transplantacja włosów

Transplantacja włosów – najlepsza metoda leczenia łysienia androgenowego

Łysienie androgenowe to powszechne schorzenie, które w przeważającej części dotyka mężczyzn. Zdarza się jednak, że z postępującą utratą włosów borykają się również kobiety. Leczenie farmakologiczne i stosowanie miejscowych środków (wcierki, szampony, maski itd.) zazwyczaj nie przynosi pożądanych rezultatów. Tym, co może pomóc i przywrócić bujną czuprynę, jest zabieg przeszczepu włosów. Opowiemy o zabiegu przeszczepu włosów w Turcji.

Przeszczep włosów Turcja – dlaczego warto przeprowadzić zabieg właśnie tam?

Jeśli chodzi o przeszczep włosów Turcja dysponuje wyspecjalizowanymi klinikami w tym zakresie. Profesjonalna placówka posiada akredytację GCR (dla klinik spełniających najwyższe międzynarodowe standardy), a personel ma odpowiednie kwalifikacji i przede wszystkim bogate doświadczenie.

Warto dodać, że koszt zabiegu (nawet z przelotem i pobytem na miejscu) jest tańszy niż w Polsce. Ceny zaczynają się już od 1990€. Pacjenci mogą zaś liczyć na komfortowe warunki i wsparcie tłumacza. W cenie są: zakwaterowanie, wyżywienie i produkty do pielęgnacji włosów. Najlepiej zdecydować się na organizowany lot i wyjazd.

Przy okazji można zobaczyć kawałek świata. Nie trzeba decydować się na samotną podróż. Możliwy jest wylot z partnerem lub partnerką. Oczywiście koszt jest wówczas nieco wyższy, jednak nie przekroczy 2600 euro.

Jakie metody transplantacji włosów stosuje się w Turcji?

Najbardziej ceniony jest przeszczep włosów metodą fue. Na czym to polega? Otóż poszczególne mieszki włosowe przenosi się z miejsc pobrania (najczęściej tył i bok głowy) w miejsca biorcze (dotknięte łysieniem). Stosuje się do tego odpowiednie narzędzia, natomiast sam zabieg jest bezinwazyjny. Nie pozostawia blizn i umożliwia szybki powrót pacjenta do normalnego funkcjonowania.

Po przeszczepie włosów nie widać miejsc, gdzie włosy zostały przeszczepione. Fryzura wygląda naturalnie, a co najważniejsze – transplantacja włosów zapewnia trwałe rezultaty. Dzieje się tak, ponieważ przeszczepione mieszki włosowe są odporne na działanie hormonów, odpowiedzialnych za występowanie łysienia androgenowego.

Równie często stosuje się przeszczep włosów metodą dhi. Jest ona podobna do wspomnianej metody fue, jednak nie wymaga golenia głowy. To metoda, którą – z oczywistych względów – chętniej wybierają kobiety.

Trzeba jednak pamiętać, że to lekarz medycyny estetycznej podejmuje ostateczną decyzję co do wyboru konkretnej metody. Przed zabiegiem odbywa się bezpłatna konsultacja, która rozwieje wszelkie wątpliwości i pozwoli zakwalifikować pacjenta do zabiegu. Sam zabieg trwa zaledwie kilka godzin

Zabieg przeszczepu włosów – dla kogo jest przeznaczony?

Przeszczep włosów fue czy dhi jest przeznaczony w zasadzie dla każdego, kto chce zniwelować skutki łysienia. Podkreślmy raz jeszcze, że do zabiegu kwalifikuje lekarz po przeprowadzeniu wywiadu, konsultacji i odpowiednich badań. Jest to więc bezpieczny zabieg, który odbywa się pod opieką wykwalifikowanego personelu.

Najczęściej na zabieg przeszczepu włosów decydują się pacjenci, którzy cierpią na łysienie androgenowe. Przyczyną tego typu łysienia jest zwykle zbyt duże stężenie hormonu DHT. W początkowym etapie choroby pacjenci zwykle sięgają po ogólnodostępne środki – szampony, wcierki, maski, ale także suplementy diety. Łysienie androgenowe leczy się również za pomocą środków farmaceutycznych pod okiem lekarza dermatologa.

Zwykle to nie wystarczy, by pozbyć się problemu. Wypadanie włosów to postępujący proces, który jest trudny do zahamowania, a włosy nie chcą samoistnie odrastać. Rozwiązaniem są wówczas skuteczne przeszczepy włosów (mieszków włosowych). Po zabiegu należy oczywiście odpowiednio pielęgnować włosy i skórę głowy. Służą do tego otrzymane po przeszczepie profesjonalne kosmetyki.

Shopping Cart