Oczywiście intensywność treningu zależy od indywidualnych predyspozycji. Początkującym pozwoli zwiększyć wydolność oddechową płuc. Natomiast zapalonym sportowcom schody do ćwiczeń w domu pomogą przygotować się do górskiej wyprawy.

Co ciekawe, schody (maszyna do ćwiczeń) mogą być wykorzystywane także przez osoby, które chcą poprawić swoją ogólną sprawność ruchową. Systematyczne chodzenie po tych elektronicznych schodach jest w stanie poprawić równowagę oraz zwiększyć mobilność stawów. Taki trening może więc okazać się świetną terapią dla seniorów i osób, które chcą wrócić do treningów po przebytej kontuzji.

Należy jednak zaznaczyć, że nie wszyscy mogą pozwolić sobie na taki trening. Ból kolana lub dolnego odcinka pleców powinien być sygnałem do skonsultowania się z lekarzem.

Jak korzystać ze schodów do ćwiczeń?

Istnieje wiele możliwości treningu z wykorzystaniem schodów do ćwiczeń w domu. Spora część maszyn posiada wbudowane programy dopasowane do konkretnych potrzeb – np. budowania wytrzymałości lub spalania kalorii. Trenując na schodach, warto zacząć od rozgrzewki, czyli spokojnego marszu. Następnie należy zdecydować się na konkretny program lub samodzielnie dopasować ustawienia do swoich wymagań. Po części właściwej treningu nie zapomnij o uspokojeniu oddechu na wolniejszym trybie pracy. Schodki do ćwiczeń Matrix C50 można też wykorzystać na inne sposoby – np. dołączyć do marszu dodatkowe obciążenie w postaci hantli.

screenshot-johnsonfitness.pl-2023.10.04-11_53_38.png

Bez względu na to, czy chcesz kupić schody do ćwiczeń do domu, czy może szukasz sprzętu do swojego klubu fitness – w każdej sytuacji powinieneś zwrócić uwagę na kilka kluczowych aspektów:

  • jakie są wymiary urządzenia,
  • z jakich materiałów powstała maszyna,
  • czy schodki zostały wyposażone w jakieś programy treningowe,
  • jaką gwarancją objęty jest produkt.

Oczywiście zanim zaczniesz szukać idealnego urządzenia dla siebie lub swoich klientów, dobrze, abyś określił swój budżet. Jeśli zamierzasz kupić profesjonalne schody do ćwiczeń, to zachęcamy do zapoznania się z produktami marki Matrix Fitness. Urządzenia tego producenta znajdziesz np. w sklepie Johnson Fitness, gdzie możesz liczyć na darmową dostawę, wieloletnią gwarancję oraz autoryzowany serwis w razie ewentualnych awarii.

Shopping Cart