komputer

Stacja robocza HP Workstation Z2 G9 Tower do zadań specjalnych

W ofercie HP znaleźć możesz rozbudowane, wydajne i nowoczesne stacje robocze HP Workstation. Na uwagę zasługuje HP Z2 G9, przeznaczona do zadań specjalnych. Czym się cechuje i kto powinien ją wybrać?

Seria stacji roboczych HP Workstation Z

Określenie „stacja robocza” wskazuje na charakter HP Workstation Z. To wydajne komputery stacjonarne, które przeznaczone są przede wszystkim do zastosowań profesjonalnych. Seria Workstation Z od HP została opracowana z myślą o maksymalizacji wydajności działania, jaka została zapewniona dzięki wyposażeniu poszczególnych modeli w procesory Intel® Xeon® najnowszej generacji. Można wybierać spośród jedno- lub dwuprocesorowych konfiguracji, w zależności od potrzeb przyszłego użytkownika.

Ponadto stacja robocza HP Workstation Z wyposażona jest w profesjonalne karty graficzne NVIDIA® Quadro®. Z tego względu będzie ona narzędziem pracy dla projektantów CAD, osób zajmujących się zawodowo modelowaniem 3D czy renderowaniem. Sprawdzi się przy ray tracingu w czasie rzeczywistym oraz przy realizowaniu złożonych symulacji. Bez trudu z użyciem stacji Workstation HP Z można tworzyć oprogramowania i nowoczesne gry VR. To jeden z najwydajniejszych stacjonarnych komputerów.

Model HP Z2 G9 tower – jakie są jego mocne strony?

Przykładem HP Workstation Z jest model HP Z2 G9 w obudowie typu tower. Podobnie jak pozostałe komputery stacjonarne z tej rodziny produktowej HP odznacza się wyjątkową wydajnością. To w pełni profesjonalny sprzęt, który został zamknięty w obudowie typu Tower. Stacja robocza HP Z2 G9 Tower wyposażona jest w najnowsze procesory Intel 12. generacji, obsługujące do 128 GB pamięci RAM DDR5. Ma dedykowaną, profesjonalną kartę graficzną NVIDIA® RTX A5000 24 GB oraz opcjonalny Wi-Fi 6E.

Duże możliwości konfiguracji

Ponadto komputer ten daje użytkownikom duże możliwości rozbudowy. Jest certyfikowany przez niezależnych dostawców oprogramowania jako sprzęt dla grafików, programistów czy osób zajmujących się symulacjami i obróbką grafiki. Spełnia wymagania wydajności i innowacyjności. Obsługuje oprogramowanie, które intensywnie korzysta z karty graficznej, takie jak chociażby SolidWorks® oraz AutoCAD®.

Zobacz również: Laptopy HP ZBook – ogrom możliwości z mobilnymi stacjami roboczymi HP ZBook, jeśli zależy Ci na uzyskaniu mobilnej stacji roboczej i wykorzystywaniu jej wszędzie tam, gdzie tego potrzebujesz.

Stacje robocze Workstation Z są przeznaczone dla profesjonalistów. Możesz zdecydować się na odpowiedni dla siebie procesor z serii Intel Core – i3, i5, i7 lub i9. Grafiki dedykowane dostępne w tej kategorii sprzętowej obejmują karty NVIDIA, AMD Radeo NVIIDA GeForce RTX i tym podobne. Jeśli w toku korzystania z Workstation HP Z okaże się, że konfiguracja nie odpowiada już wymaganiom, można ją zmienić, rozbudowując swój komputer stacjonarny.

Shopping Cart