Sucha karma dla psa – co warto wiedzieć przed zakupem

Jeśli zależy Ci na zdrowiu i kondycji Twojego psiego przyjaciela, to z pewnością przykładasz dużą wagę do kwestii jego właściwego żywienia. Na rynku dostępne jest pożywienie różnego rodzaju, a wyjątkową popularnością cieszy się między innymi sucha karma dla psa. To bardzo wygodna forma serwowania posiłków, dowiedz się jednak kilku istotnych faktów, które warto poznać przed jej kupnem.

Jak wybrać właściwą suchą karmę dla psa?

Przy wyborze karmy dla psów należy uwzględnić wiele czynników, a niektóre z nich są kwestią indywidualną dla danego zwierzaka. Przed zakupem zastanów się, jakie wymagania ma Twój pies – ile ma lat, jaki jest stan jego zdrowia i kondycja, czy cierpi na alergie i nietolerancje pokarmowe i jaki jest jego tryb życia. W ten sposób zrozumiesz, co powinna zawierać dobrze dobrana sucha karma dla psa, tak by była ona odpowiednia dla Twojego czworonoga. Inne pożywienie podasz bowiem dorosłemu, aktywnemu zwierzakowi, a w przypadku młodszych czworonogów lepiej sprawdzi się karma Wiejska Zagroda dla szczeniąt

Istnieje jednak kilka uniwersalnych aspektów w trakcie wyboru produktu, jakim jest sucha karma dla psa. Przede wszystkim pamiętaj o tym, że im mniej przetworzona żywność, tym lepiej. Stawiaj na wyroby od znanych marek o ugruntowanej pozycji na rynku, by mieć pewność, że posiłki Twojego zwierzaka są zgodne z odpowiednimi standardami i wymaganiami.

Co powinna zawierać sucha karma dla psa?

Zamawiając produkty, które będą podstawą żywienia Twojego czworonoga, koniecznie pamiętaj o tym, by dostarczały mu one wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Sucha karma dla psa powinna więc mieć skład zgodny z naturalnymi potrzebami zwierzaka i zawierać przede wszystkim odpowiednie mięso czy takie produkty jak mączki mięsno-kostne. Może ona uwzględniać też takie dodatki jak warzywa czy owoce. Ponieważ suche chrupki zawierają w sobie niewielką ilość wody, to przy ich tworzeniu korzysta się z małej ilości konserwantów. 

Konieczne jest, by wszystkie stosowane w takiej karmie składniki – nieważne, czy jest to mięso, mączka czy warzywa – były dobrej jakości. To właśnie stanowi bowiem fundament odpowiedniej diety czworonoga. Artykuł nie może także wymagać stosowania dodatkowej suplementacji, ponieważ niezbędne składniki powinny być już w nim zawarte. Zwróć także uwagę na to, by wybrany produkt był odpowiednio kaloryczny i zapewniał psu energię na cały dzień zabawy i innych aktywności.

Gdzie najlepiej kupić suchą karmę dla psa?

Od razu widać, że suche karmy dla psów są bardzo wygodnym sposobem żywienia psa – wystarczy nasypać mu do miski porcje wybranego pokarmu i gotowe! W czasie wyboru produktu zwróć jednak uwagę na jego skład. Pamiętaj też, że odpowiednie jakościowo karmy z wysoką zawartością mięsa oraz inne praktyczne akcesoria, takie jak legowiska dla psa odkryjesz w dobrych sklepach internetowych, takich jak na przykład zoo24.pl. Znajdziesz tam bogaty asortyment artykułów stworzonych z myślą o zwierzętach i dostosowanych do spełniania ich wymagań dotyczących żywienia i aktywności.

Shopping Cart