książki o psychologii

Trzy książki o psychologii, które mogą zmienić Twoje życie

Nie jesteś zadowolony ze swojej pracy, relacji w związku i rodzinie, podejścia do życia? Chcesz przejąć nad nim kontrolę, zacząć spełniać marzenia i w końcu wygrywać? W osiągnięciu takich celów mogą Ci pomóc książki o psychologii. Czasami kilka celnych zdań popartych odpowiednim przykładem może pomóc bardziej niż długie rozmyślania czy medytacje. Poznaj trzy książki, które mogą zmienić Twoje życie na różnych poziomach.

Tim S. Grover, “Wygrana”

Niektóre życiowe zasady są na tyle uniwersalne, że sprawdzają się zarówno w walce o mistrzowski pierścień koszykarskiej NBA, jak i rywalizacji o podwyżkę w pracy. Udowadnia to Tim S. Grover, który pomagał w osiąganiu sukcesów Michaelowi Jordanowi, a dziś przekazuje Ci konkretne rady, jak zostać numerem jeden w swojej dziedzinie.

Wygrana może odmienić Twoje życie. Pierwszym krokiem musi być wiara w zwycięstwo. Jeśli ją zyskasz, Grover pokaże Ci skuteczne metody zwyciężania. Uwaga – koniec z półśrodkami! Wygrana nie idzie na kompromisy, jest egoistyczna i musisz ją odebrać innym.

Grover zapewnia, że jego książka pomoże Ci bez względu na to, czy jesteś sportowcem, przedsiębiorcą czy szeregowym pracownikiem. Dzięki lekturze tej książki o psychologii w końcu sięgniesz po swoje.

Michał Wawrzyniak, “Kto Ci ukradł marzenia?”

Michał Wawrzyniak to autor metody 1000 marzeń. Jej założenia są odważne – zakłada, że dzięki jej realizacji w ciągu roku osiągniesz więcej niż w całym dotychczasowym życiu. By przekonać się, jakie środki mają doprowadzić Cię do tak rewelacyjnych efektów, sięgnij po “Kto Ci ukradł marzenia?”.

Według Wawrzyniaka właśnie marzenia są tym, co powinno napędzać Cię do działania. Jego koncepcja opiera się na czterech etapach: Zamarz, Zaplanuj, Zarób, Zrealizuj. Poprowadzi Cię przez każdy z tych kroków. I zmotywuje do działania tu i teraz, bez odkładania realizacji planów na bliżej nieokreśloną przyszłość. Więcej informacji o tej książce i podobnych tytułach znajdziesz na https://www.osmpower.pl/najlepsze-i-ciekawe-ksiazki-pyschologiczne-jakie-warto-przeczytac.

Martin Seligman E.P., “Optymizmu można się nauczyć”

Książki o psychologii nie odmienią Twojego charakteru, ale mogą zmienić w Tobie pewne cechy, które wpłyną na podejście do życia. Jedną z nich jest optymizm – tak przynajmniej twierdzi Martin Seligman. W swojej książce przedstawia proste i skuteczne sposoby na pozbycie się negatywnego myślenia. Pokaże Ci, jak zerwać z pesymizmem i udoskonalić własne życie.

Ważną częścią tego “kursu optymizmu” jest rozpoznanie własnego stylu wyjaśniania niepowodzeń. Istotnym krokiem będzie też zmiana swojego wewnętrznego dialogu. Jeśli się z tym uporasz, możesz odmienić swoje życie osobiste, ale też osiągnąć sukces w pracy. Któż miałby opierać się takim zmianom?

Podsumowanie: po które książki o psychologii warto sięgnąć w pierwszej kolejności?

Jeśli chcesz, by w Twoim życiu nastąpiły prawdziwe zmiany, wypróbuj metodę 1000 marzeń z książki “Kto Ci ukradł marzenia?”. Jeżeli jesteś gotowy na walkę o zwycięstwo na każdym polu, sięgnij po “Wygraną” Tima S. Grovera. Jeśli natomiast Twoim problemem jest negatywne myślenie, przeczytaj “Optymizmu można się nauczyć”. Te książki naprawdę warto przeczytać!

Shopping Cart