chrzest

Szatka i świeca do chrztu – jakie wybrać?

Szatka i świeca to tradycyjne prezenty, które wręczają rodzice chrzestni. Przyjęło się, że szatką zajmuję się matka chrzestna, a za kupno świecy odpowiada ojciec chrzestny. Pomimo, że są to tradycyjne prezenty, obecnie jest wiele możliwości unowocześnienia tych przedmiotów tak,aby wpisywały się w tradycyjnie przyjęte normy, ale jednocześnie odpowiadały potrzebom dzisiejszych czasów. Dopasowanie szatki i świecy do maluszka to ważny aspekt całej uroczystości, który nadaje jej wyjątkowego charakteru.

Szatka do chrztu

Szatka tradycyjnie jest ubrankiem, które zakłada się dziecku do chrztu. Obecnie, przez względy praktyczne, bardzo często spotyka się inną formę szatki, jaką jest materiał kładziony na dziecku w czasie ceremonii. Matka chrzestna w czasie chrztu nakrywa nią dziecko, a po niej łatwo zdejmuje. Szatka często jest wieloletnią pamiątką, więc warto postawić na wysoką jakość jej wykonania. Ciekawym rozwiązaniem są personalizowane szatki, które dzięki indywidualnemu chaftowi są wyjątkowe i niepowtarzalne, a dodatkowo mają większą wartość sentymentalną. Obecnie szatkę można spersonalizować w łatwy i estetyczny sposób przez strony internetowe, bez potrzeby udawania się do krawcowej. Szeroki wybór szatek, z intuicyjną i sprawną personalizacją znajdą państwo w tym miejscu

Świeca do chrztu

Świeca do chrztu, a inaczej gromnica jest bardzo ważnym przedmiotem w życiu religijnym dziecka. Ojciec chrzestny, który zajmuje się kupnem świecy, zwyczajowo trzyma ją przez całą ceremonię. Na początku sakramentu chrztu odpala ją od znajdującego się w kościele paschału, co symbolizuje początek chrześcijańskiej drogi dziecka. Ogień palącej się świecy ma przewodzić na tej drodze, chroniąc przed zbaczaniem na nieodpowiednie ścieżki. Świeca do chrztu towarzyszy dziecku przez całe życie i jest wielokrotnie odpalana w czasie ważnych uroczystości, takich jak komunia czy bierzmowanie. Gromnica musi być więc wysokiej jakości świecą, która będzie niezawodna i trwała. Dodatkowo, tradycyjny wygląd świecy warto urozmaicić. Personalizowanie świecy do chrztu daje szeroki wachlarz możliwości i ogranicza nas tylko wyobraźnia. Można wybrać klasyczne, jasne i delikatne świece z imieniem dziecka, jak również postawić na dodanie akcentów kolorystycznych, czy nadrukowanie subtelnego wzoru. Dzięki tym modyfikacjom, świeca do chrztu będzie wyjątkowa i niepowtarzalna. Na stronie alechrzest.pl mogą państwo w łatwy i szybki sposób zaprojektować świecę, która zostanie wykonana z największą starannością i dokładnością.

Shopping Cart