Szybki chill w Zakopanem

Szybki chill w Zakopanem

Czasem trzeba się wyluzować i zresetować. Natłok obowiązków domowych, związanych z uczelnią, rodziną, pracą zawodową bywa przytłaczający. Specjaliści podkreślają, że dzięki takim resetom zyskujemy większy komfort psychiczny i jesteśmy w stanie lepiej funkcjonować. A gdzie wybyć na weekendowy chill? Jeśli mieszkacie w Małopolsce czy na Podkarpaciu, to z powodzeniem możecie uderzyć do Zakopanego. To nie tylko Stolica Podhala, ale także centrum takich właśnie weekendowych wypadów.

Mały spacer?

Będąc w Zakopanem, warto wykorzystać potencjał tego miasta nie tylko pod kątem imprezy i siedzenia do rana przy plotkach i trunkach. W końcu znajdujecie się w sercu Tatr, a to doskonały sposób, by zażyć trochę aktywności fizycznych. Dodatkowo to one mogą powodować, że poczujecie prawdziwy relaks dla ciała i dla ducha. Podczas aktywności fizycznej wydziela się pobudzająca adrenalina, ale także tzw. hormony szczęścia. Endorfiny są nagrodą za wysiłek, stąd też osoby uprawiające przeróżne aktywności fizyczne są często jednocześnie zmęczone i uśmiechnięte. Relaksujemy się więc na zewnątrz? Czemu nie.

Opcją pierwszą i najbardziej oczywistą będzie wyjście na szlak. Miłośnicy trekkingu od zawsze uwielbiają góry. Może to być wędrówka zupełnie relaksacyjna, bez parcia na prędkość marszu czy na zdobywanie szczytów. Ot, po prostu wyjście w góry na kilka godzin, by podziwiać widoki, oddychać pełną piersią, ociekać potem i czuć ból mięśni, o których istnieniu zapomnieliście. To w przypadku osób, które stronią od aktywności. Dysponujący dobrą kondycją fizyczną równie dobrze mogą wyjść na szlak rano i wrócić wieczorem.

Inne propozycje

Zamiast spacerów można zdecydować się na inne rodzaje aktywności. W sezonie zimowym to narty albo rakiety śnieżne. Polecamy zwłaszcza te drugie, bo nie wymagają drogiego sprzętu, wystarczy udać się do wypożyczalni. Ich obsługa też jest dużo prostsza niż w przypadku nart. Gdy zima mija, na okolicznych drogach i ścieżkach pojawiają się rowery. Ich również nie trzeba wieść ze sobą, w Zakopanem jest sporo wypożyczalni, w tym również rowerów elektrycznych. Można z nich skorzystać, gdy faktycznie z formą kiepsko, a nie chcecie odstawać od grupy. Inną formą relaksu może być udanie się na wyprawę na quadach lub na skuterach śnieżnych. To dopiero chill i jednocześnie przygoda, która zostanie z wami na długo.

Osoby wyprawiające się na weekend w celach weekendowo relaksacyjnych często decydują się na wynajem prywatnej kwatery albo – jeszcze lepiej – całego domku góralskiego. W takim przypadku, aby nie zaczynać dnia od stania w kuchni, polecić możemy skorzystanie z serwisu https://www.break-fast.pl/ dostarczającego turystom śniadania z dowozem. Po burzliwym wieczorze i przed pełnym aktywności dniu wypada zjeść coś solidnego. Zestawy śniadaniowe znakomicie stawiają na nogi i dają moc do spędzenia dnia na zewnątrz. Mięsne, słodkie czy też wege – do wyboru, z dostawą o wskazanej godzinie i bez kontaktu z kurierem.

Shopping Cart